SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Restaurantul Super Mamma

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.

Posts: 1
Joined: 25.09.2014 13:12
Location: Sibiu
PostPosted: 25.09.2014 13:39
Cand facem referire la restaurante in Sibiu, ar fi pacat sa nu amintim de restaurantul Super Mamma - http://supermamma.ro/. E unul din simbolurile culinare are municipiului Sibiu, va pot spune acest fapt cu mana pe inima. De ce afirm asta? Pentru ca am fost acolo in Sibiu de mai multe ori cu treaba multa, din pacate. Nu am avut prea mult timp sa admir numeroasele atractii turistice pe care Sibiul le poate oferi. Eram in plin centrul Sibiului, rupt de foame si sete, insa nu vroiam sa platesc o avere pentru a ma reface. Si atunci, am zis, hai sa caut un pic pe Google sau/si sa intreb niste oameni de pe strada. Nu vroiam totusi sa mananc la un fast food obisnuit, pentru ca stim cu totii, in Bucuresti de pilda, cate sunt, si ce curatenie si calitate indoielnica prezinta multe din ele. Am intrebat pe strada oameni la intamplare, si toti mi-au recomandat, “aici pe centru, la doi pasi, este restaurant fast food cu mancare excelenta, au si ciorbe, si mancare chinezeasca, pizza. Numele sau e Super Mamma. M-am uitat si pe net, numai opinii si pareri pozitive vis-a-vis de aceasta locatie. Am zis, hai sa incerc.
Am mai cautat restaurante in Sibiu si alte dati, dar niciodata nu pot spune ca am fost pe deplin multumit ca aici - http://supermamma.ro/shop/. Ori era pretul prea mare, ori servirea poate prea lenta, ori mancarea nu era chiar asa cum mi-as fi dorit eu. Sunt si un degustator mai critic al mancarii, recunosc. Acum insa eram infometat si am zis, fie ce-o fi, hai sa incerc si aici - http://supermamma.ro/categorie-produs/ciorbe/, ca in alte restaurante in Sibiu la ora asta nu ma mai duc oricum. Va zic cu mana pe inima ca am fost inspirat. In orimul rand, am fost placut suprins de curatenia dinauntru, la fel ca intr-un mcdonalds sau kfc. Mirosurile erau foarte placute, dar nu in exces, sa-ti taie rasuflarea. Ofertele, foarte variate, m-au incurcat in mod vizibil, pentru ca nu am stiut ce sa comand. Nu vroiam sa cumpar arhicunoscutele shaorma sau kebap, asa ca am zis sa incerc o ciorba de fasole boabe. La doar 6 lei bucata, o nebunie, imi venea sa mananc si farfuria, asa bine arata. In loc de felul 2, am ales mancare chinezeasca, mai exact porc picant. Adaugat la aceste 2 feluri am mai pus si un suc Capy Pulpy de portocale la jumatate de litru. Va zic sincer, am mancat ambele feluri, am baut sucul dupa care m-am simtit ata de bine si relaxat incat imi venea sa raman sa adorm acolo la masa. Povestea insa nu se termina aici. Probabil ca ati crede ca am plecat frumusel acasa. Nu! Am zis, daca tot sunt aici si am mancat asa de bine, hai totusi sa vad ce gust are celebra shaorma. Simteam ca mai pot, desi eram satul peste poate, mai mult de pofta insa datorita mirosului. Si am comandat o shaorma medie, zicandu-mi in sinea mea ca azi era timpul sa fac o orgie culinara de proportii. Nu mi-a venit sa cred. In viata mea nu am mancat asa o shaorma buna, va jur. Sa ma ling pe degete, nu alta. Am mers mai apoi in hotelul in care eram cazat si am dormit ca pruncul, inainte sa plec inapoi la Bucuresti. De atunci, de cate ori vin in Sibiu, sunt nelipsit de la Super Mamma.
Super Mamma e deja un brand in Sibiu. Am inteles ca mai au 3 locatii, deci in total 4, din care 3 restaurante rapide sunt plasate in centru, iar celalalt iarasi intr-o zona foarte apropiata de centru si frecventata de multa lume. Eu unul ii felicit pe cei de la Super Mamma. Sunt printre putinii din domeniu care pun accentul pe calitate si diversitate, neuitand in acelasi timp ca la o masa copioasa mai merge si un suc, o limonada, o inghetata (da am uitat sa va spun....am mancat si o inghetata de altfel delicioasa) si asta in conditii civilizate, la un pret foarte bun. Daca vor continua in acest stil, eu ii vad in acest ritm lideri pe toata tara pe acest segment. Daca nu ma credeti pe cuvant, va invit sa mergeti la Sibiu cu orice prilej, numai sa treceti si pe acolo, o sa-mi dati dreptate! Va doresc numai bine tuturor si sa aveti pofta!:)

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron