SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

The reader

Trebuie sa fie un film care te-a impresionat sau poate unu care nu ti-a placut deloc. Hai sa vedem ce parere au si ceilalti despre el.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 26.03.2009 20:15
The reader

Image





SUA-Germania, 2008.
Regie: Stephen Daldry.
Cu: Ralph Fiennes, Jeanette Hain, David Kross, Kate Winslet, Susanne Lothar.

Durata: 124 min.

"The Reader" este inspirat din romanul lui Bernhard Schlink, publicat in 1995, care are la baza povestea unei aventuri dintre un adolescent si o femeie mai in varsta. Cei doi incep o relatie amoroasa, pasionala si intensa, care se termina brusc in momentul in care Hanna (de origine din Hermannstadt) dispare, fara nici o explicatie, din viata tanarului.

Premii: Nominalizat la Premiile BAFTA 2009, categoria 'Cel mai bun film'.

Posts: 12
Joined: 15.12.2010 13:31
PostPosted: 15.12.2010 14:21
GAS wrote:The reader

Image





SUA-Germania, 2008.
Regie: Stephen Daldry.
Cu: Ralph Fiennes, Jeanette Hain, David Kross, Kate Winslet, Susanne Lothar.

Durata: 124 min.

"The Reader" este inspirat din romanul lui Bernhard Schlink, publicat in 1995, care are la baza povestea unei aventuri dintre un adolescent si o femeie mai in varsta. Cei doi incep o relatie amoroasa, pasionala si intensa, care se termina brusc in momentul in care Hanna (de origine din Hermannstadt) dispare, fara nici o explicatie, din viata tanarului.

Premii: Nominalizat la Premiile BAFTA 2009, categoria 'Cel mai bun film'.



da imi place filmul e frumos dar e mai mult drama in fine nu pot zice ca e naspa acum de e si el premiat la oscar oricum e misto.

Posts: 5
Joined: 05.06.2012 14:15
PostPosted: 07.06.2012 07:28
Un film putin cam ciudat as spune eu. M-am uitat la film pentru ca joaca Kate Winslet in el, si i-am vazut reclama pe la metrou. Reclama m-a atras, filmul a lasat de dorit.

Posts: 6
Joined: 08.08.2012 14:39
PostPosted: 08.08.2012 14:42
Mie chiar mi-a placut. Adica este putin ciudat si te pune pe ganduri, insa mie mi-a placut..

Return to Filme

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron