SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

What's new?

Toti avem preferinte muzicale, unii asculta dance, altii rap sau rnb altii manele. Care crezi ca sunt cele mai bune piese ale momentului?
User avatar
Posts: 45
Joined: 20.07.2008 17:37
Location: Sibiu
PostPosted: 22.07.2008 20:22
Niste piese dragute, mai de anu asta care mie imi plac (auzite la radio) :

Armin Van Buuren - Going wrong
Rihanna - Disturbia
Schiller - Let me love you
Ashlee Simpson - Little Miss Obsessive
Jennifer Lopez - Forever
Gnarls_barkley-going on
Armand Van Helden Feat. Nicole Roux - Je T'Aime
Ashlee Simpson - Outta My Head
Jordin Sparks ft. Chris Brown - No Air
Linkin Park - Leave Out All The Rest
Spit - Dawn
Wideboys ft. Shaznay Lewis - Daddy O
Will.I.Am Feat. Cheryl Cole - Heartbreaker
Sunloverz - Summer Of Love (Ian Carey Remix)
Sistem - Atingerea Ta

Si as mai adauga dar la unele le-a cam trecut vremea.
Astept new entry-uri ..
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 22.07.2008 21:00
Ohoooooooo.... te-ai bagat pe domeniul meu... fresh music! :) Dar na... acuma e si mai bine ca suntem doi pe forum! :P
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 647
Joined: 09.01.2008 20:16
Location: pretutindeni si nicaeri
PostPosted: 23.07.2008 05:32
probabil ca intr`o saptamana doua,hai o luna nu o sa mai stie nimeni de piesele astea.n`am nimic impotriva lor da la capitolul asta sunt ca i manelele si timbaland,pe care nu`l vad pe acolo,e un fel de guta.nah ca am zis`o.e cam aiurea comparatia,da io ma refer stric la modul cu apar si dispar
sunt radical si visul meu e sa ajung piR patrat
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 23.07.2008 05:42
Si daca nu-s cantece logevive trebuie neglijate? Micile placeri fac viata mai frumoasa!
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 23.07.2008 09:08
E.O.S. - I feel high
sunt romani, au un videoclip super interesant, primul din romania realizat in totalitate stop-motion, cautati pe youtube :) nu e chiar noua dar eu numai luni am auzit-o prima oara
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 45
Joined: 20.07.2008 17:37
Location: Sibiu
PostPosted: 23.07.2008 10:07
Iti dau dreptate snip3r ..melodiile astea le mai ascult de 3 ori pe toate si gata..m-am cam saturat de ele, dar intre timp apar altele, si tot asa.
Eu nu zic ca sunt melodii excelente, nu! nu se compara cu cele de pe timpul parintilor, dar se asculta cam peste tot..tv, radio , cluburi.
ps. si eu il compar pe timbaland cu gutza :D
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 23.07.2008 10:24
pai asta e buba, ca le auzi PESTE TOT. la radio, in autoibuze, pe terase... Reteta perfecta penru a iti face o melodie uracioasa.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 45
Joined: 20.07.2008 17:37
Location: Sibiu
PostPosted: 23.07.2008 10:46
Tocmai de asta le auzi peste tot ca sunt ascultate. Astea sunt vremurile... peste 30 ani cand copii mei or sa fie de varsta mea acum, nu cred ca au sa asculte Joe Satriani, Mike Oldfield, Mark Knopfler etc etc...
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 23.07.2008 11:41
Daca asta le dai sa asculte, o sa asculte si o sa le si placa. Vorba altui topic, gustul pentru muzica se educa.
Dar daca mai aud inca odata Smiley cu oda ridicata iubitei si dujmanilor pe care nu ii poate casapi pentru ca e prea ocupat sa isi bage limba in gatlejul domnisoarei susnumite, sparg radioul.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 68
Joined: 04.05.2008 22:28
Location: Geoagiu, Hunedoara
PostPosted: 23.07.2008 11:44
snip3r cam toate melodiile sunt la fel...cam tot ce ascultam noi acum trece la fel de repede. Uita-te la ce ascultai prin 98 - 2000. Mai asculti acum asa ceva ? Cateva din melodiile de-atunci pe care, poate chiar le ascultam sau na...erau difuzate non-stop, acum mi se par de-a dreptul penibile.
Peste cativa ani cam tot asa o sa fie si cu muzica din ziua de azi. House, dance, manele, hip-hop...tot. Putine sunt melodiile care raman....si de obicei nu sunt formatii de la noi.
Nu-mi dau seama cum de pe vremuri se facea muzica care a rezistat atatea decenii....oare nu mai sunt artisti in stare sa faca muzica k-lumea ?
Ce-a zis breathe_me, lista aceea e "la zi" cu ceea ce se difuzeaza pe la radio....dar radiourile din ziua de azi au un playlist pentru ceea ce se asculta acum, fie ea muzica buna, fie muzica de 2 lei. Singurul post de radio, dupa parerea mea, care difuzeaza totusi muzica buna e EuropaFM. Muzica relativ veche, dar buna.


later edit


Hai ca ai fost tare la faza asta dreamwind55, dar iti dau dreptate....pe mine ma calca pe nervi cand dau pe un post de muzica la tv si il vad cum mai incearca sa cante si live....astia sunt si sincer noi ii promovam, noi le cumparam albumele, noi ne ducem la concertele lor => vinovatii suntem noi, nu ei. Ei au vazut ca prind la public (dar pana si manelele au prins la public....cred ca asta spune ceva de publicul respectiv)
User avatar
Posts: 45
Joined: 20.07.2008 17:37
Location: Sibiu
PostPosted: 23.07.2008 12:05
dreamwind55 de melodia aia nu o sa scapi curand! asa ca saracele radiouri! :D:D ..oricum aici pe forum nu e nimeni obligat sa asculte ce am scris acolo cum este obligat sa asculte pe autobuz sau la terasasa..

Si mie imi place europa fm dar pacat ca le cam tot repeta..de ani de zile, aceleasi melodii, de ce pune aceeasi piesa de la Alanis Morissette de ex, si nu pune alta mel de a ei?
User avatar
Posts: 68
Joined: 04.05.2008 22:28
Location: Geoagiu, Hunedoara
PostPosted: 23.07.2008 12:09
Eee, in privinta asta trebuie sa vorbesti cu un dj de-acolo sau cu cel care face playlist-ul :P
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 23.07.2008 12:59
no... faya cu playlisturile e asa...DJ-ul pune o lista si pleaca la ale lui. Muzica merge, noi cu drag muncim. Ascult radio la servici (eh, asa vor altii) si in fiecare zi se repeta aceleasi melodii in aceeasi ordine...
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 23.07.2008 16:23
De aceea sa ascultati mai bine Radio Guerilla... foarte rar aud acelasi cantec de doua ori intr-o sapt.
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 23.07.2008 16:45
dreamwind55 wrote:Dar daca mai aud inca odata Smiley cu oda ridicata iubitei si dujmanilor pe care nu ii poate casapi pentru ca e prea ocupat sa isi bage limba in gatlejul domnisoarei susnumite, sparg radioul.


:lol: :lol: :lol: si daca ar fi singura mel enervanta :)

@bismarck sunt si melodii care raman si peste ani "in voga". hit-uri ale celor de la voltaj, iris, vama veche, directia 5 nu s-au prafuit in timp si le mai poti asculta si acum. e drept trupele astea nici nu prea sunt difuzate in exces la radio.

de aceea e indicat sa ai un "playlist" cat mai bogat sa poti sa asculti acasa ce vrei :wink:
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
Next

Return to Muzica

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron