SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Inca un magazin langa Real Hypermarket Sibiu

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 07.11.2008 09:10
hihi wrote:decand e cioara rosie?! ar trebui sa-mi fac o programare la oftalmolog?! (Augenarzt, in caz ca nu se intelege de catre toti)


...nu la oftalmolog..la stilistica..si la...dar aceasta este incurabila ....pentru asta nu se ezista doftor'...si nici leac....nici macar cetera si pomul drag...

Era un banc...pe-de-vremuri....finalul:...Cine a vopsit copita calului in verde?....
In privinta OFTALMOLOGIEI..nu e nevoie...ajunge sa mai aruncati o OCHIRE REPEDE pe textul acum revizuit sa priceapa toti....si numarati simplu culorile...

Problema erau totusi PARCARILE PENTRU BICICLETE si PISTELE DE BICICLETE... si NU LUMINA OCHILOR LACRAMATI..SAU CEI CARE UMBLA CU CIOARA VOPSITA....precum la aceste PISTE PE ASFALT VOPSIT ROSU...


Cu imensa simpatie pentru cei ce nu inteleg si cer bland si duios ajutorul...

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 07.11.2008 11:58
apai...mie imi place mai mult rosu decat portocaliu
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 07.11.2008 15:17
prefer masina in pofida bicicletei pentru ca nu exista piste pentru biciclete, dar si deoarece a circula cu bicicleta in Sibiu este mai mult decat o aventura. datorita lipsei de respect fata de biciclisti practic m-as expune unor riscuri majore.
pe de alta parte, a se face piste speciale pentru biciclete in tot Sibiul este practic...imposibil, datorita fondurilor si infrastructurii rutiere si pietonale existente. asadar, din pacate, e imposibil, nu ca ar fi cineva al dracu si nu vrea.
cat despre culoare...sa fim seriosi. o pista pentru biciclete poate sa aiba culoarea asfaltului atat timp cat este semnalizata corespunzator si atat timp cat se respecta drepturile biciclistilor.
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 14.11.2008 09:20
Cam asa arata Carrefour Sibiu p interior :)
Attachments
Last edited by GAS on 14.11.2008 17:48, edited 1 time in total.
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 14.11.2008 16:02
mi se pare mie sau sunt oameni cu carucioare pe acolo?
Parca numai in 20 deschideau ???
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 14.11.2008 16:53
astazi a fost deschiderea pt invitatii , deschiderea de proba... si dak nu ma insel o sa fie si maine intre 10 si 18 dar din cate am obs se km intra tot fara invitatie... nu se omoara nimeni sa se uita peste invitatii :) , un lucru ii cert... preturile sunt exact preturile de la real... nu va lasati amagiti de pretul de pe raft... din aprox 20 de prod p care leam cumparat cel putin 17 au un pret mai mare cu ceva zeci de banuti la casa :) , deocamdata nu o sa gasesti orice pt k a fost doar deschiderea de proba... la macelarie, branzeturi, peste bate vantul ... legume putine ici colo .... in rest ce sa zic frumos... o gama ceva mai diversificata decat la real cei drept spatiu foarte lejer intre rafturi si la case... si case speciale pt cumparatorii cu cosuri de mana... in rest nam prea obs mari diferente, galeriile sunt inca in constuctie... dak sunteti curiosi dati o fuga si vedeti.. :)
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 19.11.2008 19:00
am trecut in seara asta pe acolo, doar ca nu am fost lasata sa intru ptr ca nu aveam invitatie :((
si mai mare mi-a fost supararea cand de la intrare am vazut o scena unde canta directia 5....stii ceva? va canta maine la deschidere, sau doar in seara asta ptr cativa fericiti posesori ai invitatiilor? :(
help!!
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 06.01.2009 09:50
Carrefour
Image


Real

Incepand cu 1 ianuarie 2009 a fost introdusa Ecotaxa de 0,2 RON / bucata pentru pungile de plastic

Incepand cu 1 ianuarie 2009, legea descurajeaza consumul excesiv de pungi de plastic, prin introducerea Ecotaxei in valoare de 0,2 RON/bucata.
real,- incurajeaza in acest fel protectia mediului inconjurator, reducand consumul de pungi de plastic si oferind spre comercializare urmatoarele noi tipuri de pungi, comercializate in conformitate cu cerintele legii


punga mica de plastic, oxo-bio-degradabila;
punga mare de plastic, oxo-bio-degradabila;
punga de rafie;


Apropo de marketuri, Mc Donald's se instaleaza in fata la Kaufland :)
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 06.01.2009 10:14
mi se pare total deplasat ca trebuie platite pungile de hartie! alea de plastic nu trebuiau platite, asa ca unde e incurajarea?! nush, mi se pare aiurea
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 06.01.2009 11:46
pai costul pt fabricarea unei pungi de hartie e mult mai mare ...si cred ca asta e motivul pt care trebuie platite, da daca stam sa ne gandim, pt pungile de hartie sa taie copaci in plus, unde e avantaju' ?
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 06.01.2009 11:48
pai..ma gandesc ca e vb de hartie reciclata, nu? atunci ar avea sens!!
ma abtin....sau nu....

Posts: 148
Joined: 20.08.2006 12:07
PostPosted: 06.01.2009 20:44
daca erau si gratuite fiecare lua mai multe decat i-ar fi trebuit si pana la urma sfarseau prin a fi aruncate.. asa daca dam bani pe ele poate nu le aruncam asa de repede.. iar daca chiar o sa facem asta acestea nu o sa polueze asa de mult
What goes around comes all the way back around..
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 08.01.2009 18:38
Halal ecologi astia de la Real si Carrefour... Ne baga texte cu punga de hartie dar daca intrii cu marfa in magazin, in loc sa o tina la receptie sau intr-un dulapior cu cheie, ti-ao trage in TIPLA. Care tot plastic e, sa fim bine intelesi.. Ecologi de carton....
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 09.01.2009 07:26
dreamwind55 wrote:... dar daca intrii cu marfa in magazin, in loc sa o tina la receptie sau intr-un dulapior cu cheie, ti-ao trage in TIPLA. Care tot plastic e...


Am patit si eu chestia asta, ce mi s-a parut aiurea a fost faptul ca am intrat cu un ziar si i-am zis sa-mi puna o stampila pe codu de bare sau un sticker ceva, la real asa era (cel putin acum cateva luni ..), pana la urma mi-o tras ziaru intr-o folie cat vreo 2 -3 pungi de plastic.... :mallet: Daca aveam mai multe produse il intelegeam .. dar pt un ziar?
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 18.02.2009 01:17
...
Attachments
PreviousNext

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron