SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Renovare Turnul Sfatului !

"Avem un oras frumos" zicea cineva odata. Hai sa le aratam tuturor ce se poate vedea la noi , pentru ca se poate...
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 30.04.2007 16:11
ovisopa wrote:ATENTIE !!! .. campania se numea "Nu tamplariei PVC in centrul istoric!" si nu era o campanie ANTI geam termopan ci o campanie ANTI ramelor de plastic a geamurilor termopan ( cel putin asa am inteles eu la vremea aceea )

da... era o campanie anti tamplariei pvc. multi inca cred ca termopanul e chestia aia alba cu care se inlocuiesc geamurile in zilele noastre in romania. nu e asa.

ovisopa wrote:In 5 ianuarie am fost iar prin Turnul Sfatului sa vad ce s-a mai schimbat acolo, nu mi-a placut deloc ce am vazut la ultimul etaj :(
- mesajele de bine , de dragoste scrise pe grinzile de lemn ale turnului se inmultesc pe zi ce trece, pana acum foloseau creta si markere, acum a aparut au aparut si altii mai destepti cu spray-uri ( cred ) :evil:

si in florenta, in marele dom de acolo vezi toti peretii scrisi pana ajungi in varf, sa vezi orasul
Attachments
dom.jpg
dom.jpg (60.4 KiB) Viewed 3789 times
scris.jpg
(142.3 KiB) Downloaded 121 times
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 30.04.2007 18:14
Asta vorbeam azi dimineata cu un prieten. Poate e off topic, dar viata este cum este, intotdeauna vor fi golani care sa mazgaleasca, sa strice, chiar si in Florenta , Berlin sau Sibiu. Numai ca ei privesc treaba asta cu normalitate, pe cand noi ne revoltam ca se strica... In Viena, pe langa promenada oprincipala, la 2 strazi departare vei gasi piata plina de turci si pachistanezi mizeri, beti... face parte din oras. Mizeria coexista langa lux si imaginile din catalogul turistic si ei au inteles asta. Doar noi ne enervam pentru fiecare mica chestie nelalocul ei. Cladirea aia e prea verde...Macar orasul asta traieste. In vest, e curat, e chiar clinic, dar lipsit de suflet. I love Sibiu, chiar si cu mazgalituri in turn, cu grafitti prin tunele, pavaj inegal in Piata si altele.
We will always be so much more human than we wish to be...
Previous

Return to Sibiul Vechi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests

cron