SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Mozilla Firefox 7.0a1-7.0b1 Nightly beta.Excellent-Function

Hai sa nu-i zicem dependenta dar... luati o foaie de hartie in fata si enumerati cateva activitati care le faceti fara calculator. Sunt cam putine nu?
Atunci hai sa vorbim despre calculatoare.

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 25.05.2011 22:18
1.

(titlul l-am adaptat; nu intra: functioneaza perfect)

Firefox Seria 4.01 este deja matura si lucreaza perfect. Accepta toate Add-Ons actualizate..
Daca actualizati pe ea.. puteti lucra fara grija.. E in toate limbile posibile si in sistemele cunoscute..nu numai windows..

M-am jucat si am trecut pe anuntata serie beta Firefox 5.01...

A doua zi deja s-a actualizat singura pe varianta beta Firefox 6.0a1 Nightly.

A treia zi (ieri) m-a anuntat s-o actualizez pe beta Firefox 7.0a1 Nightly..

Astazi m-a anuntat si am actualizat-o pe beta Firefox 7.0b1 (en USA). (dar bineinteles ca google integrat e in limba preferata..la mine germana..depinde ce caut)

Toate add-ons au fost acceptate..favoritele au ramas stabile.. LUCREAZA..

Si lucreaza mult mai repede decata celelalte variante..se pare ca si mai repede decat mult-laudatul Google-Chrome.

Am verificat comparativ de cateva ori viteza, totdeauna lucrand in conditii absolut identice si golind complet cache:
Lucreaza mult-mult mai repede decat Opera 11.11..

De ce o prefer fata de Opera 11.11 pe care o am deasemena instalata..
Opera 11.11 nu accepta nici cu slujbe VLC Media Player.
Firefox 7.0a1-7.0b1 accepta fara fasoane plug-ins...fara sa trebuiasca sa te inregistrezi sau sa te anunti cumva pe server (cum de exemplu la OPERA:Opera Unite)...

Si mai ales lucreaza perfect cu VLC Media Player, ultima varianta, cu care poti vedea tv online..(De Real Player, Quick-Time, Windows Media Player, Silver-Light, nu mai am nevoie si NU le vreau).

Si aici ramane google cu limba preferata..deci nu e nici-o problema...

Alegeti-va sistemul ..oriunde deschideti dati de beta Firefox 7.0a1-b1 (cum merge treaba, maine s-ar putea sa fie varianta 8.0a1 si dupa doua ore 8.0b1, iar poimaine 9.0a1):

http://nightly.mozilla.org/


amanunte cu toate seriile si variantele pentru toate sistemele, deci Mozilla Firefox matura si beta (Nightly) cu descriere amanuntita si mirorrs de download:

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-trunk/

Daca uitati cumva vre-o data CE sa CAUTATI, fiindca asa usor nu o gasiti pe pagina normala Firefox, aveti cuvintele-cheie de introdus la cautare in google: firefox+nightly



Georg Schoenpflug von Gambsenberg
Last edited by Retras la cerere on 25.05.2011 23:53, edited 3 times in total.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 25.05.2011 22:47
mozila este browserul default de linux asa ca este normal sa lucreze si cu alte sisteme de operare :D , mozila si vlc sunt parte din software liber.

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 08.07.2011 23:15
3.

Ceva mai tarziu decat am anuntat.. a aparut firefox (nightly)= beta-version 8.0a1
l-am luat si-l instalez..imi deinstalez in prealabil versiunea 7.01b...

Chestia este ca e mult mai rapid si decat mult-laudatul Chrome (cca 170 MB!, cica-i usurel..fata de firefox cu 30 MB...)..si decat Opera 11.50..le bate cu mana stanga la viteza.. si accepta VLC ...lucru f. important ptr cine vrea sa vada TV in NET...
Deci este plasat cu toate variantele pe data de 08.07.2011.

http://nightly.mozilla.org/


Georg Schoenpflug von Gambsenberg

Return to Calculatoare

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron