SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Madonna Cibiniensis.Pietá~1400.Hermannstadt/Sibiu/Brukenthal

"Avem un oras frumos" zicea cineva odata. Hai sa le aratam tuturor ce se poate vedea la noi , pentru ca se poate...

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 10.02.2008 13:53
Am tot discutat despre...am facut o sinteza usor polemica...nu de fond... de fapt procedura m-a deranjat..,
Tema este prea importanta sa dispara asa printre raspunsuri si topice diferit...De aceea aici o dau cu titlu, o pun in drepturi si dau link-ul catre discutie...sunt lucruri noi...
Deci deschideti: FORUM/Sibiul Vechi/Poze Vechi/fila 13, data 10.02.2008 adica in pagina respectiva din link-ul de mai jos 190:

http://www.sibiul.ro/forum/viewtopic.php?t=2217&start=180

Sper sa va placa....mai ales ca tot cautati branduri cand le aveti alaturi si nu le descoperiti....(paj unje s'o facu'cercetare de rakete voioase in seculum 16 in Evropa?-coloniile nu conteaza)...

rog numai cand cineva are idei datorita forumului sau materialelor din...sa faca o usoara aluzie la...asa ar fi cinstit...

Si de fapt concluzia mea este ca aceasta sculptura,Madonna Cibiniensis facuta cca.1400 este cea mai frumoasa Pietá inainte de cele doua ale lui Michelangelo cca.1499...

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland

Return to Sibiul Vechi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests

cron