SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Piata Mare din Sibiu [ Trecut - Prezent - Viitor ]

Pentru ca fiecare ne dorim ce e mai bine pentru noi si bineinteles ca ne-ar place ca orasul in care ne traim viata de zi cu zi sa se ridice la asteptarile noastre. Ce ti-ai dori pentru orasul tau? Ce crezi ca ii lipseste?
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 17.03.2011 20:16
O sa incerc sa nu imi mai spun oful daca asta doriti.Dar chiar trebuie sa mai spuna si altii,ei nu vad numai eu vad?Si chiar ca se degradeaza piatra cubica din centru o sa fac cateva poze.Nu o sa ma mai plang oricum nu rezolv nimic ma gandeam ca aici vede cineva care trebuie dar vad ca unii oameni stau si inghit si nu fac nimic.Imi pare rau pr ei ca nu au puterea de-a spune cei deranjeaza.Dar o sa incerc sa vad lucrurile frumoase vad ca daca faci asta acceptat. Nu mi se pare normal asa ceva!dar na asta este. :D :lol:
ps ovy iara nu merge camera de la morile de vand de la dumbrava sibiului :P :x :bite:
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 17.03.2011 21:04
parizian wrote:O sa incerc sa nu imi mai spun oful daca asta doriti.

Nu am zis sa nu ti-l spui, am zis sa nu mai repeti la nesfarsit aceeasi chestie.

parizian wrote:Dar chiar trebuie sa mai spuna si altii,ei nu vad numai eu vad?

Pai probabil ca vad si altii dar ei stiu ca nu ajuta la nimic sa postezi in fiecare zi exact aceleasi mesaje.

Gata cu offtopicul.

De ex , daca vrei sa faci ceva in legatura cu mizeria de pe fantana aia, ia o foaia de hartie, scrie acolo frumos un titlu Catre Primaria Sibiu iar mai jos descrie-ti nemultumirea. Urmatorul pas, cel mai important, dute cu foaia aia ( eventual ia si alte foi cu tine ) la cat mai multe persoane nemultumite, scrie numele fiecaruia si pune-i sa semneze. Daca mergi la primarie cu multe semnaturi, in urmatoarele zile sigur cineva o sa mearga sa se ocupe de fantana aia.

Dupa ce ai reusit, revino pe forum si laudate cu realizarea ta, cu siguranta vei fi mai apreciat decat daca stai acasa in fata calculatorului si scri pe forumuri ! Nu uita sa faci o poza la toate semnaturile care le-ai adunat ;)

Bafta!
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 17.03.2011 21:30
pariziene pe zi ce trece imi intaresti tot mai mult banuiala mea conform careia suferi de o boala la mansarda :))
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 18.03.2011 13:24
pe zi ce trece devi tot mai enervant ca te bagi unde nu iti fierbe oala!Apropo ovy am trimis reclamatii la primarie sa vedem daca am rezolvat ceva.Nush sper sa iti dea seama ca fantana aia trebuie reparata.O zii buna!
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 18.03.2011 13:42
Ai trimis deja reclamatie ? De ieri de cand ti-am dat sfatul ai reusit deja sa strangi mai multe semnaturi ? sau ai trimis un mail asa cum postezi aici pe forum ?

PS. ma cheama Ovi, nu Ovy :)
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 18.03.2011 14:01
Nu dar am trimis un mesaj frumos si a zis ca cererea a fost inregistrata.Si acum sa vedem. :D :lol:
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 31.03.2011 17:42
OFFTOPIC. parizian, vezi ca am inceput sa sterg din posturile tale. Ultimul mesaj postat in topicul asta (Piata Mare) nu avea nici o legatura cu subiectul, era doar despre problemele tale cu asfaltul, podurile si gropile. Eu m-am saturat sa aud aceeasi poveste de 1000 de ori. PS. te rog sa nu-mi raspunzi aici ca o sa sterg mesajul, aici discutam despre piata mare.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 31.03.2011 19:22
Piata mare arata mult mai bine decat acum o 1000 de ani.Am trimis o petitie despre piata mare la primarie dar nu am primit nicun raspuns. Astept inca.Scuza-ma te rog frumos Ovidiu daca am gresit.O seara buna!

Posts: 101
Joined: 15.06.2006 10:33
PostPosted: 01.04.2011 13:51
sincer mi-as dori in piata mare sa se refaca parculetul care era odata.sa fie mobil ca sa poata fi mutat atunci cand este vreo manifestare..(ex. Festivalul de teatru, festivalul medieval,artmania etc).si fantana aia modificata cu una mai frumoasa cam cum e cea din parcul tineretului. Ar arata si mai frumos
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 01.04.2011 14:34
sunt de acord cu tine.Ma bucur ca este cineva de acord pentru ca asa este bine.Da un rond de flori mobil sau mai multe si la fantana aia ii mai trebuie ceva eventual o statuie in mijloc foarte moderna. :D Te apreciez ca ai asa idei bune Bravo! :D
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 03.05.2011 18:23
NU O SA SE MAI FACA NIMIC ESTE CRIZA SI PRIMARIA NUMAI FACE ABSOLUT NIMIC.NU O SA MAI IASA PRIMARU ASTA PRIMAR NU O SA MAI IASA.SI AUZI ALEHANDRO ESTI CAM MIC PENTRU SITE ASTA SI CAM VISEZI.LA BUNA VEDERE :biting: :biting: :bite: :cry:
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 03.05.2011 20:49
parizian wrote:NU O SA SE MAI FACA NIMIC ESTE CRIZA SI PRIMARIA NUMAI FACE ABSOLUT NIMIC.NU O SA MAI IASA PRIMARU ASTA PRIMAR NU O SA MAI IASA.SI AUZI ALEHANDRO ESTI CAM MIC PENTRU SITE ASTA SI CAM VISEZI.LA BUNA VEDERE :biting: :biting: :bite: :cry:

zise musculosul de 19 anisori :)) vrei sa pun pe forum o poza cu matale nea parazianu ca sa vada lumea ce fiara esti? :))

Posts: 39
Joined: 28.04.2011 09:23
PostPosted: 04.05.2011 16:22
napai lasa-l in pace ce sa faca si el isi da importanta. :P :D

Posts: 39
Joined: 28.04.2011 09:23
PostPosted: 20.05.2011 11:26
nu cred ca ideea cu florile in piata mare este total gresita.Este minunat cu flori.Si in orasele din europa sunt flori .Nu e asa alex? Eu cred ca daca ar investi inntr-un mini parc ar avea de lucru gradinarii si ar fii si minunat cu exceptia tiganilor care sa nu cumva sa le rupa.Dar vad ca in sibiu nu este ca in medias acolo se fura toate florile.Salluty
User avatar
Posts: 156
Joined: 18.10.2008 20:24
PostPosted: 20.05.2011 19:55
N-am vazut pe aici dar un lucru e cert. Un aranjament floral, macar temporar, cat e frumos afara, n-ar strica. Dar nu chiar orice aranjament :P
http://www.hattrick.org - Hattrick - The original online football manager game
PreviousNext

Return to Mi-as dori...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron