SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Noi partii de ski in Sibiu: Arena Paltinis Ski and Snowboard

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 04.11.2010 14:25
Azi am primit comunicatul de presa despre Arena Paltinis Ski and Snowboard Resort, gasiti detaliile in linkul de mai jos, sper ca in weekendul asta o sa am timp si sa fie vremea buna pt o tura de enduro, am tot vrut sa merg la partie sa fac cateva poze/filme in zona unde se vor face partiile de ski si snowboard.

Mai multe detalii despre noul complex de ski gasiti aici: Arena Platos (Paltinis) Ski and Snowboard Resort

Preturile sunt accesibile, 50 de lei cartela pt o zi intreaga si 25 lei cartele pt 10 urcari pe partiile mari si 15 urcari pe cele mici.

Asteptam frigul de restul o sa se ocupe tunurile de zapada :D

Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 05.11.2010 15:19
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 10.11.2010 14:44
de nocturna stii cumva ceva? o sa fie sau nu ?
addicted 2 snowboard
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 11.11.2010 11:17
sigur au si nocturna, ar fi o mare prostie sa investesti atat si sa pierzi clienti din cauza ca nu ai nocturna. Eu nici nu-mi fac griji in privinta asta, sunt 100% convins ca va fi si nocturan pe partiile din complexul Arena Paltinis.

Doar pe partia Oncesti nocturna e considerata "facilitate de lux" :)) in rest cred ca pe orice alta partie care se respecta nocturna intra in "dotarile standard" :)
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 11.11.2010 15:07
pai si oncesti-ul are nocturna..da doar de decor :))
addicted 2 snowboard
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 17.11.2010 18:23
no more Arena Paltinis, it's Arena Platoş :idea2:


Lucrarile la cea mai noua stațiune de schi din Romania „Arena Platoș - Poiana Poplacii ", situata la 1 km inaintea statiunii Paltiniș, au intrat pe ultima suta de metri. Partiile complexului vor fi deschise schiorilor la jumatatea lunii decembrie.
citeste mai departe Curatenie generala la Arena Platos



Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 18.11.2010 07:07
wow, da ce e cu schimbarea asta de nume ? stii ceva?:)) is tare curios
addicted 2 snowboard
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 18.11.2010 11:36
pai cica terenul apartine de comuna poplaca, si banuiesc eu ca primaru de acolo are planuri pe care noi nu le stim, si nu-i convenea numele de Arena Paltinis, pt ca e pe pamantul lui.

Arena Platos :shock: numele mi se pare cam ciudat - sa nu zic altfel. dar mai interesanta mi se pare noua stațiune de schi din Romania „Arena Platoș - Poiana Poplacii "
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 18.11.2010 13:25
uimieste pe zi ce trece :))

apropo partia din paltinis apartine de rasinari sau de poplaca?
addicted 2 snowboard

Posts: 148
Joined: 20.08.2006 12:07
PostPosted: 19.11.2010 10:23
pana la urma cred ca nu conteaza cum i zice sau de cine apartine... atata timp cat o sa fie ceva ca lumea.. pe mine nu ma pasioneaza sporturile de iarna, dar sper sa iasa ceva fain acolo in poplaca / paltinis / platos / poiana / whatever :)
What goes around comes all the way back around..
User avatar
Posts: 13
Joined: 28.11.2010 17:53
Location: Sibiu
PostPosted: 28.11.2010 19:01
Stiti cumva cand are loc deschiderea oficiala?
Si mai am o intrebare poate mai indiscreta..scoli de schi? monitori de ski?De ce intreb pentru ca eu sunt monitor de schi si as dori sa aflu mai multe despre organizare, daca as putea sa ma angajez la o eventuala scoala de schi sau daca putem colabora intre noi instructorii ..sau..sau .. :) variante?
Image
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 28.11.2010 19:38
F.B.I wrote:Stiti cumva cand are loc deschiderea oficiala?

Deschiderea oficiala se va face dupa jumatatea lunii decembrie, in 19 decembrie 2010 se organizeaza si un concurs interesant pt snowboarderi :) : World Snowboard Day 2010 / Arena Platos / Paltinis / Sibiu

F.B.I wrote:Si mai am o intrebare poate mai indiscreta..scoli de schi? monitori de ski?De ce intreb pentru ca eu sunt monitor de schi si as dori sa aflu mai multe despre organizare, daca as putea sa ma angajez la o eventuala scoala de schi sau daca putem colabora intre noi instructorii ..sau..sau .. :) variante?

Parca citisem intr-un articol ca o sa fie si Martin prin zona pt lectii de snowboard, dar banuiesc ca nu va sta el acolo full-time :) cel mai bine ar fi sa-i contactezi pe ei http://www.xventure.net Sun-o pe Cristina Badiu, ai numarul de telefon pe site.

Pun si aici linkul spre pozele facute ieri, la prima zapada cazuta epste partiile din Arena Platos

POZE Arena Platos (Paltinis) - Poiana Poplacii

Image

Image

Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 13
Joined: 28.11.2010 17:53
Location: Sibiu
PostPosted: 10.12.2010 23:07
Si in sfarsit a nins, sper sa fie zapada sa ne dam 2 ture, spun doar 2 pantru ca de la a 3-a stam la coada la telescaun 1 ora si nu mai e distractiv..sau poate se deschide Arena Platos si atunci ne dam toata ziua.. :tough:
Image
User avatar
Posts: 13
Joined: 28.11.2010 17:53
Location: Sibiu
PostPosted: 10.12.2010 23:11
bogdan wrote:pana la urma cred ca nu conteaza cum i zice sau de cine apartine... atata timp cat o sa fie ceva ca lumea.. pe mine nu ma pasioneaza sporturile de iarna, dar sper sa iasa ceva fain acolo in poplaca / paltinis / platos / poiana / whatever :)

la whatever o sa fie cel mai fain ca e ceva nou pentru sibieni.. :lol:
Image
User avatar
Posts: 18
Joined: 06.12.2010 11:02
Location: sibiu
PostPosted: 10.12.2010 23:49
Intrebarea mea este cand se deschid partiile? La gura raului nu mai merge webul , maine dimineata ash scoate placa dar nu stiu incotro sa ma indrept X( , la palti nu se vede webul bine , nush daca e zapada :x ...
Next

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron