SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

PREMIILE MTV ROMANIA - SIBIU 10 MAI PIATA MARE

Discutii legate de proiectele pentru Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 13.05.2007 01:19
1. esti cumva printre cei care au intrat fara bilet si te simti sau ce? eu iti spun ce am vazut in partea unde stateam deci nu o lua personal si nu te ataca... nu este nici o invidie dragule, ptr ca nu am motive.
2. cat despre Stefan Banica Jr tu nu ai inteles la ce ma refeream eu ... el intr-adevar canta dar parerea mea este ca, omul nu este facut ptr un post de tv ca si Mtv.. Mtv e comercial.... Mtv e oarecum fitze...Mtv e ptr muzica ce se asculta in draci.... omul nu prea se incadreaza in aceste standarde(din perspectiva mea - REPET)...
3.Probabil ca Directia5 au facut playback dar macar nu a fost vizibil, sau poate nu am observat eu... ma inclin in fata lor ptr ca stiu sa faca atmosfera si chiar sunt faini...
mai ai alte nedumeriri?
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...

Posts: 41
Joined: 02.01.2007 21:49
Location: Sibiu
PostPosted: 13.05.2007 08:55
stai linistita ca am avut bilet, dar pt asta nu ii numesc pe ceilalti retardati sau mai stiu eu ce. poate pe organizatori,care au permis sa se intample asta. dar pana la urma decat o piata goala mai bine asa. Cat despre Directia 5 cum e ala playback vizibil? ori e ori nu e. in rest be happy
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 13.05.2007 12:13
O fi facut playback D5, habar nu am, dar i-am vazut in numeroase alte concerte live si chiar pot canta, ceea ce nu se poate spune despre majoritatea celor de joi.

Cea mai dulce faza a fost ca lumea a plecat chiar la Sean-Paul. adica la ce era intr-adevar de vazut/auzit. Pai trebe sa fi putin la cap sa te inghesui sa le vezi pe penibilele de Heaven si pe Ana Lesko si altele, si sa pleci chiar la main event. Da na.
Jazz rules.
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 3
Joined: 13.05.2007 14:22
PostPosted: 13.05.2007 14:37
rebelutza wrote:despre Sean Paul..vaaiii de capul lui!!! omul asta e mort fara femeile cu care face ,,muzica" adica: Beyonce, Sasha, etc etc...


Draga mea, sa-ti EXPIC cum sta treaba...in cazul in care nu sti Sean paul sufera de astm...de obicei el nu canta mai mult de 45-50 de minute!!! in Sibiu si pentru Romania (cacatu asta de tara) el a dat totul, a cantat 2 ore...asta inseamna k el kiar a vrut sa fak TOTUL pt noi!!!
sty ce NU suport eu oamenii astia care comenteaza si critik fara sa cunoasca!! Nu poti nega faptul k omu a facut un show de zile mari...dak era asha varza cum ai spus tu, nu ar mai fi stat nimeni pana la ora 3 dupa Sean Paul!!!
Sean Paul a fooooost da best, show-ul lui m-a umplut de fericire si emotii, e cel mai TARE performer!!! :banana: :action: :banana: :action:
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 13.05.2007 15:18
fiecare cu parerea lui despre mtv, chiar nu trebuie sa-mi explici nimic.. bravo lui, bravo voua carora v-a placut si v-ati distrat... imi place sean paul dar doar atunci cand este cu gajicile despre care spuneam (beyonce etc etc)
ps : pot sa te intreb in ce zona ai stat la concert?
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...

Posts: 3
Joined: 13.05.2007 14:22
PostPosted: 13.05.2007 16:08
kiar intre scene...fara jandarmi fara nimic...banuiesc k sty unde spun!!!
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 13.05.2007 16:15
sa vezi tu ca se muta varu' paul la noi in romania ... se pare ca i-a priit aerul daca a reusit sa cante 2 ore :P
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.

Posts: 3
Joined: 13.05.2007 14:22
PostPosted: 13.05.2007 16:21
wooooow...mama cum ar fi!!! :banana: :action: :banana:
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 13.05.2007 16:42
pai clar ca daca ai stat acolo, ai intrat bine in atmosfera si ti s-a parut colosala treaba :)
poate se muta la noi in romania, si-l duc eu la tratament undeva ptr astm :):)
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 14.05.2007 12:46
deeeeeeeeeeeeeci.............Directia5 e super in concerte!!! Si ei chiar pot canta live fara probleme...cea ce nu se poate spune si despre Corina, Anna Lesko....etc....
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 15.05.2007 23:09
Mda....terminat-am si io de lecturat....si ma bag ca orezul in sarmale sa-mi dau cu parerea la "frig" la cca un week dupa the big event, men! yo...yo...jie jjieee.....f**k u all mother f-beep-r eat s-beeep- t....
Ya meennnn......

Am crezut ca in cateva zile imi revin....insa....se vede mai sus: imi trece mai greu!

Am pus mana pe cateva bilete si stupoare: am intrat cu toate. Biletele adica. Le-am impartit la cei de dupa gard, asa dupa ochi frumosi, adica le-am dat celor cu ochelari de soare! De ce am ramas cu ele? Ca prietenii mei cica au trecut de varsta mtv. Ma rog, am vazut-o in Piata si pe mama-mare si pe tata-mare, insa ce nu am vazut in Piata Mare! Lume domne. De toate natiile de toate genurile si caracterele! Fiecare respira in felul sau, grohaia, sau urla: pardon boule... Am vazut atat de multe, parol, incat am ajuns iar la concluzia ca cei prezenti acolo nu au venit sa se distreze efectiv. Erau acolo ca sa fie adunati. Stiti voi.....am mai zis: circ domne! Aia cu bilete se uitau urat la cei ce au intrat mocca. Cei care au intrat mocca le radea in botic pagubitilor de cel putin 35 ron! Cei ce-si relaxau partea cea mai importanta a fiintei lor(altfel nu-mi explic de ce ar fi dat peste 100 roni pe un bilet. Eu, de pilda, platesc o suma asemanatoare doar pentru ceva important, de aceea trag concluzia ca pentru ei, cel mai important e....curul), spuneam, cei ce-si relaxau fundu` se uitau. Unde nu stiu ca tribunele au fost asezate strategicx sa te uiti in crengi.
Nu mai bat campii si ma intreb: cine dracu a fost multumit? Cel cu bilet...NU. Cel fara bilet...NU. Cel de acasa...nici atat. Cel ce i-a placut si cel ce nu i-a placut....NU. Nu i-a placut nimanui, insa sa mai vina domne! Sa-i ia dracu pe toti, dar acasa ori la bairame se rupe fiecare pe zgomotele lor si zice rullzzzz!
Hmmm.....nu aud, la o saptamana aproape, decat F**K MTV!!!!!! Eu as F**K-ui toti ipocritii!!!!!! (pe banii lor)
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 16.05.2007 08:32
Sa fim realisti! Nu a fost chiar groaznic "spectacolul.....in afara de faptul ca nu le-a mers instalatia inca de la inceput, k celor de la Heaven le-a sarit discul si am fost nevoiti sa le auzim vocile "cristaline", k "vedetele" noastre profita de orice ocazie de a se da in spectacol (nu neaparat in cel mai placut mod)...vezi Corina, Andreea Banica, etc....(no ofence)...in rest...cred ca putem zice ca am fost martori la un eveniment cu exemplare rare (dar de care nu am vrea sa mai intalnim) care erau deliciul unora si disperarea altora....niciodata nu vor fi toti multumiti.....macar am putut vedea "pe viu" cat de aiurea se face ceva in Romania....cu exceptia Primariei Sibiului, care a acceptat sa se ocupe de tot si merita tot respectul nostru.....
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 16.05.2007 08:56
Am auzit din surse sigure ca Primaria Sibiu , a pus la dispozitie doar Piata Mare ptr acest eveniment... si bineinteles voluntarii din nou au fost pusi la dispozitie, si probabil ca o sumedenie de lucruri in plus... dar na... suntem in romania, si asta ne ocupa timpul :)
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 16.05.2007 09:05
Pai da, si ajunge cat le-au pus la dispozitie....daca ei nu au fost in stare sa faca treaba buna, asta este.....traim in Romania.... :banghead:
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 16.05.2007 14:17
Eu ii urasc pt simplul fapt ca din cauza ca nu au terminat scena nu s-a tinut concertul lui Beetehoven... Ma bucurasem toata saptamana...
Jazz rules.
We will always be so much more human than we wish to be...
PreviousNext

Return to Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron