SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Cozi imense la E.On Gaz

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 26.07.2007 12:57
De cateva zile in jurul orei 11 am avut drum pe langa biserica din groapa (nu mai stiu cum ii zice la strada), unde de aprox un an s-a deschis o noua caserie E.On Gaz.
In fiecare zi coada era de cel putin 10 m lungime, stau oamenii acolo de parca se achita facturile fara bani :screwy:

Aici puteti citi un articol despre amenda primita de E.On Gaz pt ca nu fac nimic inlegatura cu cozile astea....

PS. Luna trecuta cand am platit gazu pe str. Rusciorului am avut bafta, era doar o femeie in fata mea :D ca si acolo am vazut de cateva ori coada in toata curtea aia

Posts: 41
Joined: 02.01.2007 21:49
Location: Sibiu
PostPosted: 26.07.2007 16:21
in vasile aron e la fel. cozi foarte lungi. dar ce am observat e ca toti batraneii se inghesiuie in primele zile la coada. eu platesc gazul tot in ultimele zile si atunci nici vorba de coada. pana la urma e vorba si de oameni. oricum ceva trebuie facut, parca stam iarasi cu cartelele in mana sa luam o sticla de lapte. si asta intr-o tara care se doreste civilizata. sa nu poti sa iti platesti utilitatile online sau macar la un bancomat. :banghead: :banghead:

Posts: 148
Joined: 20.08.2006 12:07
PostPosted: 26.07.2007 17:08
sa faca naibii 10 - 20 de ghisee .. ca bani au..
What goes around comes all the way back around..
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 26.07.2007 19:04
10? Ramane din pacate un vis indepartat! :( Is 5 ghisee in terezian si abia de functioneaza doua....

Dedicatie pentru E.ON :tomato2:
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 28.07.2007 19:15
prin birourile celor de la gaz ati fost? ultra moderne, toti cu laptopuri pe mese.... in schimb la ghiseele de unde isi PRIMESC banii... bataie de joc. lipsa de respect si noi ne complacem asa. pana cand?
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 29.07.2007 02:51
Ai vazut in ce conditii stau cei de la Medias de la "gaz"? Nici Taricila sau Votcarescu nu viseaza asa ceva... Am fost in birourile de acolo si m-am convins unde se duc banii in general. Nu la schimbarea tevilor de gaz, care-s in proportie de 70% antice vechi si de demult, ci in fudulism si "impresionism" de ultimul racnet. Ce conteaza ca Sibiul si Mediasul sunt doua orase cu bomba de gaz sub ele? Ce conteaza ca pana si in ziua de azi, o groaza de sate se afla inca rupte de lume si fara alimentatie la reteaua de gaz? Mi-e greata de "stabii" gazelor... si aici ma refer la ORICE fel de gaz :tomato2:

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron