SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Am instalat windows recent, calculatorul merge tot f. incet

Hai sa nu-i zicem dependenta dar... luati o foaie de hartie in fata si enumerati cateva activitati care le faceti fara calculator. Sunt cam putine nu?
Atunci hai sa vorbim despre calculatoare.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 28.07.2011 20:44
aici discutam eventual despre astfel de probleme.

Faceti un printscreen la task manager si postati-l pe forum, sa vedem toate procesele care ruleaza pe calculator in momentele cand simtiti ca se misca foarte incet.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 05.10.2011 10:23
2.

Fiindca de fapt este o intrebare generica, deci se poate intampla oricui si oricand, deci e universal valabila si problema poate oricand aparea, incerc sa raspund cu varianta mea.
DACA NU MERGE si NU MERGE prin autorepararea placii HDD0 cu refacere de structura, enumerare..etc..
Salvati nu programele, ci datele stocate, deci poze..filme..undeva pe stick , Googlemail (7,8 GB).
Din programe nu pastrati nimic.. dar sa aveti pe o hartie notat URL NET unde le gasiti.
Nu pastrati nimic, fiindca de fapt incurcaturile provin in cea mai mare parte de pe aici..armonizarea intre programe, drivere..etc.
deci NU REPARATI WINDOWS...aceeasi pierdere de timp ca si cand l-ati instalat din nou cu formatare.
SI apoi instalati Windows din nou..cu FORMATARE completa ca din fabrica..nou-nout..apoi aduceti programe din NET (proaspete).
Numai asa am refacut de zeci de ori totul..si merge perfect..
Va minunati ce viteze aveti..
Evitati hotarat Framework..franeaza urat..


Georg Schoenpflug von Gambsenberg

Return to Calculatoare

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron