SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Tursib? Bataie de joc.

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 27.06.2007 07:59
De cand s-a trecut la asa-zisul “program de vara”, nimeni nu stie cum circula autobuzele Tursib. In fiecare zi, de cate ori merg cu autobuzul trebuie sa sun la Tursib (tel.:422352) pentru a afla cand vine urmatorul autobuz. Astazi parca-mi aduceam aminte de zilele trecute ca este la 9:20 (autobuzul 8 din Turnisor). Am mers in statie si, pentru ca nu eram singurul care astepta, am stat sa vina autobuzul. Ia-l de unde nu-i. Nu a venit si nimeni din statie nu stia de ce sau cand trebuie sa vina. M-am intors acasa pentru ca am pierdut legatura (tot autobuz Tursib care circcula din ora in ora). Pe la 9:30 am telefonat la Tursib. Aceasta a fost discutia:

Tursib: Aaalooo (o voce de barbat adormita).
Eu: Buna ziua, Tursib?
Tursib: Da
Eu: Imi puteti spune va rog cand pleaca 8-ul din Turnisor?
Tursib: (liniste timp de cateva secunde) la 10:20
Eu: Puteti va rog sa schimbati si in statii programul? Pentru ca in fiecare zi asteapta lumea degeaba.
Tursib: Nu putem.
Eu: Si atunci cum aflam programul autobuzelor?
Tursib: Intrebati la Primarie.
Eu: Pai ce legatura are Primaria cu Tursib si cu programul autobuzelor?
Tursib: Primaria trebuie sa faca! (pe o voce rastita dupa care mi-a trantit telefonul in nas).

Domnule Popa, unde este biroul de relatii cu clientii? Ca de restul nu ma mai leg acum…
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 27.06.2007 09:55
Pe mine nu ma mai mira nici Tursibul.. e o mare porcarie acest Tursib! de multe ori ma gandesc sa nu imi mai fac biletul, mai ales atunci cand intarzie de numa autobuzul, dar dupa aceea ma gandesc ca daca vine controlorul, ma fac de mandra minune...
Mi-as dori sa se rezolve problema autobuzelor, ptr ca nu de putine ori am intarziat in anumite locuri, mai ales la scoala, asteptand autobuzul..
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 27.06.2007 19:13
ce bilet? ai de unde sa-ti cumperi? in loc sa lase 10 chioscuri in tot orasul (inchise in weekend si seara) mai bine ar pune automate de bilete in fiecare autobuz, asa cum e in toata lumea...
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 27.06.2007 19:26
DA !!! ar fi foarte bine!!! si mult mai usor!! in multe statii nici nu ai de unde sa-ti cumperi, trebuie sa ai mereu macar un bilet de rezerva.....
ma abtin....sau nu....

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 27.06.2007 22:43
O hotarare mai veche a Consiliului Local acorda exclusivitate Tursibului pt transportul local sibian. daca nu ma insel.
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 28.06.2007 08:11
Da domne, tursibul bata-l vina, ca noi suntem niste civilizati nevoie mare. Circulam numai cu bilet, nu scuipam in mijloacele de transport, seminte fireste, nu distrugem nimic.
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 34
Joined: 19.04.2007 14:52
Location: Oriunde joaca Csu Sibiu
PostPosted: 28.06.2007 09:23
bai gigel cand tu te duci intr-o statie de autobuz si astepti vreo 40 de minute autobuzu si acesta nu vine,iti mai vine sa iti faci bilet?mai ales ca ai si intarziat..si apoi te mai trezesti ca vine controlu,i zici ca nu ai avut de unde sa iti cumperi bilet pt ca este o ora tarzie si peste tot inchis iar chioscuri de bilete rar vezi in sibiu,spun ca pe ei nu ii intereseaza,acum 2 saptamani am patito pe autobuzul 17 mam urcat desi nu aveam bilet,cand mam urcat fata in fata cu ei am dat(controlori)au venit la mine ca de ce nu am bilet era 10 seara si mam urcat de la statia din capat la m.viteazu cu dumbravi , acolo de cand ma stiu nu am vazut niciodata un chios sa poti sa iti iei bilet , in fine , au zis ca amenda este de 20lei si leam zis foarte bine datimi amenda,apoi au zis ca ...dar totusi nu am sa dau 10lei ca e mai bine asa,si ca nu mai imi scrie chitanta,ca sa vezi cat de hoti is si astia,am zis ca nu domne,dami amenda,mia scris amenda si ca sa vezi cultura au zis ca in 24 de ore sa o platesc ca daca nu se mareste,si totusi era vineri seara , iar tursibul sambata nu are program..da asta este si deocamdata tre sa ne multumim cu ce avem!
A murit sportul sibian ...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 28.06.2007 11:18
"Bah" Tudore, eu zic ca ai procedat bine ca ai insistat sa iti taie chitanta! Si aia sunt oameni si oamenii sunt supusi greselilor, mai ales la nivelul coruptional din Ro. Plus ca aceast fenomen al coruptiei este prost inteles; mentalitatea omului este regresiva in acest caz aplicandu-se principiul - daca toti fura eu nu-s prost!
In virtutea faptului ca totul scartaie, nu numai in ceea ce priveste transportul in comun, eu sunt sigur ca fiecare trebuie sa isi pastreze integritatea si sa se comporte asa cum cer normele, regulamentele si legiile in vigoare. Astea deocamdata tin la distanta un haos eminent. Erai indreptatit, in viziunea multora, sa le dai una in cap si sa cobori la destinatie.....insa te-ai comportat in concordanta cu principiile tale. Felicitari, sper sa invatam fiecare ceva din asta, chiar daca avem impresia ca suntem cei mai buni si ca le stim pe toate!

Asa cum ne facem alte rezerve ar trebui sa ne facem si rezerve de bilete. E o solutie care ne scapa de nervi, altercatii si discutii inutile, plus ca in secolul asta daca nu stii sa te informezi........pierzi orice "mijloc" de transport care te-ar putea duce unde vrei...
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 34
Joined: 19.04.2007 14:52
Location: Oriunde joaca Csu Sibiu
PostPosted: 28.06.2007 14:23
Tudor?:D
A murit sportul sibian ...
User avatar
Posts: 133
Joined: 25.03.2005 17:56
Location: Ergolding (Landshut) Germania
PostPosted: 28.06.2007 14:31
Meeeeluuuuu'!!!! Tre' sa-i dai meeeeluuuu, gigeleeee!!!
sau daca nu, poooorciuuuuu!!!!!
Homo Homini Lupus...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 28.06.2007 15:03
;) greseala mea ;)

deh avand acelasi numitor comun - CSU - v-am confundat! Dau o bere si promit sa-i sustin pe baschet balistii ce vor incerca sa doboare recordul...
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 28.06.2007 21:30
gigel_cd wrote:;) greseala mea ;)

deh avand acelasi numitor comun - CSU - v-am confundat! Dau o bere si promit sa-i sustin pe baschet balistii ce vor incerca sa doboare recordul...


asa te iert si eu :)
User avatar
Posts: 34
Joined: 19.04.2007 14:52
Location: Oriunde joaca Csu Sibiu
PostPosted: 29.06.2007 10:59
Numai daca i susti cu fanfare si vi si urli in sala la record te iert ! :P :P :P glumeam binenteles :D
A murit sportul sibian ...
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 29.06.2007 12:02
Daca e dupa luni sau marti vin si eu sa urlu ca sustinere...
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 03.07.2007 09:24
dreamwind55 wrote:Daca e dupa luni sau marti vin si eu sa urlu ca sustinere...

uite aici detalii: viewtopic.php?t=2035&start=0
sau pe http://www.csufans.ro

si sa revenim la Tursib... stie cineva unde se poate gasi noul program al autobuzelor?
Next

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron