SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Cel mai avantajos card de debit ? (si plati online)

Pentru ca suntem prinsi cu munca de zi cu zi sau cu orice alte activitati care practic ne mananca mai tot timpul liber, am zis ca aici am putea sa ne intalnim la un paharel....de vorba.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 30.11.2010 21:37
Daca aveti carduri de debit cu care puteti face plati online si eventual Online Banking si sunteti multumiti de comisione si taxele percepute (adminsitrare lunara, anula ??) astept sugetiile voastre, Ce banca? Ce card ? ... ideea e sa fie comisionul de administrare cat mai mic.

Astept parerile voastre.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 279
Joined: 15.05.2007 10:21
PostPosted: 02.12.2010 10:16
Mastercard simple, sau cardul de salarii de la Libra:..... 15 ron/an taxa de administrare pt Mastercard simple, in rest, nu mai sunt alte taxe/comisioane pentru retragere, administrare etc. Internet banking-ul e simplutz, dar functional, si gratuit :)). Pentru tranzactii interbancare prin sistemul lor de internet banking se ia 3 ron/tranzactie.
Dezavantaje: au un singur bancomat in tot orasul :D
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 02.12.2010 11:48
Ovi Matiu mi-a zis de cardul de la Banca Transilvania "Mondo" cu comision de administrare si emitere 0, pare foarte ok dar inca nu am vazut pe site-ul lor daca Internet Bankingul este gratuit sau trebuie platit lunar, nu am vazut nici o mentiune de costuri pe pagina despre internet Banking.

Datele de mai jos sunt preluate de pe site-ul fiecarei banci in data 2 decembrie 2010.

Comisioanele cardului BT Mondo
Taxa administrare: 0
Taxa emitere: 0
Comision operatiuni la comercianti in Romania si strainatate: 0
Comision retragere numerar ATM BancaTransilvania: 0.1%
Limite zilnice pentru tranzactii: 9.000 RON - ATM / 9.000 RON - Comercianti / 5.000 RON Internet


Comisioanele cardului Librabank Mastercard Simple
Taxa administrare: 15 RON Anual
Taxa emitere: 10 RON
Comision operatiuni la comercianti in Romania si strainatate: 0
Comision retragere numerar ATM LibraBank: 0

Limite zilnice pentru tranzactii: 5.000 RON - ATM / 10.000 RON - Comercianti
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 279
Joined: 15.05.2007 10:21
PostPosted: 02.12.2010 14:57
ovisopa wrote:................
Comision retragere numerar ATM LibraBank: ?????
................


Scrie in dreapta sus la "Avantaje": "0% COMISION DE RETRAGERE DE LA ATM LIBRA BANK"
Si vad ca dau mai multe detalii aici: http://www.librabank.ro/documente/cardu ... Simple.pdf
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 02.12.2010 17:58
Mersi Iulian, nu vazusem inainte, am corectat acum si postul meu, am pus 0 in dreptul comisionului de retragere la ATM.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Return to SSDD (same shit different day)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron