SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Buna!

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie

Posts: 1
Joined: 16.01.2014 16:56
PostPosted: 16.01.2014 17:40
Sunt un sibian care este ingrijorat de problema deseurilor (gunoiului) noastre pe care le producem in fiecare zi, sunt de parere ca cu acordul consiliului local se poate rezolva si cazul RECICLARII. Ceea ce vreau sa spun este ca putem imprumuta mecanismul care functioneaza in multe din tarile europene, adica ca fiecare casa respectiv bloc sa aibe tomberoane pentru reciclat separat de restul(10 tomberoane la 10-15 blocuri) , astfel incat ar putea fi monitorizat de administratoriisi mai departede firmele care le colecteaza. Sunt de parere ca aceste firme cu un proiect bine pus la punct pot primi niste fonduri in acest sens, de asemenea cred ca precum acelei zicale "gunoiul unora poate fi comoara altora" nu cred ca nu sunt firme care nu ar putea face cu aceste "deseuri".
In cazul in care exista un prioect de acest gen imi cer scuze pentru ca nu m-am interesat suficient in acest sens!


Multumesc!

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron