SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Faceti cunostinta cu Hermann

Discutii legate de proiectele pentru Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 09.05.2007 18:50
georgian, cum adica suntem niste salbatici etc...etc... ? Stii, Wilde spunea ca nu e moment mai inaltator in viata unui om decat atunci cand ingenuncheaza in tarana, se bate cu pumnii in piept si isi insira pacatele...Nu poti vorbi de un oras intreg pentru ca niste golani au facut pe vitejii.
De ex. s-au furat sai capace de canal, printre alte chestii care se fura si se distrug. Nu am auzit pe nimeni lamentandu-se ca nu le meritam.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 09.05.2007 19:43
Nu ma consider un salbatic dar cum am mai spus... Amenzi exagerat de mari si btw.... tot a pus primaria o carutza de camere web. Nu se poteau pune cateva si pe acolo cu ajutorul carora sa se incerce identificarea "distrugatorilor"??
Btw : din ce material sunt facuti hermanii???
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.

Posts: 1
Joined: 03.01.2007 16:20
PostPosted: 09.05.2007 22:57
Am auzit, am vazut in ce stare se afla Hermanni, si cred k asta se datoreaza doar gastilor astea din Sibiu sau baietilor "cool" care vor sa iasa in evidenta k ei sunt mari si tari. Si sa stiti k in Sibiu sunt multi de astia. Eu nu inteleg ce au avut cu nevinovatele statui??? Poti sa te fotografiezi cu ele, poti sa razi de ele, poti sa le critici, dar de ce sa le vandalizezi??? Asta chiar nu inteleg. Si in plus politia comunitarat nu-si face treaba cum trebuie.Si in plus nu ii inteleg si pe acei indivizi care nu au avut altceva mai bun de facut decat sa le fure instrumentele statuilor sau sa le rupa un deget. Sa se laude???? Nu cred. Doar simplul fapt sa fie cat mai rebeli. K doar traim intr-o perioada in care trebuie sa fii rebel, k dak nu, nu esti la moda si dak nu esti la moda nu esti om. Si in plus Sibiul are un surplus ffffff mare de indivizi cu acest tip de comportament antisocial. Si doamna de la fundatie cand a fost prima data dicutia cu furtul si ruptul unui deget, a replicat k ea crede k nu sibienii au facut aceste fapte ci doar niste indivizi. Dar akum sa vazut k nu a facut rau statuilor nimeni altii decat sibienii. Statui pt sibieni distruse de sibieni. Sunt ffffffff indignat si suparat pe acesti indivizi si in plus imi pare rau k a trebuit sa ajungem in acest hal. adik sa faci rau unui lucru frumos in orasul tau pus la dispozitia ta pentru a te bucura de el. :cry: :ignore: :roll: :(
Previous

Return to Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron