SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Partia de schi din Jina

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 08.06.2011 15:53
Nu cred ca s-a mai discutat pe forum despre acest nou proiect, din localitatea Jina - Partie de schi de 600m lungime si un telescaun / teleschi (telescaun pt doar 600m de partie?). Astazi am vazut articolul in care se anunta ca Sinecon a castigat licitatia (si a semnat un contract cu primaria jina in valoare de 7,53 de milioane de lei)

Stie cineva unde se va construi noua partie ?

Cateva articole din presa locala:
(08.06.2011) Sinecon a primit contractul pentru "domeniul schiabil" de la Jina
(29.03.2011) Proiect de circa 11 milioane de lei pentru amenajarea unei partii de schi in comuna Jina
(23.03.2011) Partia de schi de la Jina, scoasa la licitatie

Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 14.12.2012 09:28
Ieri am dat un telefon la Primaria Jina pt a intreba in ce stadiu sunt lucrarile la partie, din cate mi-a spus domnul care a raspuns mai au nevoie doar de curent, au facut licitatia sau au pregatit actele pt licitatie, nu am inteles exact. A spus ca totul este pregatit, au si tunuri de zapada , singurul lucru care lipseste fiind curentul.

In weekend as vrea sa merg sa fac cateva poze la partiile deschise in acest sezon in Sibiu.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 20.01.2013 16:32
Interesant, vad ca stirea e mai veche...deci pana acum presupun ca ar trebui sa fie gata. Eu n-am auzit de aceasta partie pana acum. Poate sa dea cineva un link pe google maps ca sa o putem localiza si noi mai bine.
Image

Posts: 5
Joined: 05.03.2013 04:18
PostPosted: 05.03.2013 15:04
Wow.. pana in Jina au ajuns cu turismul lor de turma ??
Iata cum ultimele turme de oi sunt inlocuite de turmele de turisti.

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests