SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Radio Eveniment

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 24
Joined: 26.06.2007 13:07
PostPosted: 27.06.2007 13:05
Dar vai! Sa shtii ca de acum inainte voi fi cel mai infocat fan...shi ce daca draga, dak baga muzik populara...mie imi place! ma atinje la corazon every time!
Take a deep breath... we`re alive...
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 27.06.2007 13:10
:) :) :) :) :) te-am pus doar in tema.....:P
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 24
Joined: 26.06.2007 13:07
PostPosted: 27.06.2007 13:17
just kiddin`...sa nu crezi totzi fluturashii! :P ...cat despre frecventze raman la 91,8 :D
Take a deep breath... we`re alive...
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 27.06.2007 15:13
Sau 94,9 ;) Pro "EFEM" :lol:
User avatar
Posts: 24
Joined: 26.06.2007 13:07
PostPosted: 27.06.2007 16:15
Apropo de radio-uri...asculta cineva radio Guerrila? daca da ce frecventza au?!
Take a deep breath... we`re alive...
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 27.06.2007 16:48
Dap.......91.8....chiar daca uneori ma omoara cu publicitatea lor!!!
ma abtin....sau nu....

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 27.06.2007 23:03
Orice post comercial de radio are muzica varza. Adica tot porcarii noi, indiferent de-s bune, proaste, da sa fie noi. Si reclame la fel de proaste. Pro FM are ceva mai comestibila muzica (judecand-o la nivelul "muzicii noi). Europa FM are muzica putina si se repeta.
Eveniment, pe langa manele, baga si populara ne-poluata, si muzici mai vechi. Ba chiar si muzica romaneasca veche, ceea ce alelalte posturi de radio evita, din motive idioate.
Radio Romantic e OK.

@calipso

poate renunti la diacriticele alea din litere combinate si vei suna mai romaneste. Pe bune, asta nu te face mai "cool". E forum, totusi, nu conversatie la colt de chat

http://rti-radio.de/content/view/28/150/lang,de_DE/

Radio Transsylvania International

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 28.06.2007 03:20
Hai ce vremuri...
N-au disparut complet...Se pot asculta live (gratis), se poate citi istoria lor...
Ce vreau sa spun...Luxemburg prezenta cam o luna inainte de a aparea pe piata un hit...DJ de ex.Tony Prince Show....intervenea, povestea, intra in ritm si din spate aparea purtata de ritmul vocii DJ muzica...O muzica in sine era prezentarea...si reclamele erau fantastice...Tozul juca, dansa, ritm-ritm-ritm...
Problema era cum sa recompui melodia la inregistrare pe magnetofon...Fara intreruperi...Simplu DJ era totdeauna live...Intervenea spontan, mereu in alte locuri...Faceai patru inregistrari, copiai secventele, suprapuneai ca la film...Si aveai la chefuri ce nu avea inca lumea care cumpara comoda, deci Vestul, tu in Hermannstadt sau Klausenburg aveai cea mai noua muzica...Toata ziua erau beatnici (Gammler, mai tarziu hippies) din Germania, Anglia, Hollandia la chefurile din Hermannstadt...Si aveau surpriza sa auda complete melodiile pe care inca nici nu le cunosteau poate, sau numai ciuntite.
Venea un tantalau din Berlin, ma, care-i Willy Schuster, am auzit ca tine mult la bautura...Na celebritate...
Dar era si un Post de Radio Pirat, pe un vas, in apele internationale, n-aveau ce sa-i faca...Radio Caroline...Era de rasu' lumii..toti stiau si ascultau ...
Baza insa, postul nostru sfant, Alpha & Omega era Radio Luxembourg.uk, nu spalaceala germana, varianta britanic purtata prin DJ de prima mana, artisti cum n-am mai pomenit...Totul era numai ureche, numai sunet, numai impletire si despletire...
Puteti sa cititi si Istoria, si prezentarile...La Caroline aveti Istorie, poze ...si Live... Live si Luxembourg.uk In orice caz, nu mai este posibil live de atunci!
Deci Radio Luxembourg.uk klick pe Listen Live:

http://www.radioluxembourg.co.uk

Si aici aveti Radio Caroline, Postul Pirat. klick pe Listen Live
Atentie la Player: Nu va infigeti la Abacast! Acesta costa...toate celelalte sunt gratis....

http://www.radiocaroline.co.uk/

sper sa auziti din intamplare cateva melodii pentru miscat paraliticii...

Let' Have a Party....(Wanda Jackson!!!!) sau dragutii de puisori Troggs cu: Wild Thing sau Imnul nostru, The Who: My Generation
Cred ca n-o sa plangeti dupa Eveniment..

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Soeflingen, Deutschland
Last edited by Retras la cerere on 28.06.2007 12:55, edited 1 time in total.
User avatar
Posts: 24
Joined: 26.06.2007 13:07
PostPosted: 28.06.2007 10:47
~ Pt Chisi...imi pare rau daca te-am deranjat chiar asha de tare cu felul meu de a scrie /exprima, dar deja nu-mi mai dau seama cand folosesc "diacriticele alea din litere combinate"...poate vei reushi sa ma tolerezi totushi :D Pt CA atata timp cat shtiu sa vorbeshte romaneshte fara gresheli de punctuatzie/ortografie shi am auzit shi ce E alea sintaxa limbii romane shi la naiba! chiar se intzelege ce vrEu sa zic[,] nu cred ca e cazul de asemenea comentarii. Dar totushi imi cer inca o data scuze draga "Chisi"...shi nu promit ca-mi voi schimba felul in care tastez, mi-e prea lene....shi in plus atunci n-ash mai fi "cul" nu? =))
Take a deep breath... we`re alive...

Posts: 2
Joined: 30.06.2007 19:12
PostPosted: 30.06.2007 19:18
Fly_away wrote:Hm.... Radio Eveniment... daca l-am ascultat 5 minute consecutive vreodata, atunci pot sa spun ca-i record la mine. Nici macar postul de televiziune nu pot sa-l suport. Sincer.... e de 10 ani "on air", daca nu ma insel, si nici pana acuma nu e in stare sa fie de calitate. Atatea posturi locale is de 2-3 ani existente si au crescut cat Evenimentu in toti anii lui. ba chiar mai mult!

Cine vrea mediocritate in ale muzicii, sa asculte Radio Eveniment. Si cine vrea brain wash atunci sa se uite la TVE. :lol:

Posts: 2
Joined: 30.06.2007 19:12
PostPosted: 30.06.2007 19:30
Mai oameni...se vede ca voi chiar nu aveti ce face...,probabil aveti vreun handicap. Treaba e ca radioul asta e cel mai ascultat din sibiu, Chiar daca nu de voi.."spuma, inteligenta"...Sunteti niste dobitoci care-si pierd vremea pe forum, niste pierde vara. Cel putin un om normal care ar avea ceva de spus nu ar face-o asa, de fapt consider ca sunteti niste scursuri ale societatii care au reusit sa -si traga o sarma cu net prin casa lor jegoasa si incep sa faca pe cunoscatorii a de toate. In rest ce sa spun...bagati tare ca nu va vede si nici nu va aude nimeni...,sau mai bine...iesiti mai in strada ca e la fel de liber...poate faceti si ceva constructiv ptr lumea in car traiti...AMARATILOR..
P.S. Mesajul e doar pentru cei care se simt..
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 30.06.2007 22:29
Cred ca fiecare are dreptul sa asculte ce vrea si mai ales ce ii place, faptul ca cineva nu asculta hiphop, rock pentru ca asculta muzica populara sau invers nu cred ca ne da dreptul sa catalogam acele persoane in nici un fel la fel cum cred ca ai fi putut sa-ti exprimi parerea intr-un alt fel. Poti spune despre un post de radio ca iti place sau nu si poti argumenta (cum au facut-o deja cativa aici) dar nu inseamna ca daca nu il asculti (sau il asculti te face mai mult sau mai putin "dobitoc").
Ce am vrut sa spun aici este ca pe forum se poate discuta , putem avea pareri pro sau contra atata timp cat nu se depasesc anumite limite.... si din punctul meu de vedere tina, prin modul tau de exprimare jignesti utilizatorii acestui forum . Sper ca pe viitor sa alegi mai cu grija cuvintele pe care le folosesti pe acest forum (in caz contrar posturile vor fi sterse).
PS sa fie oare coincidenta ca toate mesajele scrise de prudencia, Libra, sau tina au fost scrise de pe acelasi IP 83.103.170.181 si toate la acelasi subiect de pe forum si toate cu aceeasi incarcatura negativa.
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 24
Joined: 26.06.2007 13:07
PostPosted: 01.07.2007 11:36
luciano, ai uitat semnul intrebarii la sfarshitu` propozitziei :D...nu de alta da` daca nu, ce ai zis tu mai sus e deja "insinuare" :D :D ( nu ca nu ar fi...)
Take a deep breath... we`re alive...
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 01.07.2007 13:16
ai dreptate. Imi cer scuze.
il pun acum: ?
:P
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 01.07.2007 21:51
Inca un motiv de a nu asculta/urmarii posturi radio/tv precum eveniment: TINA! Nu voi elebora acum o teorie a chibritului referitoare la parazitii societatii de teama sa nu ii "ucid" acest cel din urma nickname si ca din perseverenta tipic non-elitista sa plamadeasca alte "progenituri de identitate forumista".(sper sa nu inteleaga o boaba)
Te-am laudat TINA!!!!!!!!!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
PreviousNext

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron