SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Distractie la schi, sau nervi la schi?

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 15.01.2009 07:59
ski_sorry wrote:va place fratilor cum arata partia in plin sezon? In Piata Mare se pot face munti de zapada dar pe partie nu! Traiasca organizarea de tot rahatul din acest minunat oras! Abia astept sa vad cum se vor va cu fundul pe pamant participantii la evenimentul organizat de RED BULL!!!


Sunt de acord cu tine ca in paltinis nu se ocupa nimeni de partie, dar uite-te si pe alte partii sa vezi cum arata, sunt doar cateva partii pe care inca se poate schia .. in rest peste tot se vede pamantul pe partie

Stie cineva daca la Gura Raului a mai rezistat zapada ? Duminica as vrea sa merg acolo sa ma dau cu placa .. sper sa am unde
Attachments
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 15.01.2009 19:14
Am vorbit acum cu cineva care are casa si in gura raului, ieri seara s-a dat cu schiurile pana dupa 8 seara.

La Gura Raului este zapada pt ca functioneaza tunurile si merge si nocturna, deci pana la ora 9 seara va puteti da linistit .. si nu asteptati nici la coada la teleschi.

Duminica o sa fiu in Gura Raului sigur.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 16.01.2009 04:51
cred k si eu :)
addicted 2 snowboard
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 16.01.2009 19:57
e bine k a nins azi...avem zapada acum 8->
addicted 2 snowboard
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 23.01.2009 11:00
Din pacate saptamana asta a fost foarte cald in toata romania, majoritatea partiilor nu mai au zapada iar cu tunurile de zapada nu ai ce face la +15 grade :(

asa arata partia Oncesti din Paltinis, azi, 23 ianuarie 2009 (pt cei care spunca webcamul din paltinis nu merge, ciudat la mine se pare ca merge)
Attachments
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 24.01.2009 15:59
Asa arata partiile din Sibiu. La Paltinis nu se poate schia, la Gura Raului se poate schia :D

Paltinis
Image

Gura Raului
Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 15.02.2009 17:22
Azi am profitat putin de zapada cazuta saptamana asta si am mers la gura raului sa ma dau de cateva ori cu placa, am auzit la doua persoane ca in Paltinis nu mai merge ratracku' iar pe partie zapada fiind nebatucita sunt tot felu de hopuri .. stie careva daca a fost chiar asa nasol la paltinis ? Ati fost vreunu azi sau ieri pe-acolo ?

La gura raului a fost ok, doar in partea de jos a teleschiului erau cateva portiuni cu gheata, iar la urcarile cu placa am cazut de cateva ori :)
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 21.03.2009 15:14
azi a fost sigur cea mai faina zi petrecuta la Paltinis anu asta, nu-mi venea sa cred cum de coada era de doar 15 minute, atat am stat pe la ora 11:00 cand am ajuns acolo, urmatoarea tura cred ca am stat putin mai mult .. poate 20 dar pe urma din ce in ce mai putin, la ultimele ture coada era aproape de cabina de inchirieri .. nici 5 minute nu am stat.
Attachments
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 21.03.2009 16:04
asta pentru ca sa oprit iarasi telescaunul :)) si oamenilor le este teama :D

http://www.realitateasibiu.ro/index.php ... l-de-la-Păltiniş-s-a-oprit-din-nou--după-nici-o-săptămână-_2009-03-20-14-30-42&catid=12:social&Itemid=13
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 21.03.2009 18:57
am auzit si eu ca s-a oprit ieri o ora .. o pana de curent. Doamne'ajuta sa nu le mai treaca frica .. si a nu mai mearga asa multi la palti la palti :twisted:
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 21.03.2009 19:02
ce hot esti ovi...da e mai bine sa fie gol k de abia nu mai stam la cozi :))
oricum deja putini mai merg k nu multi stiu k e zapada...cine se mai astepta sa fie atata zapada in martie? eu in ianuarie knd am fost am zis k e ultima tura din sezonu' asta si am mai facut 4 de atunci :) si maine merg iar
addicted 2 snowboard
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 21.03.2009 19:10
Crezi ca sunt care se gandesc ca nu e zapada ? doar se vede din sibiu .. cand te uiti spre palti sau fagaras e totu alb :D

Poate din cauza concursului de masini ? pe la 10 pe aeroport era plin de lume, foarte multi au mers la concursul ala si ma gandesc ca o parte din aia poate ar fi ales paltinisul pt petrecerea timpului liber .. zic si eu.

Am fost uimit sa vad cat de putin s-a stat la coada, cel putin eu nu am mai vazut la palti, anu asta asa cozi scurte in weekend.

Tu ai fost si azi ? Ai cumva echipament complet negru ?
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 21.03.2009 19:15
nu, azi n`am fost k am dormit, da merg maine... am pantalonii negrii k gecile le`am schimbat :))
addicted 2 snowboard

Posts: 279
Joined: 15.05.2007 10:21
PostPosted: 21.03.2009 19:47
ovisopa wrote:am auzit si eu ca s-a oprit ieri o ora .. o pana de curent. Doamne'ajuta sa nu le mai treaca frica .. si a nu mai mearga asa multi la palti la palti :twisted:


Cu sau fara zapada sau pene de curent, de mine ati scapat pana la iarna.... ca a inceput sezonul de bicicleta :P .
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 21.03.2009 19:50
maine mergi ovi?
addicted 2 snowboard
PreviousNext

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron