SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

PREMIILE MTV ROMANIA - SIBIU 10 MAI PIATA MARE

Discutii legate de proiectele pentru Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 03.05.2007 21:32
Iti intorc invitatia, so.....re-research. Cand era bunica fata avea abilitatile domnului Trandafir. E drept, alta poveste!

35 de roni pentru studenti.....NUMAI!!!!!!!!!!! De bucurie, cred ca o sa sarbatoresc vestea cu caviar(iar o zi proasta?) si DON Perignion! Sta-le-ar scoicile-n gat de playback-isti......
"Fericirea e la bursaaaaaaa
Dar nici pe-aia n-o ammmmmmm"

In aceiasi ordine dar pe alte versuri:
"Welcome in CCE Sibiuuuuuuu" bla bla stiti cantecul!

Morala: de vrei sa nu mori prost, respectiv in-CULTURAL EUROPEAN 2mii7.....fofileaza-te si fii acolo. Ete de ce suntem un popor de inculti: cultura costa multi roni. Sunt de acord sa coste, insa o suma de NUMAI(intelegi mai sus sensul lui NUMAI, daca m-ai pierdut) e ceva, nu gluma!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 03.05.2007 22:04
Popor de inculti? Proasta educatie ai primit... cred ca ti-am mai zis treaba asta: is o groaza de tari pe lumea asta! de ce nu emigrezi? sau te simti bine in "prostime" (mai bine sef la sat decat codas la oras, nu?)

e trist ca e pe intrare acuma la MTV dar cred ca-mi iau totusi bilet :P astea-s regulile... si da.... mie mi se pare ca merge un NUMAI pentru pret... ma asteptam sa fie cel mai ieftin bilet 100-200 de lei.

Cui ii convine... merge, cui nu... sa se uite la tv de acasa.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 04.05.2007 09:12
Pai Premiile MTV nu prea inteleg ce legatura au cu Capitala Culturala 2007. Aia numai cultura nu e, dar ma rog... Sa fie pentru toti cate ceva. Credeam ca e intrare libera...dar e normal, doar nu vin pseudo-vedetele de Romania moca, si le inteleg. Crede-ma Gigele, la evenimente CULTURALE, chiar merita sa te fofilezi sa fii acolo, pentru Premiile MTV, hm, nu merita sa suferi.
Te scot la o cafea sa iti treaca?
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 04.05.2007 14:18
Scapat de febra, nu culturala, ci gripala, ma cuprinde febra cantatului, ca deh, vine vine ten mai...

Si zic din fluier necioplit ca sa fie pe un anumit grai:
"Hai sa emigram in Ameriiiii kk" bla bla stiti versurile! sau....

"Gigele, fa-te avocat gigeleeeee......fa-te sef de stat, gigele" bla bla...

Hmm.....as putea fi nominalizat chiar!

Dear Fly, nu cunosti nimic din educatia pe care am primit-o eu si daca ai impresia ca iti poti da seama cat sunt de educat dupa modul in care performez eu pe acest forum....s-ar putea sa te inseli!
Spuneam ca mi se pare mult 35 roni pentru mtv sou. Tie putin. Asta-i viata, tu mergi, eu nu. Care e problema?
Ca am afirmat ca suntem un popor de inculti? Hmm....daca ma etichetezi ca prost crescut nu ma convingi ca nu e cum spun eu. Incearca sa aduci argumente mai solide si odata dovedit ca m-am inselat....imi scot palaria! In plus, nu sunt nici unicul care a afirmat asta si nici ultimul. Bashca...o afirmatie nu este o stare DE FAPT. E printre altele o invitatie la polemica. Asa sa fie!
Vezi tu, dragul meu, uneori este dat sa te complaci in penibilitate, constrans fiind de o suma de conjuncturi socio-economice, sentimental-profesionale. Te las sa te intrebi: oare asta ma face sa nu emigrez?
Imi esti simpatic cu tot aplombul tau insa sigur ai alte veleitati, nu acelea de a-mi fii simpatic mie. Daca te simti ofensat in vreun fel.....deja imi pare rau!
IMI cer scuze ca sunt pe langa topic. poate mai am febra!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 04.05.2007 14:22
Cafea? cafeeeaaa?????? Yuummmmiiiiiiii..........m-ai nimerit.(promit sa n-o vars)
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 04.05.2007 14:40
cine stie de unde se pot cumpara bilete ?
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 141
Joined: 12.07.2006 16:45
PostPosted: 07.05.2007 14:00
MTV – ul scoate biletele la vânzare


Organizatorii Galei Premiilor muzicale MTV România au pus în vânzare biletele pentru acest eveniment din cadrul Programului Sibiu CCE 2007, care va aduce în prim plan cele mai importante formaţii româneşti ale momentului, care au avut o evoluţie pozitivă pe parcursul ultimului an cât şi un invitat special, pe cunoscutul artist Sean Paul.

Biletele vor putea fi cumpărate atât de la echipele mobile care vor merge prin liceele sibiene, facultăţi, centre comerciale, cât şi din locaţii fixe din Sibiu: strada Nicolae Bălcescu (în faţa farmaciei 24 şi fostul magazin Romarta), B-dul Mihai Viteazu (în faţa BCR), Piaţa Mică (în faţa Muzeului de Etnografie Popular㠄Emil Sigerius”), în Magazinul Dumbrava (la parter), Media Galaxy (Promenada Mall), Facultatea de Inginerie şi la Pavilion 2007 (Cazarma 90).

Preţul unui bilet variază în funcţie de poziţionarea în Piaţa Mare şi de facilităţile pe care le oferă, existând trei categorii: bilete de 35 de lei, de 100 de lei şi de 200 de lei. Cele de 100 şi de 200 de lei sunt bilete VIP (cele de 200 cu loc, cele de 100 fără loc, dar în faţa scenei) şi asigură pe lângă intrarea la spectacol şi intrarea la petrecerea de după eveniment. În seara evenimentului se mai pot cumpăra bilete la intrare, având preţul de 60 de lei.

Cea de-a V-a ediţie a Premiilor Muzicale MTV România 2007 va avea loc la Sibiu, pe data de 10 mai, în Piaţa Mare a oraşului. Evenimentul este organizat în parteneriat cu Primăria Municipiului Sibiu, Consiliul Local Sibiu, Casa de Cultură a Municipiului Sibiu şi Asociaţia Sibiu – Capitală Culturală Europeană 2007.

Posts: 1
Joined: 08.05.2007 17:48
PostPosted: 08.05.2007 17:53
DannyCsu wrote:deci va fi gratis sau nu , noi asta vrem sa aflam :D:D


Biletul costa 35 sau 70 lei... depinde...

Posts: 1
Joined: 09.05.2007 10:49
PostPosted: 09.05.2007 10:52
Eu am un bilet de vanzare cu 50 lei. Daca este cineva interesat, sa ma sune la 0744335369.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 10.05.2007 09:20
Generatia MTV ocupa Piata Mare
Astazi se decerneaza in premiera la Sibiu Premiile MTV Romania, unul dintre cele mai mari spectacole ale Capitalei Culturale. Cateva zeci de vedete si alte cateva zeci de mii de spectatori vor lua cu asalt Piata Mare a Sibiului.

O parte din invitati : Sean Paul, 3Sud Est, Akcent, DJ Project, Hi-Q, Simplu, Ştefan Banica Junior, Loredana, Cassa Locco, Parazitii, BUG Mafia, Cleopatra Stratan

Sper ca la noapte o sa vin cu ceva poze si filme :)
Attachments
premiile_mtv_romania_sibiu_2007.png
Premiile MTV Romania - Sibiu 2007
premiile_mtv_romania_sibiu_2007.png (115.85 KiB) Viewed 14553 times
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 10.05.2007 19:54
na... ce sa spun ... eu unu am stat acasa si ma uit la televizor....
Prima impresie ... ma asteptam la putin altceva ... adica LIVE nu PLAYBACK. Am dat drumul televizorului cand canta Corina... o piesa super faina de altfel da playback toata ziua.
Acum vad ca , canta Alex si se pare ca e live... se simte alt feeling.
Felicitari celor care au venit in sibiu sa CANTE si nu sa MIMEZE.
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 10.05.2007 21:44
cat de penal trebuie sa fi ca sa organizezi un un "super"eveniment pe care cheltui atatia bani, sa fie piata plina cu oameni platitor de bilete de sute de mii si sa cante aproape toti playback... in plus, a mai si sarit discul la greu. si presa lauda asa un eveniment "cultural" ...
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 10.05.2007 21:48
imi vine sa ma omor!! bine ca nu sunt fan de cultura playback mtv. doame... multumesc :)

si.. cum naiba sa mai platesti bilet cand poti intra tot pe gratis. ca si la artmania de anul trecut, si acum, ca sa nu se faca de rusine ca e goala piata, majoritatea au fost lasati sa intre pe gratis. pai cum te-ai simti daca ai fi platitor de bilet?
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 11.05.2007 00:36
sunt de parere ca toooot invitatiile fac treaba la evenimente de genul asta.. macar nu te enervezi cand vezi ca intra toti retardatii pe moka, nici macar cu invitatie.... s-a intrat in prostie, au intrat multi tarani, multi oameni care habar nu aveau ce este acolo de fapt..
jenant jenant momentul Heaven... adica mai mult decat jenant a fost super comic si pe aceasta cale il felicit pe dj-ul care a pus discul acela.. bravo omule ca le-ai aratat proastelor alora ca NU stiu ce e aia muzica...!!!
despre Sean Paul..vaaiii de capul lui!!! omul asta e mort fara femeile cu care face ,,muzica" adica: Beyonce, Sasha, etc etc...
Stefan Banica Jr. nu prea avea de ce sa castige 2 premii in seara asta, ptr ca omul asta nu e facut ptr Mtv...el este cu protv-ul...cu muzica asta mai ,..nu stiiu cum sa o numesc...
inca o chestie naspa: am stat 1 ora sa intram , adia sa inaintam 2 metri .. exaaaact 2 metri aveam pana la gardul de intrare si am facut o ora oameni buni.. si imbulzeala, si oameni nebuni..of of ..
sa va spun chiar ca m-am luat in gura cu niste olteni... ? dada , am facut-o si pe asta..
felicitari si ma inclin in fata urmatorilor: Iris.. Directia 5 , Cleopatra Stratan(care i-a umilit , dupa parerea mea , pe toti wannabe artisti ai vremii noastre romanesti - copilutza este mortala) , Suie Paparude , Parazitii, Activ&Dj Project(care au facut un colaj tare dragutz impreuna )....
Imi pare foarte rau ca Loredana nu a fost prezenta la premii :(
Si acum ma retrag, va mai pove eu cand am timp si chef.. numa bine oameni buni!
Ps: mi-am adus aminte: PREA MULT PLAYBACK!!!!! pacat, ptr caRomania are voci frumoase care nu sunt facute ptr playback....damn it!!
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 11.05.2007 01:12
In mare.... mi-o placut. Cu exceptia ca playback-ul a predominat la premii. Si imi pare nespus de rau ca Mandinga a facut un playback josnic.... nici macar microfoane nu au avut.... BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU :tomato2:

In schimb, Simplu mi-or placut. Desi nu-s fan Simplu, show-ul facut de ei o fost super bun si Corina cu Toni Cottura au interpretat foarte bine. Iar Corina n-o facut playback!!!!!!!!!!!!

Heaven?! Mai bine nu mai spun nimik. eram chiar in fata la picioarele fetelor (si avem la vedere chiloteii lor albi) si toti din zona huiduiau si scandau "Ratatelor" "Mergeti acasa". Una dintre ele cand a plecat era cu lacrimi in ochi. intr-un fel mi-o parut rau de ele, ca poate le-o fost impus in ultima secunda treaba asta si cineva o avut chef de glume proaste. In fine.... treaba lor.

Cat despre Sean Paul..... O FOST SUUUUUUUPER!!!!!!!! :banana: :banana: :action: :action: :worship: :worship:
PreviousNext

Return to Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron