SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Gastile mafiote - scapate de sub control

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 31.01.2007 22:39
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nici o grija!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 208
Joined: 04.01.2007 23:01
PostPosted: 03.02.2007 19:49
Din pacate cel injunghiat in inima a murit. Victima cui? A teribilimului? A unei vieti dezordonate in niste medii dubioase? Nu stim, ce pacat ca probabil tinerii invidiaza pe cei smecheri din diversele gasti... Dragi tineri, nu va doriti viata de cartier, viata de lupte intre gasti, viata e prea pretioasa sa o pierzi pentru asa ceva!!!
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 03.02.2007 20:56
Eu cred ca este vb despre lupta intre clanuri nu intre niste amarate de gasti.
Indemnul este stati dracu departe de orice adunaturi cu pretentii antisociale ca de nu gasiti un cacanar si va face felul, dobitocii naibi!
Si tu care este mort, mortaciune, din ala de numa misca, nu vei mai putea da la gaura, trage pe nanau ori face fara numar-fara numar. Si pa gagicta o trage ala de-l urasti tu!

Vedeti, daca le vorbesti pe limba lor vor pricepe!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 03.02.2007 20:58
Oricat as parea de cinic, nu stiu daca sa imi para rau sau sa ma bucur ca a mai crapat un nenorocit.
Intotdeauna sunt in dilema!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 208
Joined: 04.01.2007 23:01
PostPosted: 04.02.2007 00:11
Da, Gigel, aceleasi sfaturi pentru tineri, scrise in stilul care ne caracterizeaza pe fiecare!!! Interesant mod de a vorbi pe limba lor, as zice ca ai studiat-o in profunzime! Eu n-as putea cat m-as chinui sa scot asemenea exprimari!!! Oricum, poate ca socand pe cei carora le-ai adresat mesajul, te faci inteles! M-a amuzat oricum plasticitatea cu care te-ai exprimat!
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 04.02.2007 18:34
Of....trebuie sa marturisesc: Eu mi-s the gost a lui ala de-a crapat care in timpul liber fac pe desteptu` de gigel!

Nu Larissa, nu este greu sa te cobori la mintea oricui. As spune ca este o virtute! Imi aduc aminte cu drag de un batran din satul bunicii mele care se exprima cu mare dezinvoltura in versuri! Dialogul satesc este transpus in rime! Cu toate ca nu a citit nicodata o carte cu atat mai mult Machiaveli ori Sun Tzu, de fiecare data imi spunea ca e mai bine sa fac pe prostul si sa fiu destept decat sa fac pe desteptul si sa fiu prost. Cred ca asta o spunea tuturor, :) dar oare :) ce o fi vrut :) sa spuna? :)

Nu te-ai putea exprima astfel? Iti mai aduci aminte de reclama la ADIDASTORSAN dupa revolutie? : daca vrei cu adevarat poti!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 04.02.2007 20:16
Pe acest forum nu cred ca exista oameni care sa foloseasca genul acesta de limbaj, deci mesajul tau nu a mers acolo unde vroiai tu .
Mesajul trebuie scris sau spus undeva in vazul/auzul lumii , prin cartierele marginase si manelotecile de cartier.
atat am vrut sa spun.. bye
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 04.02.2007 20:28
Fara sa te superi, draga rebelutza iti spun ca dupa ce vei studia metodele comunicarii sociale vei constientiza puterea de transmitere a unui mesaj, caile de transmitere, efecte..... ma rog! Daca te intereseaza iti dau o bibliografie! Sa nu generam in conflict. Nu fac pe desteptul si nu te desconsider!
Sper sa nu ma intelegi gresit si sa lasam presentimentele, deoparte.
Tu ce parere ai despre clanurile mafiote?.
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 05.02.2007 07:41
Va recomand cu cea mai mare caldura spirituala "Viata cotidiana ca spectacol" de D. Goffman.
E grozava!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 05.02.2007 11:01
Pe mine ma amuza teribil anumite chestii din subiectul asta cu clanurile...
Adica sunt chiar penibili ca rezolva totul prin violenta , prin lucruri de cea mai joasa speta..
Cunosc pe cineva care are de a face cu acestia ,,mafioti" si uneori il privesc cu amuzament ptr ca a fost coleg cu mine 6 ani si e vecin de si mai multi ani, si vreau sa va spun ca in scoala generala era privit ca ultimul ratat si pampalau din scoala, desi era foarte destept...
Si acum vrea sa para ceea ce nu este:poarta haine largi, nu mai poarta ochelari (desi are dioptrii f mari) , si-a luat si sabie, umbla cu bata de baseball dupa el peste tot... Si mi se pare ca acum chiar este ultimul ratat din cauza asta...
Viitorul lumii sta in mainile noastre, ale tinerilor, si din pacate multi se lasa indusi in eroare din cauza unei vieti de ,,smecherasi " , care sunt gata tot timpul sa dea in cap cuiva ptr orice motiv ,cat de mic ar fi acesta.
Dar mai devreme sau mai tarziu fiecare o sa plateasca ptr orice fapta rea ce a facut-o ptr ca, asa cum am eu o vorba: ,,cat o fi ea roata de patrata, tot se intoarce" ...
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 05.02.2007 13:23
Asa este, se intoarce roata....
Ati vazut ca batausi retinuti de politie au fost eliberati?
Din declaratiile politiei rezulta ca nu prezinta pericol public. Cred si eu. Acum sunt trecuti de granitele tarii noastre, unde nu mai pot face rau.......aici.
Sa ma opreasca cineva....
Stiti vb aia: SA MA TINA CINEVA CA NU STIU CE LE FAC!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 05.02.2007 16:16
gigel_cd wrote:Asa este, se intoarce roata....
Ati vazut ca batausi retinuti de politie au fost eliberati?
Din declaratiile politiei rezulta ca nu prezinta pericol public. Cred si eu.


De unde ai auzit ca sunt in libertate ? Daca ai dreptate nu pot sa inteleg cum se poate intampla asa ceva, duminica au fost arestati pentru tentativa de omor . in final banuiesc ca aceasta acuzatie a devenit Crima (pt ca cel ranit a murit) si totusi au fost pusi in libertate ?

WTF
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 06.02.2007 00:06
Am vazut un reportaj la stirile de pe A1 Sibiu, azi la praanz cred ca erau reluare de aseara. Am inteles ca sunt acuzati de crima si politaii au plecat sa ii caute printre "capsuni"... sa nu spun amu cine sa-i gaseasca. MOARTEA. Ete ca mi-a scapat!

Din declaratiile martorilor reiese ca odata ajunsi in fata la urgente, Tamplaru tantaluta, ar fi zis omoratii pe toti si s-au napustit cu sabii cu tot asupra victimelor. In acelasi timp "mascatii" fugeau in rand cu cei atacati... De altfel, cand fac razii in baruri si cluburi se umfla atat de tare in pene de ti-e frica sa nu cumva sa ii intepi din greseala ca odata se fasaie langa tine de iti dau lacrimile! Na, spun si eu zvonuri nu tin inadins ca este asa. Daca reusesc sa vb maine cu Razvan Marcu si ma edifica promit sa explic intr-un post!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 208
Joined: 04.01.2007 23:01
PostPosted: 06.02.2007 14:26
"Înmormântare securizatã
[05.02.2007] @ Ziarul de Sibiu

Tânãrul de 31 de ani, înjunghiat pe strada Luptei din Sibiu, în timpul unei altercatii dintre douã clanuri rivale, a murit vineri dupã amiazã. Ioan Matia era în stare gravã încã de când a fost internat, pentru cã inima îi fusese atinsã, iar a doua zi dupã operatie creierul sãu era deja mort. Înmormântarea acestuia se face astãzi în conditii de maximã securitate, mai ales cã existã zvonuri în oras, conform cãrora prietenii pregãtesc rãzbunarea.

Îmediat dupã declararea decesului, la Spitalul din Sibiu s-au deplasat importante forte de ordine, pentru cã ajunseserã si prietenii celui mort, iar politistii se temeau sã nu se petreacã vreun incident. "La Spitalul Clinic Judetean Sibiu s-au deplasat mai multe echipe din cadrul Inspectoratului Judetean de Politie si formatiunea de la D.P.I.R. pentru a fi pregãtiti în evenualitatea unui nou incident" , spune subinspectorul Luciana Baltes, purtãtorul de cuvânt al IPJ Sibiu. Pânã vineri, pacientul a fost internat la sectia de Reanimare a spitalului si era în moarte clinicã. Medicii spuneau încã de la iesirea pacietului din operatie cã acesta a trecut prin 20-30 de stopuri cardiace în timpul operatiei, dar acordau ca sanse de supravietuire 50 de procente.
Astfel, încadrarea juridicã a faptei s-a transformat din tentativã de omor, în omor deosebit de grav pentru Florin Judele, zis "Sasu" . Acesta riscã acum sã stea pânã la 25 de ani de închisoare. Tâmplarul, seful grupãri este în continuare si el în arest, cercetat printre altele, de tentativã de omor, iar ceilalti cinci membri ai clanului sunt în continuare în libertate, asa cum au decis initial judecãtorii sibieni. Recursul formulat de procurori împotriva deciziei de lãsare în libertate a celorlalti cinci membrii ai grupãrii a fost respins de Curtea de Aspel Alba Iulia. Ei au însã interdictie de a pãrãsi orasul, iar dacã vor fi surprinsi cã vor sã fugã, vor ajunge dupã gratii."


Asta am gasit eu cel mai recent despre acest subiect.
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 07.02.2007 23:59
Neaaparat de vazut declaratiile lui UCA marele avocat!
Din ciclu de-a rasu-plansu, hai sibiene ca te prostesc de nu te vezi, asta are asta n-are asta e castigatoare...

Deci urmariti maine in reluare stirile de pe antena 1 sibiu(dimineata sau la amiaza)

Cica, domne, nu ala e criminalul, ci alalalt care nu e, si vine domne, el cu niste probe, care pana-s verificate il scapa pe asta micu asteptandu-l pe alalalt care nu vine ca nu-i si cand dupa verificare ii da procurorul cu probele-n cap si-l cheama inapoi pe ala micu, care nu-i, ca nenea UCA este magician(departe de MARIAN RALEA, magicianul generatiei mele)!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
PreviousNext

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron