SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Capitala Culturala, la final

Discutii legate de proiectele pentru Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007

Posts: 35
Joined: 14.07.2004 09:41
PostPosted: 10.12.2007 21:08
Chisi ... chiar imi pare rau ca te-am insultat

Te rog frumos sa ma scuzi si sa ma ierti

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 10.12.2007 22:56
@gigel. eu scriu aici ca chisi sibianu, nu chisi gazetaru. Daca vrei sa ma citesti, citeste ziaru. remarca faptul ca nu fac msito de ocupatiile voastre platine.

@bunykutza

Daca zici tu.
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 11.12.2007 11:01
da...acum am inteles dragul meu chisi, indubitabil, asa percepi tu gazetaria, acesta e felul tau de a...hmm....trage taurul de coada sau...a lua mata de coarne:

Gala Voluntarului

ma duc sa caut in dex notiunea de platitudine
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 11.12.2007 12:17
Poate ca imi va spune cineva ce nu e adevarat in ce am scris. Ca sa ma luminez si eu... Ca asa, sa te dai lovit doar pentru ca nu te-a elogiat cum ai fi vrut...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 13.12.2007 04:36
maestre....a trage mata de coada in viziune pur gigelistica inseamna a nu face nimic concret decat a comenta cu un oarecare cinism si a brava cu acest aspect incarcat cu importanta de profesionalism, in speta! nu iti contest valoarea de gazetar; spun doar ca scrii in doru lelii, vba cantecului: azi e noua maine zece.....hmm...uite-asa armata trece! leleeeeeeeee

de la o somitate ca mataluta avem pretentii mai demne decat aceste RELATARI insipide si fade, veleitati demne de studentii "scolii de balet" din anul intai!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 13.12.2007 08:57
Cu toata sinceritatea.
Mai bine ca e insipid si fad (ceea ce nu neg). Nu putea fi nici elogios-ceausist, nici distrugator-crucisator. Prima nu merita, a doua nu se facea.
Altii vor capul voluntarilor. Eu v-am rezolvat insipid, dar mai putin dureros.
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 13.12.2007 18:40
nu va mai certati mai!! vin sarbatorile!!! bucurati-va de ele...
apropo: sarbatori fericite!!!
ma abtin....sau nu....

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 13.12.2007 21:11
Multumim. sau multumesc. Si tie la fel. Dar eu nu ma cert. Discut in contradictoriu cu Gigel. Si as vrea sa cred ca nici el nu crede ca se cearta cu mine. Ci discuta in contradictoriu.
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 14.12.2007 23:43
E o reala satisfactie sa polemizez; mai mult, vbele nu-mi apartin, ca nu-s atat de profund, insa, nu imi permit sa ma mai cert cu nimeni fiindca nu mai am timp sa ma impac...

eeeee.......e buna, asta, dar o stiati!

In alta ordine de idei, adica aceiasi, dragul meu chisi, ideea era sa-i lasi [e cei neinitiati sa faca relatari si u sa-ti storci creierii...unii poate vor sa invete de ici ceva, de colo ceva....bla bla bla. Apai dara, relatarea o invata de la coman odata cu interviul si stirea. E posibil ca altii sa astepte sa citeasca ceva mai "copt"...if u know what i mean!
Insa, sa revenim la berbecul nostru: ca faceam referire, berbecul pe care trebuia sa-l prinzi de....coooarne e CCE-ul. Asta e pe gatate. Nu voluntarii care au facut ce au putut cum au putut. Iar la gala nu au fost prezentati voluntarii CCE-ului ci asociatia. Parerea mea despre unii voluntari se bucura de notorietate fatisa, insa la fel de evident am aplaudat si salutat eforturile sustinute ale altora. Astfel, consider ca puteai sa elaborezi un comentariu pertinent, fara speculatii, cu acuratete si echidistanta, asa cum bine-i sade unei "pene cu verticalitate" (nu stiu ce dracu am vrut sa spun cu pana asta a mea, dar imi place cum suna; intelegeti si voi....gazetar sau ceva de genu. lol)
si acum...vba lu gyzmo: NO ASA!!!(GYZMOMAN MAI TRAIESTI?)
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 133
Joined: 25.03.2005 17:56
Location: Ergolding (Landshut) Germania
PostPosted: 17.12.2007 06:48
Apai, dara, cum sa nu mai traiesc? Inca nu m-am saturat...mai vreau o tzara! ;-)
In rest...ma delectez al naibii de bine cu "polemica" sau mai bine zis discutiile voastre! Dupa o masa delicioasa te stergi satisfacut si multumit la gura...ei, uite, eu ma sterg la ochi...pe dracusorul de "bunycuta" il(o) cunosc (virtual, bineinteles!) si de pe alte forum-uri...un bun condiment... :duck:

PS: Gigele, eu am o poza "gigel-cu-bere"... :devil02:

End dontforghet...bigbrazaizuacingiu!

Numa' bine...
Homo Homini Lupus...
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 17.12.2007 11:54
gyzmo , cand vii acasa la Sighiu ?:P
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 17.12.2007 12:25
hahaha... gyzmo.... gigel-cu-bere...si eu am cateva de santaj...
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 18.12.2007 21:27
eu nu am gigel-cu-bere........ :((

si eu vreau.........
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 19.12.2007 08:21
@ bunycutza .... fratzica .... ne vedem la unirii la brad sa ma injuri pe mine si cand ajung eu acasa ma duc la ziar sa`l injur pe chisi in fatza???
ma sacrific eu si fac pe porumbelul mesager, ca sa nu mai fie scandal ca nu aia si nu aia.

mai ... suntetzi datzi dreaku. o batetzi in cap cam degeaba, domnu gazetar, adyR, bunycutza. unii cu sarcasm stupid (nu din ala fin a`la jijel - bravo puiule, chiar tzin sa te felicit- pe bune), altzii cu ceva cinism si negativism gramada, altzii plini de entuziasm

bre.... nu vad CARE`I PROBLEMA DACA ESHTIA MICI SE BUCURA CA AU FOST VOLUNTARI???? e un an din viatza lor cand au oferit ceva in schimb. cand au facut ceva bun sau rau ... dar au facut ceva!!!

Cine muma lu` shtefan cel mare, domn si sfant, ii Alexe Lavinia?

Felicitari sincere celor ce au fost voluntari ...

CCE a fost si bun a fost si rau ... sibienii au alta mentalitate, nu cea de turma. sibienii sunt oleaka mai culti, mai datzi dreaku. anul asta citat jijel "2MII7" a avut si bune si rele, ca numa` bine nu se poate.

am vazut scris la un moment dat ceva cu oltenii ... ce dreaku va manca`n nada k...lui sa comentatzi de ei ... vin multzi incoace, ashea shi? vrei straini in tzara ta sau romani? peste tot exista o migratzie a populatziei spre mai bine. bucuratzi-va ... suntem un orash tare daca vor sa vina altzii sa traiasca aciulea.

daca vrei sa o dam in fiolosofia spiritului de turma in romania itzi fac o filmare cu bãshtinoshii din sibiu si cei din bucureshti, sa observi o mica mare diferenta (fara suparare bunycutza dar itzi demonstrez la orice ora vrei ca in bucureshti sunt o gramada de dobitoci si idiotzi, batutzi in cap si alte cele)

gyzmo .... BIG BIG BIG HUG&KISS .. din ala siropos ca la telenovele

PS: a`mi fi iertate greshelile de scriere (exprimare, ortografie) dar am gatat de ceva vreme scoala si nici nu a fost punctul meu forte. eu mai mic si mai retardat oleaca
TOT IO!!!
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 19.12.2007 09:12
Grumy pune capat disputei, diplomat si finut. Kisses, man. si Craciun fericit!
We will always be so much more human than we wish to be...
PreviousNext

Return to Sibiu Capitala Culturala Europeana 2007

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron