SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Crucea de pe dealul Gusteritei din Sibiu

Pentru ca suntem prinsi cu munca de zi cu zi sau cu orice alte activitati care practic ne mananca mai tot timpul liber, am zis ca aici am putea sa ne intalnim la un paharel....de vorba.

Posts: 279
Joined: 15.05.2007 10:21
PostPosted: 11.11.2008 08:11
S-a stins cumva lumina la cruce? :| Am trecut pe acolo duminica pe la 6-7 seara si nu am mai vazut-o. In plus, indicatoarele erau rupte :(
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 11.11.2008 19:26
da, am observat si eu ca nu mai e luminata crucea... poate mai fac si ei economie ca vin sarbatorile si vine factura mare la curent :D
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image

Posts: 2
Joined: 25.01.2011 11:52
PostPosted: 25.01.2011 19:23
Ieri seara am facut o plimbare prin zapada si intuneric cu atvul - :D - pana la monumentul din Dealul Gusteritei.
Am remarcat faptul ca sistemul de iluminare este in starea in care se poate observa din poza.
Sper ca cei ce asigura intretinere acestui obiectiv sa faca un efort si sa schimbe cele cateva tuburi de neon / startere defecte.
Este o cheltuiala minima in raport cu "efectul" mare pe care il are crucea pe timp de noapte.
Attachments

Posts: 101
Joined: 15.06.2006 10:33
PostPosted: 27.01.2011 13:02
crucea e asa de asta vara de cand am fost eu cu masina era aprinsa doar pe jumatate.ar putea sa schimbe primaria sau cei care se ocupa de cruce cateva neoane ca nu sunt chiar asa de scumpe banuiesc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 27.01.2011 18:32
o sa trimit poza asta pe mailul primariei, poate poate isi face vreunu timp sa semneze un aviz cu 10 neoane si sa trimtia o echipa pe teren :)
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
Previous

Return to SSDD (same shit different day)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron