SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Galerie foto si Ghidul Sibiului pe wap.sibiul.ro

www.sibiul.ro s-a nascut nu pentru ca Sibiul nu ar fi avut site-uri de prezentare pe net. S-a nascut pentru ca noi am zis ca putem sa facem ceva mai bun, ca putem sa punem pe net tot ce ne-am dori noi sa gasim despre orasul nostru.
Aici vrem sa ne spui tu ce ai vrea sa gasesti pe site, ce crezi ca ii lipseste...ce iti place si mai ales ce nu iti place.

User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 05.04.2004 09:33
Incepand de astazi pe site-ul de WAP , wap.sibiul.ro o sa gasiti doua noi sectiuni :

Ghidul Sibiului
Informatiile din aceasta sectiune sunt impartite pe categorii, pentru a fi accesate mai usor. Categoriile sunt cum urmeaza :
    Timp liber
    |- Cluburi [11]
    |- Baruri [7]
    |- Night Club [9]
    |- Cofetarii [ 16 ]
    |- Cumparaturi [6]
    |- Restaurante[37]

    Educatie
    |- Biblioteci [17]
    |- Licee [37]

    Financiar
    |- Banci [18]
    |- Case de schimb valutar [7]

    Media
    |- Radio [7]
    |- Ziare [6]

    Turism
    |- Hoteluri [16]

    Transport
    |- Benzinarii [ 16 ]
    |- Transport [2]

Galerie foto color

Aici deocamdata am pus doar un album cu animale care contine 44 de imagini, in curand galeria foto va avea peste 15 albume si cred ca pentru inceput se vor strange aproximativ 500 de poze, bineinteles ca numarul lor va creste treptat :) .

La galeria foto se vor face si schimbari, deocamdata e doar de test. Imaginile sunt afisate pe 2 coloane, cate sa imagini/pagina iar in partea de jos a pagini va fi un meniu de navigare intre paginile din acel album
    asa va arata cand vom fi in pagina 1
    Pagina 1 din 8
    :1: 2 3 4 5 6 7 8

    si asa va arata cand vom fi in pagina 3
    Pagina 3 din 8
    1 2 :3: 4 5 6 7 8
deocamdata cand cineva da click pe o poza se va deschide doar poza, si in felul acesta se va salva in mobil, dar pe viitor se va deschide alta pagina in care vor mai fi afisate si alte detalii cum ar fii : rezolutie, marime (Kb), tipul imaginii (gif, jpg, png ...) si poate o functie pentru marirea sau micirea imaginii pentru a se integra perfect pe ecranul mobilului, care difera aproape de la model la model ... 96x96px , 128x128px ....

astept pareri, sugestii si mai ales BUG-uri in caz ca sunt , sper ca nu :lol:

PS. daca folositi browserul Internet Explorer nu incercati sa accesati pagina pentru ca nu va merge, IE nu are suport pentru WML, dar puteti sa intrati folosind browserul Opera ... asta in caz ca vreti neaparat sa vedeti cam cum arata :)

see ya all

Return to www.sibiul.ro

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron