SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

FARA INSELATORII IN PIATA MARE

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie

Posts: 3
Joined: 11.02.2011 12:33
PostPosted: 11.02.2011 12:41
stimati cetateni ai frumosului oras sibiu, treceam intr-una din zilele acestui an prin piata mare cu cei 2 copii, era soare si frumos si cand ma trezesc cu un individ ca ma trage de maneca spre un sediu al firmei pink models si ma vrajeste ca se vor vedea in reclame, la tv si in reviste (copii bineinteles ne ating in punctul sensibil) si ca trebuie sa platesc 49,5 RON iar dupa aceea vreo 195 euro pt contract
azi am citit pe net despre firma si e o mare teapa, din mai multe orase au pacalit lumea, va rog sa ne ajutam reciproc sa facem sesizari la APC si politie pt a prinde acesti raufacatori vanzatori de iluzii, nu pot sa cred cata lume au indus in eroare, daca ati patit la fel va rog scrieti, multumesc

Posts: 101
Joined: 15.06.2006 10:33
PostPosted: 11.02.2011 15:22
oameni din astia m-au acostat si pe mine acum caiva ani la intrarea in poiata mare din centru.tot asa imi ziceau ca apar in tot felul de reclame si ca ajung cunoscut.binenteles ca n-am pus botul
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 14.02.2011 09:06
cunosc si eu pe cineva in situatia asta :) eu de la inceput i-am zis k e teapa, era convins ca nu :))
addicted 2 snowboard
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 15.02.2011 16:39
tipul ala era intr-o perioada zilnic in piata mare asta toamna. era clar ca e teapa num ai dupa felul in care acosteaza oamenii.
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image

Posts: 3
Joined: 11.02.2011 12:33
PostPosted: 04.03.2011 11:35
si chiar nu se poate face ceva? trebuie sa-i demascam odata si-odata, mi-e si frica sa ma duc sa le zic vreo doua ca poate se iau de mine pe strada vlajganii aia, vad ca politia nu face nimik si nici APC-ul...nu stiu, trebe sa le atragem atentia la oameni cu afise pe strazi sau comunicate de la primarie, ceva...
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 07.03.2011 07:46
Si noi i-am vazut pe baieti pe centru, de 2 ori ne-au oprit sa ne spuna despre ce este vorba, prima data era doar aida cu raducu si cand i-au spus ca au firma acolo in gangul spre strada arhivelor i s-a parut ciudat si a plecat ( cu alta ocazie parca am vazut ca au ceva sediu acolo) a doua oara le-am spus ca nu ne intereseaza de cand s-au apropiat de noi. Nu stiam ca trebuie sa platesti pt un contract, mai ales asa mult .. 200 euro. Dar sincer nu stiu ce ar putea sa le faca cineva, pt ca ei cred ca fac totul legal, adica tu probabil semnezi un contract pentru a "te inscrie in agentia" lor iar daca vreo firma cu care ei colaboreaza e interesata de imaginea copilului tau, atunci castigi si tu ceva.

Atat timp cat ei iti dau o chitanta pt fiecare leu pe care tu il dai, si mai ales ca semnezi si un contract, nu cred ca are cineva ce sa le faca, sunt 100% convins ca in contractul ala este specificat ca ei nu garanteaza ca baietelul sau fetita ta va aparea sigur intr-o reclama.

PS. Nu stiu cum se procedeaza la agentiile de modele, dar banuiesc ca oarecum similar, sunt curios daca si la agentiile respective trebuie sa platesti o taxa de inscriere, sau ti se trage doar un comision din castigul fiecarei sesiuni foto/video.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 3
Joined: 11.02.2011 12:33
PostPosted: 25.03.2011 12:48
da, corect dar ar trebui sa fie puse niste afise legale cum toti oamenii sa nu ii mai bage in seama pe aia 2sa stie ca e firma fantom , am citit de ei pe net au fost in toate orasele si faceau bani...de la saracii oameni si sunt sigura ca firmele de modeling alea bune nu cer banii inainte...asa puteau sa zica si aici ca oricum ne mint ca copilul castiga nush cati euroi...e vrajeala...si am sa zic la toata lumea...cat pot ...ms pt reply-uri

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron