SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Jigniri, insulte, certuri si alte chestii inutile pe forum!!

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 04.04.2007 22:44
Deja de 4 luni exista neintelegeri si discutii destul de aprinse intre membrii forumului. Si se observa ca exista dispute intre anumiti useri de foarte multe ori. Si mai nou sunt tot mai multi implicati (sau se implica singuri) in aceste certuri inutile.

Imi pare foarte rau ca anumite subiecte sunt tratate cu o ironie mai mult in bataie de joc. Inteleg daca cineva e suparat pe un anumit lucru sau o anumita persoana, dar nu cred ca trebuie sa fie exterminate prin niste fraze fara sare si piper.

Incerc sa scriu astfel incat sa nu se simta cineva atacat sau jignit si va spun de acuma ca tot ce scriu acuma e legat de fiecare in parte (inclusiv de mine).

Motivul pentru care vizitez acest site deja de 2 ani este pentru faptul ca toata animatia, viata si cam tot ce e de stiu despre Sibiu se afla aici. Motivul pentru care m-am inregistrat pe forum a fost faptul ca mi-au placut oamenii de aici. Mi-a placut mediul si atomosfera in care se duceau discutii pe diverse teme (in mod civilizat si respectand pe celalalt). Si in plus, am ajuns sa-mi fac prieteni noi. Ceea ce ma bucura foarte mult. Insa de la un timp incoace nu vad mai nimica decat o atmosfera tensionata.

Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi mai incolo pe forum, daca deja la aproape orice topic exista cate o cearta. Si foarte ciudat ca numai anumite persoane sunt implicate.

Din pacate n-am fost pana acuma la niciun forum meet, dar din cate am auzit atmosfera e de fiecaredata super faina si ca nu exista discutii neplacute. Asta inseamna ca se poate si altfel. Numai sa incercam cu totii sa nu ne mai tamponam in prostie, ca poate aducem atmosfera de la intalniri, aici pe forum.

Cam atat am de zis. Astept propuneri/solutii/sfaturi....

Dar VA ROG! Fara sa atacati pe cineva personal si nici macar cu aluzii. Incercati sa evitati certuri inutile. ok? :)

Posts: 63
Joined: 24.09.2006 22:33
Location: Portland, Or
PostPosted: 05.04.2007 02:20
Sunt total de acord cu tine Fly_away. Acelasi sentiment il am si eu fata de subiectul in cauza. Sper ca vajnicii combatanti sa dea dovada de putin mai mult respect reciproc unul fata de altul si sa ne arate ca se poate discuta si altfel, evitandu-se intepaturile.
User avatar
Posts: 129
Joined: 05.03.2007 23:34
PostPosted: 05.04.2007 10:42
Ideea este ca, de multe ori acele "certuri" - asa cum le-ai numit tu, Fly Away - au fost doar polemici constructive, iar eu sunt chiar atrasa de acest gen de discutii. in pacate, totul de duce dr....ului atunci cand se gaseste cate un "cocos" care sa aduca insulte altor "coocosi". Si de aici... potopul.
Mi-ar placea sa pot citi in continuare pareri pertinente, nu pot sa spun ca m-ar atrage neaparat acea atmosfera vesela si roz, deoarece suntem inconjurati de atat de mult gri pe care uneori trebuie sa il aratam cu degetul. Dar, dupa doi ani categoric s-au creat si relatii personale - asa cum citeam ca ultimul forum meet a fost de fapt o intalnire intre prieteni - ceea ce duce la simpatii si antipatii. Nu putem avea pretentia ca toata lumea sa placa pe toata lumea, dar asa cum prieteniile se pastreaja prin alte medii - telefon, intalniri sau mai tiu eu ce - asa se pot rezolva si conflictele.
So, oamenilor, dati-va cu tigaia in cap in propriile bucatarii...
Soarele aduce un nou inceput pe care luna il tine in intuneric!

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron