SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Viata de student la Sibiu

Pentru ca fiecare ne dorim ce e mai bine pentru noi si bineinteles ca ne-ar place ca orasul in care ne traim viata de zi cu zi sa se ridice la asteptarile noastre. Ce ti-ai dori pentru orasul tau? Ce crezi ca ii lipseste?

Posts: 2
Joined: 13.09.2007 07:33
PostPosted: 13.09.2007 07:34
m intrat la Univeristatea Alma MAter din Sibiu, relatii internationale.
Eu sunt din Galati si ma voi muta din toamna la Sibiu.
Nu cunosc prea multe despre oras, in principiu despre viata de student din Sibiu. Sibiu in general ca oras, viata, locuri de munca, distractie & viata de noapte, preturi chirii si binenteles facultatea in general, daca e cineva la facultate in Sibiu...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 13.09.2007 10:43
viata d student la sb ii la fel k oriunde :tomato2: :cook: :bomb: :investigate: :beer: :tempted: :chitarist: preturile poate putin km mari pt unii dat fiind faptul k suntem CCE anul acesta, cazares gaseste mai greu da s gaseste :)
User avatar
Posts: 770
Joined: 29.12.2006 20:37
Location: Sibiu
PostPosted: 13.09.2007 14:19
Da , frumoasa descriere Gas, de aceeasi parere cu el! :)
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 14.09.2007 01:16
Ce pot sa spun... bun venit la Sibiu si sper sa-ti placa pe aici. Eu am "fugit" din oras... ca sa studiez in alta parte. Nu ca nu-mi place orasul, tocmai ca-l iubesc!!! dar nu era la sibiu ceea ce eu voiam. Sper sa fii multumit de faculta si de ceea ce vei intalni in cale zilnic prin sibiu. O sa vezi ca uneori te plictisesti de moarte in oras, alteori nu stii in care parte a orasului sa fugi sa nu pierzi nimic.

Bafta! ;)
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 15.09.2007 07:27
eu nu pot sa zic, decat ca anul asta, sibiul m-a surprins in mod constant, atat placut cat si neplacut (in mica parte). eu raman la ideea ca sibiul este un oras frumos...acuma sa vedem cum va fi mai departe, cand nu va mai fi CCE.....sunt taaaaaare curioasa...
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 770
Joined: 29.12.2006 20:37
Location: Sibiu
PostPosted: 15.09.2007 08:25
Si dupa ce nu va mai fi CCE va fi la fel de frumos si de vizitat, turisti care au fost anul acesta in Sibiu sunt mesagerii nostri in locul de unde au venit!

Posts: 2
Joined: 13.09.2007 07:33
PostPosted: 16.09.2007 19:02
Viata de student sau viata in general in sibiu nu pare asa de frumoasa precum spuneti voi sibieni. Sper totusi sa gresesc si fie cum spuneti voi din sibiu, dar am vazut alte opinii nu prea bune. http://forum.computergames.ro/7-general ... udent.html
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 16.09.2007 19:39
sincer nu stiu cum ai dat de forumul ala, daca se poate numi asa. aqm am intrat si eu prima oara urmand link-ul tau, dar, crede-ma nu dau doi bani pe parerile unora kre nu au vizitat sibiul niciodata si vorbesc doar din spatele tastaturii. sibiul poate fi uneori mult mai agitat decat bucurestiul si, stai linistit, n-o sa te plictisesti aici. dar mai bine asteapta pana iei pulsul direct cu orasul si o sa ai o surpriza.
User avatar
Posts: 770
Joined: 29.12.2006 20:37
Location: Sibiu
PostPosted: 16.09.2007 20:09
Imbecili din Bucuresti!
Cred ca cel mai bine te convingi tu! Asa ca mai bine vino si vezi!
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 16.09.2007 20:25
Depinde ce iti inchipui sub sintagma "viata de student" Chefuri, betii, nebunii, droguri si speriat batrani in metrou si altele sau probabil ceva mai pamatean si banal cum ar fi oameni de treaba, viata de noapte normala, mai dat si pe la cursuri din cand in cand, o biblioteca din cand in cand...avem di tate. Ah, da metrou inca nu avem dar mai stii? Studentia si-o face fiecare singur.N-o sa gasesti prieteni instantaneu dar o sa gasesti. Cat prioveste plicitseala, depinde de ce te amuza, de dce hobbiuri ai. NU poti spune pausal, Sibiu sucks sau Sibiu- great student life.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 17.09.2007 01:29
Forum "Computer games".... deja titlul imi zice multe de cei care frecventeza acel forum. Game freaks, care traiesc in lumea virtuala, care nu au viata dincolo de usa casei, oameni care fac cu nervii daca le pica curentul sau doar netul.

Ce sa stie un bucurestean de sibiu? o stat o zi si o noapte. si atat. a trait la sibiu? nu!

Adalbert.... iti faci prea multe griji daca exista viata de student la sibiu. Daca nu era sub nicio forma viata de student la sibiu atunci cum iti imaginezi ca lumea ar veni la sibiu la studieze? e clar.... sibiul nu se compara cu bucurestiul. dar nici bucurestiul cu sibiul. (daca intelegi ce vreau sa spun). in bucuresti intalnesti ce vrei, mai pun lume cu obraz si liniste cand ai nevoie. La sibiu gasesti intr-o comunitate de 170.000 de locuitori cam toate genurile de persoane, galagie si liniste, curatenie si mizerie, chefuri cu alcool si iarba dar si cluburi mai selecte si arzatoare la buzunare.

Eu in locul tau mi-as face griji daca as reusi sa ma integrez in comunitate. Daca am sanse sa intru in grupuri si sa ma distrez cu restu. Si nu in ultimul rand... ar trebui sa te intrebi daca facultatea la care mergi e buna. Sorry daca te dezamagesc: dar am impresia ca ti-ai ales facultatea doar ca sa intri undeva rapid si nu conteaza unde... iti faci rau astfel. si pe urma tot tu esti cel care sufera.

Oricum. sper sa ai parte de 3 ani faini la sibiu si daca nu iti place... mai ai alte facultati si orase de testat! ;)
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 17.09.2007 11:22
eu am terminat anul asta facultatea. am avut jumate din colegi "de afara" (valcea, ploiest, galati etc) si doar unul a plecat din sibiu dupa facultate. toti au ramas aici si vor ramane in continuare.
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 18.09.2007 16:11
sunt insa foarte curioasa sa vad cati dintre cei care au facut facultatea in alt oras, se intorc in sibiu....
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 18.09.2007 21:57
Cunosc cativa care dupa ce or facut faculta la sibiu au ramas aici, altii au plecat acasa si chiar sibieni care desi au facut la sibiu faculta, au plecat in cluj sau bucuresti. Eu cred ca e fifty-fifty treaba.

Sau poate ca incepe sa se schimbe balanta si sa tinda in favoarea sibiului ;)
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 20.09.2007 13:30
mda........trebuia sa te simti fly :P si cred ca te-ai si simtit :D:D:D
ma abtin....sau nu....
Next

Return to Mi-as dori...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron