SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

De la un sibian la altul in lumea larga

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie
Speri sa te intorci acasa,la Sibiu ?

Poll ended at 22.04.2009 00:51

Da
5
100%
NU
0
No votes
 
Total votes : 5


Posts: 2
Joined: 16.03.2009 01:19
Location: washington dc
PostPosted: 23.03.2009 00:51
Cu orice plecare simt ca am murit putin.
Intoarcerea inseamna castig al timpului irosit.
Sibiul cu tramavaiele zanganind si ochii acoperisurilor, castanii si arinii. Totul e poezie si tristete.
Iubesc Sibiul. Cioran spunea ca nu exista decat Sibiul si Parisul !
Attachments
Semper Fidelis !
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 27.03.2009 09:05
eu da :)
TOT IO!!!

Posts: 1
Joined: 19.02.2010 15:54
PostPosted: 19.02.2010 18:39
Imi poate spune cineva care sunt cele mai bune cartiere din Sibiu,unde se fac constructii noi?Multumesc anticipat pentru raspuns!

Posts: 2
Joined: 29.10.2010 08:10
Location: Bucuresti
PostPosted: 04.11.2010 10:14
Va salut pe toti!!!
Am intrat pe acest forum deoarece doresc foarte mult sa ma mut in Sibiu.Si eu si sotia suntem bucuresteni,avem 48 ani si ne-am saturat pana peste cap de 'capitala'.Nu stiu sigur daca este cea mai buna decizie aceea 'de a lua totul de la capat'dar stiu ca Sibiul este orasul in care imi doresc sa locuiesc din foarte multe motive.Va intreb:in ce cartier ar trebui sa-mi caut un apartament cu doua camere sau garsoniera,cartier mai linistit???.
Va mutumesc.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 04.11.2010 11:41
Buna ziua si bine ati venit pe forum.

Mai sunt cateva topicuri create de persoane exact ca dvs, persoane satule pana peste cap de Bucuresti :)

va dau cateva linkuri mai jos:

Care sunt cele mai frumoase zone din Sibiu?

Zone de case/vile in Sibiu

Cel mai frumos vs cel mai putin frumos cartier din oras...

Va rog sa aruncati o privire peste paginile alea, daca mai aveti si alte intrebari va mai asteptam pe forum, eventual faceti un topic nou "Vreau sa ma mut la bloc in Sibiu" :)
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron