SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Scrisoare Deschisa a romanilor din Canada

Poate ai plecat pentru o viata mai buna, poate pentru altceva spune-ne si noua cum e.. ai gasit ce ai cautat?
Sau poate ca vrem sa plecam de aici....
Ce ne face sa plecam in alte tari? Oare umbla cainii cu colaci in coada in tarile calde?

Posts: 7
Joined: 16.04.2007 01:20
Location: Toronto, Canada
PostPosted: 03.05.2007 03:59
Buna sibienilor,

Si eu sunt o sibianca ce isi iubeste orasul si tara de unde a plecat. Tocmai de aceea ma gandeam sa postez aici un link de pe romanianstoronto.ca care cred ca intereseaza pe multi romani de acasa.

http://www.romanianstoronto.ca/ro/modul ... titionId=4

Semnati si voi scrisoarea deschisa prin care romanii canadieni dezaproba decizia Parlamentului de suspendare a Presedintelui Traian Basescu si isi exprima ingrijorarea in legatura cu situatia fara precedent din Parlamentul Romaniei.

Numai bine!
User avatar
Posts: 44
Joined: 24.07.2006 20:18
Location: Toronto - Canada
PostPosted: 03.05.2007 17:46
Eu am norocul ca saptamana viitoare pe timpula sta sa fiu in Sibiu deja. Prind chiar si gala MTV in piata mare pe 10 mai. Yuhhhuuuu :) ce mai distractie o sa fie.
De votat o sa votez in Sibiu. Oare se poate vota numai cu pasaport romanesc fara sa am alte acte de identitate romanesti ?
User avatar
Posts: 8
Joined: 09.01.2007 08:00
PostPosted: 03.05.2007 19:04
VENITI INAPOI IN SIBIU
lupta csu la bine sau rau pentru galerie,sibieni,
lupta csu mereu pentru victorie,
galeria este mereu in tribuna,la bine sau rau.
User avatar
Posts: 44
Joined: 24.07.2006 20:18
Location: Toronto - Canada
PostPosted: 03.05.2007 19:34
Pai eu unul asta si fac. Vin in vizita in Sibiu.
Daca tu te refereai la venit inpoi in Sibiu de tot ? Hmmm ... ar fi un pic mai greu pentru ca dupa 6 ani de Canada m-am adaptat vietii de aici. Primii 3 ani care au fost mai grei au trecut. Acuma a inceput partea buna.
Eu as zice ca aici in Canada este bine ia in sibiu este frumos (pentru ca acolo sunt cei dragi noua).
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 15.08.2008 11:58
uhm ... cum sa spun eu asta ... am pe cineva aici la lucru care va sta in Montreal, adica sta prin zona aceea si am zis ca poate luati legatura. so ... gimme a sign
TOT IO!!!

Return to Sibian in tarile calde

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron