SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Eroare la imprimanta

Hai sa nu-i zicem dependenta dar... luati o foaie de hartie in fata si enumerati cateva activitati care le faceti fara calculator. Sunt cam putine nu?
Atunci hai sa vorbim despre calculatoare.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 26.10.2010 10:08
Am o imprimanta Canon Pixma MP 250 cu suflet hain.
Imi da eroarea 5200 si imi spune sa inchid/deschid imprimanta, si daca nu se rezolva sa ma uit in manual, unde nu spune nika de asa ceva. Totodata imi afiseaza ca nu ar avea destul tus, desi cartusul e aproape nou umplut. Mi s-a oprit asa in mijlocul unui document, fara niciun avertisment. Cei de la Sory mi-au explicat ca ca daca nu printeaza sa apas cateva secunde pe butorul de restart sau asa ceva, si pana acum asta imi rezolva problema.
Aveti idee cam ce ar fi.? Poate sunt doar eu nepriceputa si nu trebuie dusa inapoi de unde am luat-o, fiind in garantie
Pe net nu am gasit nicio rezolvare coerenta.

Of....
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 26.10.2010 14:51
5200 ii eroare de service, vezi ca ai primit un certificat de garantie cand ai cumparato acolo trebuie sa ai un numar de telefon si o adresa de bucuresti, da-le un telefon si spunele care ii problema inainte sa te apuci sa resetezi imprimanta :) Eroarea clar vine de la problema la nivel de cartuse, sau de la senzorii care depisteaza cartusul (nu cumpara un cartus nou) , dupa golirea cartusului original unele cartuse pur si simplu raman cu cipurile arse pt ca asa sunt setate de producator pentru a te forta sa cumperi o alta iimprimanta, motiv pt care iti spune ca ai cartusul gol desi tu il ai plin :)
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 09.11.2010 14:07
Mare dreptate ai GAS, asa si e... hotii astia ...
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 27.11.2010 23:08
nu neaparat sa cumperi imprimanta noua, ci sa cumperi cartuse noi originale, sa nu le reincarci :))
addicted 2 snowboard

Return to Calculatoare

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron