SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Vine iarna bine-mi pare.... cine mi-a lovit masina

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 04.02.2007 11:47
Stiu ca nu rimeaza titlu dar asta mi-a venit (ma gandeam la replicile lu' pustiu de la carcotasi).

Ce vroiam eu sa spun e ca nici nu a inceput sa ninga bine ieri (e drept ca a nins mult) si au si inceput tamponarile prin sibiu. Ieri am mers cu masina din Hipodrom pana in tiglari si am vazut pe drum 3 tamponari usoare.... din pacate nici strazile nu erau foarte curatate si probabil nici soferii sibieni (unii dintre ei) nu au masinile echipate cu cauciucuri de iarna si nu isi dau seama ca in conditii de iarna..... patinam. Pe seara cand ma intorceam acasa pe balea un alt accident de data asta mai grav caci amandoua masinile erau abandonate pe marginea drumului nemaiputand fi miscate. Eu sunt curios, vom ajunge oare vreodata ca primariile din tara sa nu mai fie luate prin surprindere de zapezi si strazile sa fie curatate la timp???
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 04.02.2007 14:25
din pacate peste tot se intampla la noi in tara sa nu existe destule masini de dezapezire sau prin unele locuri deloc...
Daca in oras , pe arterele principale macar, nu exista posibilitatea de a merge pe o sosea curata, imi imaginez ca pe cele mici nici gand de asa ceva...
Acum s-a mai topit zapada ptr ca s-a incalzit , dar ce ne facem cand ingheata?
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 04.02.2007 18:22
la fix domne.
Mai mult, eu sunt blocat in parcare de vreo doua zile de un individ care, precum am mai spus se trezeste cand il claxonez! Daca voi fi blocat si maine... sigur va intarzia si nenea blocatorul.
Bine, daca primaria e de vina pt zapada de pe drumuri, cine e de vina de zapada din parcarile dintre blocuri? Dumnezeu? Sau tipa de la meteo care cobeste si ninge?.....
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 770
Joined: 29.12.2006 20:37
Location: Sibiu
PostPosted: 04.02.2007 22:13
Sti Luci cand nu o sa mai fie zapada pe drumuri?!! cand nu o sa mai cada din cer zapada, e pleonasm, dar merge! :wink:
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 05.02.2007 07:54
Accidente mai usoare sau mai grave sunt in fiecare zi! Se poate sa nu ai masina echipata de iarna, dar trebuie sa fii atent invers proportional cu uzura pneurilor, de vara. Cu nitel respect in trafic, rabdare si atentie distributiva, fara sa incetezi sa te rogi sa nu intre un AS in tine, poti ajunge teafar acasa. Si tu, si masina!

Despre AS-ul de la volan, cititi bancul zilei!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 208
Joined: 04.01.2007 23:01
PostPosted: 05.02.2007 09:37
Ce bine imi pare ca nu am masina!!! Singurul vehicul motorizat cu care circul e caruciorul lui fiu'mio! (eu sunt motorul!) Asa ca nu am probleme cu parcarea, cu traficul, cu nimic, decat cu starea proasta a trotuarelor! (ca sa ma plang si eu de ceva!)

Posts: 148
Joined: 20.08.2006 12:07
PostPosted: 05.02.2007 13:02
ca tot veni vorba .. aseara era sa intru intr-un sant de un metru.. -am oprit pe muchia santului.. nici nu imi vine sa cred ce noroc am avut c-am scapat.. fara pagube materiale :D o trebuit sa ma traga cineva oricum ca sa ies de acolo. si asta s-a intamplat ca am cauciucuri de.. ploaie.. alea nu-s bune nici pe uscat nici pe zapada.. numai daca ploua :) deci oameni buni.. schimbati-va cauciucurile iarna ! eu le-am schimabat azi..
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 05.02.2007 13:24
Eu am patine.......
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 13.02.2007 11:17
Atentie soferi! Avocatii si medicii cred ca puteti refuza recoltarea probelor biologice....


Nu stiu ce spuneti voi despre asta, dar eu ma duc sa beau o palinca, tri voci, zece beri si-un chil de win ca am de condus nu gluma!



http://www.ziare.ro/articol.php?id=1171338673
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron