SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Mall-uri peste tot in Sibiu

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 08.03.2011 14:41
nu stie cineva daca se deschid malluri noi atatea terenuri goale.Nu se mai face acolo la simeron acolo la fosta fabrica de bere(langa teatru)atat de multe spatii ar fii fain sa se faca un proiect frumos.Nu putem sta numai cu un mall asa ceva nu se poate suntem oras nu comuna.In oras macar doua malluri ar trebui sa fie sa speram ca e o sa se deschida.Daca stie cineva sa ne zica aici pe forum O zii buna parizian :D 8)
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 08.03.2011 21:36
Iar vorbesti aiurea, nu se mai face nici un cinema, si da sigla ii multicolora, ce te face sa crei ca nu stiam? In prezent nu exista nici un magazin mic lansat in Sibiu, asa ca nu vb prosti. Daca vroiam sa aflu ce zice google dadeam un search si aflam ca mic.ro are sigla multicolor si alte banalitati, pe mine ma intereseaza parerea clientilor care au calcat intr-un astfel de magazin.

@parizianul: faci mall in centrul orasului si masinile le faci sandwich nu? pt ca nu ai loc de parcare, uitate ce succes are "mall-ul" lui Carabulea din fosta Pacea.
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 09.03.2011 13:12
Ba da se face cinema si pe net scrie.Si s-a deschis in magazin ma faci chior.Daca am spus ca am vazut ieri magazinul l-am vazut este pe bulevardul VICTORIEI.se numeste mic.ro.Si sunt convins ca se face cinema am vazut stirea pe net.Daca vrei sa vezi parerile oamnenilor care au intrat te poftesc sa intri pe google acolo da toate infomratiile.Daca vrei intru eu si iti spun cum este cred ca sapt asta se va deschide O zii buna!PARIZIAN :P :)
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 09.03.2011 21:50
eu vb din zvonuri ce circula in randul constructorilor, nu din posturi de prin ziare online vechi de ani . Mic.ro nu este inca deschis, urmeaza sa se lanseze 2 magazine luna aceasta sau luna viitoare in Sibiu dar inca nu este deschis. :)

Posts: 101
Joined: 15.06.2006 10:33
PostPosted: 10.03.2011 13:36
da unde pe b-dul victoriei se deschide magazinul?
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 10.03.2011 15:58
dar nu sunt ziare vechi eu nu am zis ca eu stiu din ziare vechi.Magazinul va fii in drum spre olimpia pe partea stanga .Acum o sapt doua scria de ce am zis eu .Si acum saptamana asta luni m-am dus pe blv victoriei si am vazut ca punea sigla.Abea astept sa ma duc sa vad ce este pe acolo.O zii buna va doresc! :D :)

Posts: 1
Joined: 10.03.2011 21:31
PostPosted: 10.03.2011 21:34
MIC.RO se va deschide duminica si se vor deschide sapt asta aprox 4 magazine inclusiv si cel de pe bld victoriei. este gen minimarket sau magazin de cartier cu autoservire si este foarte modern... in domeniu alimentar
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 10.03.2011 21:37
valeria wrote:MIC.RO se va deschide duminica si se vor deschide sapt asta aprox 4 magazine inclusiv si cel de pe bld victoriei. este gen minimarket sau magazin de cartier cu autoservire si este foarte modern... in domeniu alimentar

ai cunostinte mai multe despre mic ca si client/angajat mic.ro? As vrea sa te intreb niste chestii.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 11.03.2011 08:07
Un alt magazin MIC.RO se deschide pe strada Sureanu vis-a-vis de barul Sureanu
Attachments
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 04.07.2011 00:16
Vineri 8 iulie se deschide Altex (fratele geaman al MediaGalaxy-ului) in ex-Mobilia :) Pana atunci MediaGalaxy este inchis pt a transfera marfa dintr-o parte in alta :)
Last edited by GAS on 04.07.2011 21:14, edited 1 time in total.

Posts: 19
Joined: 27.03.2009 12:04
PostPosted: 04.07.2011 11:39
Poate ca ar trebui schimbat titlul Thread-ului (parerea mea)... stiu eu?!.. poate "centre comerciale peste tot". Devine oarecum rizibil faptul ca se vorbeste despre MIC.RO (subiect foarte interesant de altfel) in acest context, in situatia in care Sibiu nu are nici in momentul de fata un Mall adevarat, iar toate planurile de viitor pentru asa ceva se pare ca sunt mai mult niste himere.
Inca ceva... Am vazut oarece agitatie pe thread-ul asta referitor la posibilitarea amplasarii unui mall in centru. Personal, nu mi-as dori asa ceva. S-a dovedit de-a lungul timpului ca interventia sibienilor asupra centrului istoric a facut mai mult rau decat bine. Cu toate astea, intr-o lume normala, nu se impotmoleste nimeni in probleme de genul "ce faci cu masinile?". Este intr-adevar infinit mai greu sa "inserezi" in mod armonios un astfel de mall intr-o zona isorica decat sa te apuci de el de la zero pe un teren viran, insa asta se practica peste tot in occident de zeci de ani. Conditia succesului? sa nu fie facut de Carabulea, Mateescu sau alti ex proprietari de mioare care se cred atot stiutori, ci de companii puternice de afara, mega specializate si expertiza beton in asa ceva. Aia stiu ei cum sa rezolve si problema parcarilor, v-o garantez eu. Eu am sansa sa stau mai mult prin Anglia de 3 ani incoace si pot sa va confirm ca nu am vazut macar un orasel (bijuterii de arhitectura) care la 30.000+ locuitori sa nu aiba macar un astfel de mall atza fix in centrul istoric, perfect integrat in mediul ambiant si perfect accesibil cu orice mijloc de transport... si e valabil su pt. alte tari... deci (my point) e la ordinea zilei. A.. ca parcarea e EXTREM de scumpa... asta e altceva.. mall-ul in general e o fitza, cu atat mai mult mall-ul de centru, iar fitzele se platesc.
Pot sa pun si niste poze daca intereseaza pe cineva...
Salutare.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 10.11.2011 19:49
Anul viitor Carrefour Sibiu este posibil sa aiba parte de o renovare care sa-i schimbe putin infatisarea in bine in dorinta de a implementa modeul spaniol, Carrefour Planet.(). Pana in prezent singurul magazin care a suferit o astfel de renovare este Carrefour Orhideea. De asemenea la nivelul Sibiului s-ar putea sa apara magazine de cartier marca Carrefour (Carrefour market) sau marketuri aflate sub franciza Carrefour (Carrefour Express, Carrefour City, etc.).


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

http://merchandisingnews.files.wordpress.com/2010/09/img_0225.jpg

http://merchandisingnews.files.wordpress.com/2010/09/img_0233.jpg

http://merchandisingnews.files.wordpress.com/2010/09/img_0222.jpg

http://www.thedrum.co.uk/uploads/drum_basic_article/81521/main_images/Carrefour%20Planet%20HR%201.jpg



User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 27.11.2011 23:56
Nu stiu daca ati auzit dar real hypermarket v-a disparea ca urmare a preluarii tuturor actiunilor celor de la real hypermarket de catre britanicii de la Tesco. O parte din real-urile din tara au suferit deja schimbarea si s-au transformat in Tesco, hypermarketul din Sibiu urmand sa-si inchida portile din auzite undeva la inceputul anului viitor urmand sa sufere o serie de transformari sub noul brand.

Posts: 3
Joined: 05.09.2012 11:18
PostPosted: 05.09.2012 11:27
S-a umplut de Mall'uri peste tot nu doar in Sibiu ... Cand se construieste ceva.. in majoritatea datilor e vorba despre un nou Mall :) ca restu avem destule :))
Previous

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron