SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Rusine ca esti roman?!?!?!

Pentru ca fiecare ne dorim ce e mai bine pentru noi si bineinteles ca ne-ar place ca orasul in care ne traim viata de zi cu zi sa se ridice la asteptarile noastre. Ce ti-ai dori pentru orasul tau? Ce crezi ca ii lipseste?
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 23.01.2007 22:19
am inteles mesajul

NO COMENT
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 208
Joined: 04.01.2007 23:01
PostPosted: 24.01.2007 08:38
Ai dreptate, Rebelutza, nimeni nu trebuie sa scrie decat cand are timp si cand poate, si cand considera ca are ceva de spus. Comentariul meu anterior a fost un raspuns pentru Mix2cbu. Iar cine a spus ca Fly_Away este prost, sa-i fie rusine! Eu in nici un caz nu consider pe nimeni de pe site-ul asta prost. Iar cine isi permite sa spuna asa ceva despre altcineva indrazneste mult, si nu e bine. Cat despre tine, sincera sa fiu am toata aprecierea. Daca ai chiar 18 ani cat scrie acolo, desi nu am mult mai multi decat tine, marturisesc ca eu la 18 ani nu aveam preocupari asa inalte de a ma oferi voluntar pentru ceva, sau de a participa la discutii pe un forum... Cred ca esti o persoana matura si cine indrazneste sa spuna altfel din nou ii spun sa-i fie rusine. Eu una cred ca incet incet ma voi retrage de pe acest forum pentru ca nu vreau nici sa jignesc pe nimeni si nici sa alimentez poate fara sa vreau jignirile altora.
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 24.01.2007 13:52
Larissa, iti multumesc ptr aprecieri.
Sunt de parere ca nu ar trebui sa se retraga nimeni de pe acest forum, datorita faptului ca este deschis publicului larg. Oricine poate posta, atata timp cat ceea ce spune are coerenta si mai intai de toate arata RESPECT !
Ptr mine acest forum inseamna mult mai mult decat faptul ca stau pe net si scriu anumite pareri... Pot spune ca ,oarecum, am crescut cu oamenii mai vechi de pe site, sunt prietenii mei si ma pot baza pe ei oricand si ei la fel !
Nu stiu ce inseamna ptr voi acest forum, dar ptr mine inseamna o mica parte din viata mea. Aici sunt prieteni f dragi mie si datorita lor inca mai scriu aici ( Das, Luciano , Ovi sopa,Grumy, mix2_cbu, Gyzmo - daca am uitat pe careva sa-mi fie cu iertare ). M-au invatat multe chestii interesante si folositoare in viata mea de adolescenta si nu numai si ptr asta ii apreciez si le multumesc !
A nu se intelege ca viata mea este doar in internet si atat! nu vreau sa insir activitatile la care am participat si particip in afara programului meu cotidian.
De aceea, revin , chiar nu doresc sa mai fie aceasta tensiune intre participantii la discutiile de pe forum.. La ce bun?? Daca ar fi ceva constructiv, mai ziceam....
Larissa nu are rost sa te retragi ptr ca parerile tale pot conta in anumite momente si chiar ai potential . Nu vreau sa intelegeti gresit, ca altii nu ar avea potential, dar cand se degenereaza discutiile in ironii, jigniri etc... chiar nu mai vad rostul !
sper ca m-am facut destul de inteleasa... va salut pe toti, o mica adolescenta rebela :mrgreen:
Last edited by rebelutza on 24.01.2007 14:32, edited 1 time in total.
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 24.01.2007 13:57
Asa-i Rebelutza! De dragul polemicii :wink:
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 24.01.2007 20:22
Eu unul am inteles si apreciez sinceritatea ta!
Stiu ca unele dintre comentariile mele au fost primite prost de cei mai multi si nu imi este egal ca trebuie sa platesc pentru opiniile mele cu amicitia lor. Cauza este ca tin la tot ce ma inconjoara la fel de mult ca la spiritul meu critic.

Sa auzim de bine.
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 208
Joined: 04.01.2007 23:01
PostPosted: 25.01.2007 10:38
Draga Gigel, pana nu de mult si spiritul meu coleric ma facea sa spun oamenilor exact ce gandeam, cand gandeam. Si cum bine ai remarcat, uneori pierzi mult din cauza asta. De ce oare? Pentru ca suntem oameni si nu ne intereseaza doar continutul, ci si forma. Daca as cumpara un parfum scump unei prietene si l-as varsa intr-o sticla de vodca Polar (asta mi-a venit acum in minte!) cred ca nu ar stii cati bani am dat eu pe acel parfum si cate sacrificii sa i-l cumpar. Si degeaba as petrece ore intregi gatind sotului meu cele mai mari bunatati daca i-as pune in fata o troaca si i le-as turna pe toate una peste alta. Adevarurile, cu cat sunt mai dure, cu atat trebuie imbracate intr-o forma mai placuta pentru a putea fi acceptate. A spune un adevar intr-un mod nepotrivit face de multe ori ca acel adevar sa-si piarda valoarea. In plus exista in noi instinctul de aparare, acel instinct animalic dar adaptat intr-o forma umana, care ne face ca atunci cand suntem atacati ( si nu are importanta daca cu un adevar sau o minciuna!) sa reactionam cu toate armele din dotare! Exprima-ti adevarurile intr-o forma mai digerabila pentru cei din jur si vei fi intampinat de exclamatii de genul: "Mai, omul asta are dreptate! Cum de nu m-am gandit pana acum?" in loc de afirmatii de genul: " Gigel, esti prost!" (ceea ce pentru unii e o arma de aparare)
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 27.01.2007 00:50
Am inteles mesajul.
O sa incerc sa imbrac adevarurile cat mai frumos insa nu ma astept sa mi se dea dreptate. Voi intelege abtinerile (in cazul in care nu se potriveste un "accesoriu") ca pe o sanctiune personala!
Si ma voi corecta, in termenii impusi de constiinta si in limitele acceptarii, perceperii realitatii intr-un mod cat mai placut.

Sa auzim de bine.
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
Previous

Return to Mi-as dori...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron