SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Business Cafe - Galeria Carrefour - JENANT

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.
User avatar
Posts: 7
Joined: 26.12.2007 20:56
PostPosted: 04.09.2010 15:13
Servicii de toata jena la Business Cafe din Carrefour Sibiu (ma gandesc ca apartine de aceeasi propietari ca si cel din Promenada.
Ce sa intamplat?
Astazi 04.093.2010, am mers cu tatal meu si cu sotia mea (insarcinata in 8,5 luni) la o cafea in locatia mentionata mai sus. Ajunsi acolo ne-am asezat la o masa cu scaune moi si mai in fundul cafenelei (feriti de fumul de tigara de la mesele dinspre intrare), dupa ce ne-am asezat vine ospatarul, pe langa care am trecut si care ne-a vazut ca ne-am asezat (mai ales sotia mea care chiar sa chinuit) cu un sictir invers proportional cu greutatea lui sa ne ridice, dupa ce refuz, incepe sa imi vorbeasca urat, ca e masa patronilor si ca lui i se rupe ca sotia mea de abia se misca, mi-a venit sa daram cafeneaua pe el, noroc cu sotia care ma calmat.
Concluzia:
Domnilor patroni, daca va rezervati cea mai buna masa din cafenea, puneti un semn cu "REZERVAT" nu o sigla cu "JACK DANIELS", pentru ca noi chiar nu stim ca Jack Daniels inseamna in romaneste Rezervat. Am 30 de ani si o conduita buna, nu am fost data afara dintr-un local de alimentatie publica in viata mea, de aceea luni 06.09.2010, voi inainta o sesizare la OPC si voi posta acest mesaj pe toate forumurile posibile din Sibiu.

Cu stima
Valentin
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 04.09.2010 20:39
Carrefour Sibiu nu are nimic de aface cu Business Cafe , toti cei de acolo (inclusiv Carrefourul) stau in chirie in spatile pe care le vezi, Business Cafe se afla pe galeriile intitulate galeriile Carrefour.

Cat despre OPC nu stiu ce sa spun... cand faci o astfel de plangere ar trebui sa ai in vedere ca plangerea ta (mai exact neregula sesizata de catre tine ca si reclamant)va putea fi constatat si de catre un inspector OPC in cazul in care printr-o minune s-ar deplasa la locul cu pricina. Merita incercat pentru ca este o tara libera si toti ar trebui sa beneficiem de anumite servicii insa din pacate nu cred ca OPC ar putea sa regleze atitudinea ospatarului ci patronul localului.

Eu lucrez in Carrefour si sunt in contact direct permanent cu clientul si zic eu stiu sa abordez orice tip de client in limita timpului si posibilitatilor omenesti.

Iti urez bafta cu OPC ... eu m-am cam lamurit si de cei de la OPC de demult cand m-am confruntat cu o infractiune, chiar asa as putea sa o numesc. Mai exact: in calitate de client am achizitionat un produs electronic mare de la un magazin de electronice din Sibiu urmand sa-mi fie livrat acasa. Dupa 3 zile de la data la care trebuia livrat produsul acasa imi ajunge si mie produsul intr-un final cu o dacia papuc a unor constructori din zona si cu o factura fiscala (doar exeplarul ce trebuie predat clientului) si cu o frumoasa falsa semnatura de primire. Am sesizat asta celor de la OPC , iar la problema mea raspunsul lor a fost: "Da domne care este problema? Asa este normal... " am ramas mut de uimire nu am putut decat sa le multumesc pt incompetenta cu care ma reprezinta ca si client si le-am inchis.

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron