SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Tablete Pc cu Android Good OR Bad Choice?

Hai sa nu-i zicem dependenta dar... luati o foaie de hartie in fata si enumerati cateva activitati care le faceti fara calculator. Sunt cam putine nu?
Atunci hai sa vorbim despre calculatoare.

Posts: 4
Joined: 25.04.2012 09:43
PostPosted: 25.04.2012 09:55
Buna! Am vazut recent o reclama pe net la o tableta pc cu sistem de operare google andoid 2.2, procesor 800 mghz, 256ram, 4 gb memorie interna plus slot pentru memory card, conectare la internet prin wifi, sau cablu de net, 2 iesiri usb...bla bla bla.... Avea si o husa cu tastatura, adica daca le conectai impreuna arata ca un laptop mai mic. Ideea e ca sistemul de operare este Andoid, eu nu am mai folosit Android pana acum...ce am avut eu pe telefoane a fost windows si acum am iOS 5.1 dar din ce am auzit e ca un fel de iOS.. adica iti poti face un cont pe market de unde poti downloada aplicatii dar se gasesc suficiente aplicatii? adica eu vreau sa folosesc tableta ca pe un laptop pentru net si fisiere word, excel si diferite aplicatii cum ar fi messenger, sau facebook. bine ca la Facebook ma pot conecta prin browser dar messu ma intereseaza. M'a atras atat de tare oferta ca tableta era 400 de lei. Nu mai stiu exact pe ce site ceva cu Eurodual dar o sa ma uit si revin cu un post, am gasit pe facebook reclama. Sunt pe aici persoane care au luat genul asta de tableta si imi pot spune cate ceva despre ea? Multumesc anticipat :)

Return to Calculatoare

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron