SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Iar trebuie Curatat Forum-ul..Se culeg Date Personale..

Aici asteptam mesajele voastre in legatura cu eventualele probleme intalnite pe acest forum, tot aici va vom anunta despre fiecare modificare a forumului.

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 10.10.2008 09:27
Pai mai nou sunt foarte insistenti cei de la Lyoness..poate fi unul singur...pot sa fie aruncati afara...si a mai aparut in afara de ei cretinul si obraznicul de @kryx..a umplut FORUM-ul de acelasi mesaj in 6 locuri diferite pana acum...care aduce ca noutate sistemul scrisorilor-piramida...din anii 50...si repetat de Funariu la Cluj...si de fapt ca sistem folosit de amway (recrutare piramida) si acum de Lyoness ..recrutare piramida si colectionare de date personale..nume. prenume. nr.de telefon (atunci au si adresa ..si varsta! si banca prin care persoana fizica face platile..si nr. de cont...)..pe care le plaseaza bancilor si concernelor care platesc imens ptr.asa ceva...Si de fapt Lyoness cu Centrala in Elvetia..este o adunatoare de date personale..si...nucleul-MONOPOLUL ascuns..adica intelegerea intre firmele aratate si altele ascunse...in ce priveste centralizarea si comunicarea reciproca a datelor personale ale clientilor racolati...si protectia agresiva vis-a-vis de alte firme..deci TRUST....lucru care se pedepseste in Uniunea Europeana...exista si aici LEGE ANTI-TRUST...
Ca Lyoness are sediul in Elvetia nu zice nimic..in spatele firmelor mari comerciale stau lanturi de banci americane..care primesc adresa lui pätru din Valea Aurie..cu toate datele prin nr. de telefon...deci mai departe tot prin....legatura lui cu bancile...platile lui..nr. lui de cont...datoriile lui...
Propun sa-i aruncati afara fara mila...
Da Lyoness nu este firma comerciala..deci NU VINDE PRODUSE..ci ADUNA, opereaza MANAGEMENT si VINDE DATE PRESONALE..este FIRMA FANTOMA CARE UNESTE FIRMELE DE COMERT INTR-UN MONOPOL de racolare de personal si ADUNARE DE DATE...si le TRANSMITE FIRMELOR ARATATE si NEARATATE...incercati sa intrati in pg. LYONESS CH..sa vedeti..va da partenerii pe fata?...intrati un nivel in adancime..mai departe trebuie logging... deci nume..prenume..adresa...ID, IP...email..adica si asa ADUNA DATE PERSONALE....

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 13.10.2008 08:31
2.

Privesc cu ingrijorare fenomenul...
Sa explic..totul este strans legat de aparitia instantanee a titlurilor pe prima pagina a www.sibiul.ro...
Lumea bate direct pe link de aici ptr.a ajunge in forum..

Daca aceasta pagina are 6 titluri ocupate de un @kryx cu explicatia afacerii in piramida..ce se intampla?

Dornicul de a citi bate odata pe titlu..da la Mi-as dori de minunea lui kryx..citeste pe jumatate..se intoarce scarbit...deschide tot de pe pagina centrala alt topic nou...la SSD..tot kryx...si asa la fiecare topic...@kryx...
Apoi la SSD da si de Lyoness.....
De fapt..toti deschid odata sa vada ce este cu topicurile...si asa. kryx si Lyoness aduna puncta ptr firmele lor..si pentru ei la firme..pot dovedi ca au fost deschisi de cateva mii de ori...
Dar cititorii normali de forum..cand se prind ca unde deschid dau de aceeasi treaba...parasesc buda de dezinformatie virtuala pe drept cuvant aceste topicuri..dar ..asta e mai grav..si FORUM-ul...
Am ajuns in ultima vreme de la minimal 60-86 cititori NOAPTEA la ore mici..iar ziua 86-120.... acum insa: scazuta pana la 35 cititori ziua in unele momente..ceea ce nu s-a intamplat...
Si asta la nu stiu cate mii de Forumisti inregistrati...
Deci este o problema grava..
Si asta pentru ca 6 titluri ocupate de @kryx pe prima pagina..alunga cititorii..acesti paduchi cu Spamul lor insa...paradoxal...sunt deschisi..nu neaparat cititi..dar acumuleaza puncte de deschidere...

Insa lumea nu mai este interesata sa tot deschida in gol un forum cu Spam atat de ordinar...

De aceea am atras atentia si am rugat sa fie imediat stersi...
Si..fiecare raspuns..chiar si injuratura...ii serveste..le actualizeaza postul in afisaj..si atrage alti cititori..care deschid..si inchid imediat..nu citesc..dar deschiderea e de ajuns...marcheaza puncte...

Aceasta este o opinie...faceti cum stiti..dar banuiesc ca cifrele vorbesc pentru sine..deschideti statisticele de frecventare..aveti serveri care dau astfel de statistici..si vedeti cum sta treaba...

Parca sistemul de afisare al noilor topicuri era altfel inainte...nu baga POSTUL..ci referinta la Topic..si atunci nu era atat de sensibila treaba...Parca...nu stiu precis cum..dar era altfel...[/b]

Faceti cum stit si va convine..am vrut numai sa va trag de atentie...

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 13.10.2008 08:57
Eu le deschid doar pt a numi mai aparea k topic nou si le ignor pt k stiu k administratori isi vor face treaba si le vor sterge spamurile , va sfatuiesc sa tratati si dvoastra aceste spamuri cu aceasi indiferenta... nu cred k utilizatori sau imputinat din cauza acestor spameri care isi fac simtita prezenta zilnic... cred k a scazut din cauza faptului ca nu se mai deschid topicuri pe care sai intereseze pe utilizatori... ceva care sa starneasca intradevar atentia... doar topicuri monotone ... :)


P.S. parerea mea nu dati cu bolovani :)

Return to www.sibiul.ro/forum

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest