SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Stream Flash HD

Hai sa nu-i zicem dependenta dar... luati o foaie de hartie in fata si enumerati cateva activitati care le faceti fara calculator. Sunt cam putine nu?
Atunci hai sa vorbim despre calculatoare.

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 20.05.2011 00:21
1.

o veche-noua streaming-tehnologie VIDEO-FLASH-PLAYER scoasa de ADOBE, interesanta pentru HD-VIDEO in FLASH...dau pagina unde fiecare cadru este cate o secventa VIDEO-FLASH HD de incercare..m-am jucat cu imagini mici si cu imagini pe tot ecranul..nu duce prea grozav rabla mea de computer(15 ani-computer!~150-ani-om), dar in genere..whayy ce imagine...la 1680-1050 px...
Merita sa incerci numai pentru a vedea daca duce computerul sacul in spate..

Stream Flash HD:
http://www.streamflashhd.com


Georg Schoenpflug von Gambsenberg
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 20.05.2011 12:18
la mine duce... dar nu mi se pare calitate asa grozava (am vazut HD si mai bun) dar pt un stream merge.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 20.05.2011 15:01
Si la mine merg alea, nu sunt foarte greu de procesat pt calculatoarele din zilele noastre, dar ii cereti cam mult unui PIII :) pe vremea aia creca monitoarele aveau max 800x600 :) si jocurile incapeau pe o discheta.

pe youtube sunt multe clipuri la rezolutie Full HD , dar ca sa vedeti adevaratul HD trebuie sa priviti filmul pe TV, sau pe un monitor HD, la mine pe un 17" (4:3) se vede doar bine, pe un TV HD se va vedea extraordinar :)

http://www.youtube.com/watch?v=DUZzDwVP ... re=related

Eu vad si la filmele care le fac eu cu GoPro, se vad ok pe calculator dar mult mai bine pe TV in living :)
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Return to Calculatoare

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron