SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Se da vin cald si pita cu unsoare

Pentru ca fiecare ne dorim ce e mai bine pentru noi si bineinteles ca ne-ar place ca orasul in care ne traim viata de zi cu zi sa se ridice la asteptarile noastre. Ce ti-ai dori pentru orasul tau? Ce crezi ca ii lipseste?
User avatar
Posts: 133
Joined: 25.03.2005 17:56
Location: Ergolding (Landshut) Germania
PostPosted: 17.11.2005 10:37
Pe data de 23.12.2005 seara (nu pot sa zic ora. Cum o sa ajung...), daca merge totul bine, o sa ma aflu la Don' Titi in crama si m-as bucura foarte mult sa va pot face cinste cu vin fiert (sau eventual tzuica sau pentru non alcohol ceai) si pita cu unsoare si sa mai barfim despre Old Hermanntown si despre tot si toate! Eu sper sa mai existe acea crama si Don' Titi. N-am mai fost acolo de 4 ani, dar cand am fost mi-a placut. M-a dus nevasta-mea sa-mi arate unde se "incalzea" pe vremea studentiei :mrgreen: ! Fain de tot...
Deci, aviz amatorilor (astia de ai casei...das, ovisopa, lucian, ovi, grumy, rebelutza..etc...etc....)
Eu sunt usor de recunoscut: tzapan, lat si barbos(cam ca Piedone :lol: )
Asa ca... :xmass: Mosu' vine....haidati si voi :wink:
Astept cu nerabdare feed-back-ul vostru!

Bye! 8)
Homo Homini Lupus...
User avatar
Posts: 133
Joined: 25.03.2005 17:56
Location: Ergolding (Landshut) Germania
PostPosted: 17.11.2005 10:49
Sorry...tre sa rectific: luciano si grumy78...scuze...fara intentie... :oops:

Deci...astept! :yo-yo:
Homo Homini Lupus...
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 17.11.2005 19:53
oka
hai sa o punem de o intalnire de-a binelea (sa vedem si noi cu cine ne message-uim aici pe forum).
Deci amatorii sunt rugati sa dea un post la acest topic pentru ca apoi sa decidem ziua si ora
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 293
Joined: 20.01.2004 01:04
Location: Sibiu
PostPosted: 18.11.2005 10:46
saraca rebelutza..ea incearca chestia asta de foarte mult timp...prin forumul asta..poate reusim totusi sa ne intalnim anul acesta
:wavey: count me in!
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 18.11.2005 14:30
Suntem deja 3 :)
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.

Posts: 12
Joined: 11.01.2005 01:36
Location: Sibiu si Timisoara
PostPosted: 18.11.2005 20:13
Si eu sunt al 4-lea! :)
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 21.11.2005 16:17
paii......eu ar trebui acuma sa spun ca sunt a 5a pe lista? nu promit inca nimic, pt ca nu stiu inca daca o sa fiu prin zona la data aceea..daca o sa fiu in oras, o sa onorez invitatia desigur...
dar oricum pana atunci, avem planuri( eu&lucian) sa facem o intalnire, 2, 3 cu forumistii...aaa...cine isi pune casa la bataie sa facem date de mancat peste?!!?!? :yo-yo: :yo-yo:
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 21.11.2005 16:25
precizez.....grumy78 si luciano sunt aceleasi persoane cu lucian si grumy:D
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 133
Joined: 25.03.2005 17:56
Location: Ergolding (Landshut) Germania
PostPosted: 21.11.2005 17:55
Eu imi pun cu mare placere punga la bataie, dar cu pestele nu ma prea impac! Dar nu-i nici un bai....mananc saratzele daca e nevoie... :biting: ! Putem, bineinteles, sa cadem la intelegere asupra oricarei alte locatii din Sibiu! Eu am dat-o pe crama pentru ca acolo mi-a placut mult fiindca e mai rustical si mai simplu, fara brizbrizuri si fandoseli de care sunt satul pana peste cap....Sorry, poate sunt egoist, dar vreau ceva ce nu se gaseste in Germania la tot pasul...Oricum, fara doar si poate ma supun majoritatii :roll: ...si asta chiar de ar trebui sa mananc peste :wink: ! Eu o sa fiu cu nevasta mea si ei ii place pestele la nebunie... :mrgreen:
Asa ca....ma supun voua, forumisti harnici! Cum ati porunci!!!

I'm still waiting :yo-yo:
Homo Homini Lupus...
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 22.11.2005 15:46
pai......asteptam vesti de la nenea lucian & co
mie imi convine crama....am mai vb eu despre crama si aproape toti stiti ce parere am... :yo-yo: :yo-yo: :yo-yo: i like yo-yo!!!
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 22.11.2005 17:02
Uite mai la rebelutza nostra cu ma ia de parca io's tata lor si le zic ce si cum sa faca :P.
Deci dragilor spuneti kam pe cand v-ar conveni sa ne intalnim?
(eu unu prefer mai pe dupamasa) si daca se nimereste sa fiu in Sibiu nu conteaza cand.
Si ca tot veni vorba (pentru astia cunoscatori) , chiar se mananca pita cu unsoare????
Ca am o pofta in sistem de nu pot sa va explic (vad in fata ochilor o pita de aia de brutar cu unsoare "ca la bunica sare, piper si usturoi")......
mmmmmm
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 133
Joined: 25.03.2005 17:56
Location: Ergolding (Landshut) Germania
PostPosted: 22.11.2005 17:24
Eu plec joi 22. decembrie din Germania si sper sa ajung in 23 dupa amiaza in Sibiu si seara in crama! Asta daca merge totul bine...Dar pana acum a mers bine de fiecare data, asa ca nush' de ce n-ar merge acum :P !

4 luciano:Am mancat intr-adevar acolo in crama o pita cu unsoare cu sare , piper si usturoi, buna cu strigaturi si batai pe pulpe :lol:!!!
De aia ziceam ca mi-a placut mult si asi dori sa o "calc" din nou!

PS: Sa nu mai vorbim de tzuica si vinul fiert... :wink:

:xmass: Moshu' asteapta...
Homo Homini Lupus...
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 23.11.2005 12:11
pai hai sa-i dam bataie si sa ne stabilim noi za meeting before christmas(care e musai)...si in 23 seara ne vedem in crama! am spus am spus! :lol: sunteti de acord sau nu?
hmm..din cate vad das&grumy&the rest of ppl nu prea raspund..sa speram ca o sa auzim de ei curand..
aaa..luciano: DA! se mananca pita cu unsoare sau pita cu fasole..cu ceapa alea alea...mie tot timpu mi se face rau dupa ce pap in crama( am mici probleme cu stomacul) dar e super....lasa ca vb noi in particular :mrgreen: ..no...pana atunci :yo-yo: :yo-yo: :yo-yo: :yo-yo
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 23.11.2005 19:44
Na dragilor daca se mananca pita cu unsoare usturoi etc sunt primu..... la potol. Cat despre DAS ne Grumy chiar daca nu raspund ei aici probabil au si ei dragii de ei ceva probleme dar va asigur eu ca nu o sa lipseasca. Trebuie doar stabilit cand ne intalnim (sa stiu sa nu manank nika cu o zi inainte) :P
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 24.11.2005 11:03
hai mah luci ca nu e chiar asa grav sa mananci in crama...o sa rezisti tu sa mananci toata seara pita cu unsoare :lol:
de abia astept sa ne vedem ..lala:))...dar pana atunci .... :yo-yo: :yo-yo: :yo-yo:
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
Next

Return to Mi-as dori...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron