SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

mi-as dori...

Pentru ca fiecare ne dorim ce e mai bine pentru noi si bineinteles ca ne-ar place ca orasul in care ne traim viata de zi cu zi sa se ridice la asteptarile noastre. Ce ti-ai dori pentru orasul tau? Ce crezi ca ii lipseste?
User avatar
Posts: 501
Joined: 29.06.2005 17:17
Location: Sibiu
PostPosted: 07.01.2007 13:48
tudor_X wrote: tot ce se face in sibiu se face pur electoral.

Chiar crezi ca asta e singurul lui scop? Mi se pare absurd. Daca toti ar tine la Sibiu la fel cum si Johannis tine, ne-ar fi mult mai bine. Si eu imi doresc sa fie intr-o continua campanie electorala, pentru ca asta inseamna ca o sa faca ceva pentru Sibiu. Sincer, nu inteleg ce e rau in asta. Vrem sa nu mai faca nimic? Repet, nu cred ca acesta este singurul lui scop.
Cand citesc multe mesaje de pe forum, am impresia ca la unii dintre cei care posteaza, nu le convine ca Sibiul este Capitala Culturala Europeana, sau ca traiesc in Sibiu. Culmea, se pare ca cei din afara orasului, apreciaza Sibiul si ceea ce s-a facut in Sibiu, mai mult decat o parte a sibienilor. Mi se pare cam ciudat.

PS:
tudor_X wrote: voi credeti ca daca anul asta primarul nu si-ar fi dat seama ca sunt multi sibieni care se vor mai gandi daca sa-l mai voteze a doua oara .

A treia oara. :wink:
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 07.01.2007 14:56
:)
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 34
Joined: 29.04.2006 19:58
Location: Sibiu
PostPosted: 07.01.2007 15:01
tudor_X wrote:oamenilor... vad ca aici toate sunt roz, locuim intr-un oras extraordinar, cu oameni enervant de civilizati, intr-o tara care bubuie economic si intr-o lume pasnica. treziti-va. daca nu ar fi oameni ca gigel nu s-ar face nimic. voi credeti ca daca anul asta primarul nu si-ar fi dat seama ca sunt multi sibieni care se vor mai gandi daca sa-l mai voteze a doua oara (pentru ca in ultimul timp a pompat bani in centrul orasului pe cand cartierele capitalei culturale traiesc intr-o mizerie cumplita, cu strazi neasfaltate si fara canalizare) incepea de anul asta lucrari in afara centrului? eu nu prea cred. tot ce se face in sibiu se face pur electoral. de anul asta, tocmai pentru ca primarul e nemultumit de nemultumirea cetatenilor, se vor incepe lucrari mai mari in cartierele sibiului. doar prentru asta...


Hai ma tudore ce-i cu mesaju asta? ai innebunit? Sa nu-mi zici tu mie ca nici Johannis nu-i bun ca primar. Daca ne apucam sa-l suspectam si pe omu asta apai nu stiu zau unde ajungem! Dupa tine era mai bine daca ramanea Condurat sau mai stiu io cine?
Nu stiu ce ai vrut sa demonstrezi prin mesaju asta, da lucrurile nu stau schiar asa cum spui tu. Daca incepem sa interpretam orice vorba, gest sau miscare de-a lu Johannis inseamna ca suntem rau intentionati sau avem alte interese.
Nu ma poate convinge nimeni, da absolut nimeni, ca ar exista un alt primar mai bun pentru orasu nostru.
Hai CSU!
User avatar
Posts: 770
Joined: 29.12.2006 20:37
Location: Sibiu
PostPosted: 07.01.2007 15:47
Klumea Rhadoo si ceilalti, va felicit, si pe Larisa pentru gestul frumos si totodat a normal si civic, care nu au prea multe de reprosat primarului. Daca nici Johannis nu mai e bun atunci nu stiu Doamn cine ar fi mai bun.Spuneti-mi un oras in care s-a investit atat de mult ca la noi, in Sibiu, trebuie sa avem rabdare, nu putea sa faca totul odata, dau sa asfalteze cateva strazi de la periferie si sa nu mai renoveze o casa sau nu stiu ce in centru, cand asa cum a spus si el toata atentia si fereastra Sibiului catre Europa e centrul istoric. Si eu sunt carcotas din fire :wink: , dar in cazul primarului nostru nu am ninic de reprosat, desi ....Trebuie sa ne multumim cu catt a facut deja. No poti sa le faci pe toate intr-un mandat. Doi sau trei primari la un loc nu au facut cate a facut el. Eu zic sa avem rabdare, trebuie incurajat, o sa faca mai multe! Cu siguranta!
PS si chiar dak ar fi fost unul care nu ar fi facut nimic, sau ar fi facut mai putin nu am avea sa-i reprosam multe lucruri, noi ne alegem conducerea! Si parca Johannis a avut cam 90%!!!

Posts: 208
Joined: 04.01.2007 23:01
PostPosted: 07.01.2007 17:29
Tudor_x, nu vreau sa ma intelegi gresit ca privesc totul in roz si cred ca traim intr-o tara in care zboara fluturasii in vazduh su cresc numai floricele pe campii. Ma lovesc de aceleasi probleme ca toti sibienii, le vad si ma doare pentru ca exista. In acelasi timp nu vreau sa ma bag sa discut polititca, dar importante sunt, cum au spus si ceilalti, rezultatele, poate dincolo de motivatii. Bineinteles, asta nu generalizez ca se transforma intr-un machiavelism urat care spune ca scopul scuza mijloacele. Dar tu spui ca Gigel e genul de oameni prin care se poate schimba ceva in tara asta. De ce? Ca da din gura? Pai asta fac toti politicienii in campanie elecorala, si cu asta ramanem si am ramas pana acum, ca daca ar fi facut altii ce trebuie poate ar fi ajuns si Johannis acum sa-mi sape mie gradina din fata blocului sa-mi planteze palmieri.

Posts: 61
Joined: 03.01.2007 12:00
PostPosted: 23.01.2007 21:07
no bun,amu ca v-ati ciondanit in topicul meu:
eu as mai vrea sa se faca un bar/club cu muzica blues/country,masa de billiard,tonomat cu fise si loc de dans,parcare pt moto in fata barului si sa fie deschis una-n-truna.....hehe


B.
"i'm a cowboy,a steel horse i ride,i'm wanted,dead or alive..."
TFFT
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 23.01.2007 22:22
Dar nu exista un astfel de loc?
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 61
Joined: 03.01.2007 12:00
PostPosted: 24.01.2007 08:44
as vrea sa stiu si eu unde e,daca exista....


B.
"i'm a cowboy,a steel horse i ride,i'm wanted,dead or alive..."
TFFT
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 24.01.2007 13:40
din cate stiu eu nu exista...cel putin nu in sibiu..
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
Previous

Return to Mi-as dori...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron