SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Raul Cibin

Pentru ca fiecare ne dorim ce e mai bine pentru noi si bineinteles ca ne-ar place ca orasul in care ne traim viata de zi cu zi sa se ridice la asteptarile noastre. Ce ti-ai dori pentru orasul tau? Ce crezi ca ii lipseste?

Posts: 63
Joined: 24.09.2006 22:33
Location: Portland, Or
PostPosted: 20.03.2007 01:14
Intamplator am dat peste o poza foarte reusita a raului Cibin facuta de OviSopa pe sibiul.ro .
Putin mai jos, am gasit cateva comentarii , care mi-au atras atentia, legate de batranul si binecunoscutul nostru Cibin . Spicuiesc cateva dintre ele :
"Raul asta-mi trece prin curte si va zic ca nu-i prea romantic, pute ca-n canalu' 14 de pe Semaforului la jonctiune cu Broscaria. Chestia este ca nici raul nu mai spera la o cosmetizare !"
"In poza este super dar in realitate ..."
"cibinul arata bine noaptea asa cum se vede si in poze,dar poate va arata peste ani mai bine asa cum arata si orasul de la un an la altul."

Ce credeti ca ar fi de facut pt a-i reda aspectul estetic pe care il merita ( chiar si ziua, nu doar noaptea ) pe care o avea odinioara ? Oare chiar cosmetizarea acestuia e o iluzie ?

Posts: 73
Joined: 14.10.2006 13:11
PostPosted: 20.03.2007 07:59
Am inteles ca Banca Mondiala va finanta cu 5 milioane de dolari lucrarile de regularizare ale raului Cibin.Nu prea stiu ce inseamna asta dar sper intr-o cosmetizare in primul rand a acestui rau mai ales pe portiunile vizibile.Intradevar arata groaznic si abia astept sa vad o cat de mica schimbare in bine.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 20.03.2007 11:27
20 martie 2007 : Se amenajeazã Cibinul
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 20.03.2007 11:36
Era si timpul...
Bine ca se face ceva..dar pacat de copacii care au inceput sa fie taiati

Return to Mi-as dori...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron