SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Recomandare Service Profesional Laptopuri

Hai sa nu-i zicem dependenta dar... luati o foaie de hartie in fata si enumerati cateva activitati care le faceti fara calculator. Sunt cam putine nu?
Atunci hai sa vorbim despre calculatoare.

Posts: 17
Joined: 16.01.2010 13:35
Location: wheels world
PostPosted: 11.12.2013 12:38
Dupa 3 ani de utilizare laptopul suna de parca isi ia zborul.

Temperaturile sunt la limita suportabilitatii (cred ca mai are putin si se inchide singur la un film in full hd).
(100 grade procesor, si 104 placa grafica - la o conversie video)

Am vazut o gramada de anunturi cu service calculatoare, dar multe din ele sunt amatori care se dau profesionisti. Nu vreau ca laptopul din semnatura sa fie desfacut de amatori . . .

Asadar as fi recunoscator daca ma puteti indruma spre un service de care stiti ca face treaba buna.

I-ar trebui curatare completa si inlocuire pasta termica atat la procesor cat si la placa grafica. (de preferinta cu artic silver) :xmass:
Inside...: Asus G73JH-X3: i7-720QM | 8GB RAM | 1920x1080 Full HD |HD 5870 1GB |2x 320GB 7200RPM |+ Razer Imperator + Logitech M510

Outside...: K2 Radical PRO: 2x110mm + 2x100mm 85A | ILQ9 PRO | ALU frame | carbon fiber boot

Posts: 101
Joined: 15.06.2006 10:33
PostPosted: 28.12.2013 00:16
este un service bun in valea aurie pe strada ludos bl 52.tipul de acolo este autorizat in repararea laptopurilor si a altor produse electronice gen camere foto video digitale,lcd si altele.eu acolo mi-am dus si eu laptopul si mi l-a rezolvat rapid pun si un link mai exacthttp://www.electroniceservice.ro/service-sibiu/contact.htmlsper sa-ti fie de folos

Return to Calculatoare

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron