SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Se poate si la Sibiu... coruptia!

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 27.02.2008 04:19
E vorba de noua stire aparuta, cum ca decanul Facultatii de Medicina, Manuela Mihalache, a mituit studentii cu drept de vot cu o masa copioasa la un restaurant chinezesc ca sa fie realeasa in functia de decan...

Ma rog.. eu am citit doar stirile aparute pe site-uri de net si poate ca s-a umflat un pic nota (niciodata nu stii cu ziaristii astia)... asa ca, de aia va intreb pe voi, cei care cam stiti ce-i pe la ULBS, care-i povestea?

Faza ii ca nu ar trebui sa fie o noutate ca la ULBS se practica coruptia, ok, ca la orice alta universitate din Romania si Europa, dar pe la Sibiu mai rar am intalnit sa fie si facuta publica fapta ilegala.

P.S: Daca mai aveti exemple de genu asta, feel free to talk ;)
Enjoy the silence

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 27.02.2008 08:45
CORUPTIE e peste tot.
Last edited by adyR on 29.02.2008 21:38, edited 1 time in total.
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 27.02.2008 14:46
iara incepi! daca nu esti la subiect, atunci dispari!
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 27.02.2008 14:59
hai k esti tare adyR :))))))) Sincer cand am citit titlul topicului ma gandeam k trebuie sa gasesc si un post despre corupul Johannis :))) Sti ce ma dispera la voi astia cu gura mare care arunca cu oua in Johannis? k ati avut gurtiza mica si nati comentat absolut nimik cat timp Condurat isi facea case si isi cumpara terenuri din banii "nostri" si in plus in durea atza in partile dorsale despre aspectul orasului , eu zic k mai bine vati lua carnet de PRM si un flacon de distoncalm nu de alta dar km exagerati si faceti din tzantzar armasal cu toate k stiti k nu suntem marionete pe care le puteti infuenta cu diferite articole derizorii si care lasa d dorit.Vreti sa va spun ceva? Johannis este si va fi primarul Sibiului in ciuda la toate mismasurile care o sai fie puse inainte pt k desi face ce face isi da interesu pt k Sibiul sa aiba o imagine in lume si sa nu fie un oras fantoma (cum era odinioara) unde la tot pasu gasesti fabrici in ruine.

In concluzie : sunteti patetici si dati dovada d imaturitate.


P.S.: Mie nu mia dat Johannis masa la nici un restaurant k sai iau apararea pe forum :)))

P.S.2: Despre profesori cred k stim toata lumea k traim in Romania si banul detine controlul.
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 27.02.2008 15:48
Ok... ma bucur de sutinere Gas, apreciez ;) Dar hai sa revenim la subiectu profi... ma rog, nu trebuie sa filozofam prea mult ca e bine sau nu, ca traim pe plai romanesc sau nu... daca aveti si voi cazuri cunoscute, povesti, amintiri sau daca gasiti pe net chestii in genu, postati aici... ;)

P.S: E vorba de profesori care inca lucreaza in domeniu asta, nu fosti profesori care acuma is numai politicieni. AVIZ PRM-istilor!!!!!!!!!
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 27.02.2008 18:28
am avut din pacate si profesori bcare asteptau sa t duci cu zaharelu si nu ascundeau asta dar am avut si profesori care ori nu primeau ori se ascundeau de ochii lumii d asta spun k traim in romania si totul ii posibil pt k toti stau cu buzunarul deschis
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 28.02.2008 21:50
eu pot sa spun doar atat: la mine in facultate s-au facut presiuni mari asupra studentilor ptr a vota cum vroiau cei din conducere... este vorba de interese peste tot...
am fost la sedinta de consiliu ptr alegerea decanului si nu vreti sa va povestesc ce scena tipic caragiale a iesit acolo...ma rog, sper sa nu mai prind nici o sedinta in care sa fiu pusa sa aleg pe cei care ne reprezinta.. 5 ore, si simt ca totul putea fi facut in maxxxiim 2 ore...
intrebari?
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 28.02.2008 22:18
mesaj sters
Last edited by adyR on 02.03.2008 13:14, edited 1 time in total.
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 28.02.2008 23:51
Cine-i L.Alexe? Daca te referi la una care a coordonat ceva in perioada CCE 2007, atunci te poftesc de acuma sa-ti tii degetele departe de tastatura!!!! Ori esti la subiect si vorbesti la subiect, ori te cari!!!!
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 29.02.2008 08:54
:))) nu pot decat sa zambesc :)))
User avatar
Posts: 647
Joined: 09.01.2008 20:16
Location: pretutindeni si nicaeri
PostPosted: 29.02.2008 10:11
mai adyR deschide un subiect legat despre coruptie si scrie`ti acolo toate nemultumirile.da aici e vorba despre profi...stii tu ....un alde chiliban,borza,si vor fi din astia si prin alte facultati
sunt radical si visul meu e sa ajung piR patrat

Posts: 279
Joined: 15.05.2007 10:21
PostPosted: 29.02.2008 11:09
Studentii au un cuvant de spus la alegerea decanului? :)) :)) :)) . Chiar ca nu mai pot de ras. N-am stiu asta. Defapt noua chiar nu ni se spunea nimic, cateodata nici macar daca intrebai.
A scapat ieftin tanti ;) .... beneficiile postului de decan cred ca sunt destule, din moment ce ambii profesori care au detinut postul asta cat am fost eu in facultate, au achizitionat, in timpul mandatului, o locuinta la casa (pana atunci ambii locuiau la bloc )

Coruptie in ULBS..... exista, ca si in restul centrelor universitare, ca in orice alta, institutie publica de la noi, si nu stiu dc are rost sa vorbim despre ea, fara sa facem nimic (studentii au mai multe probleme cu profii corecti, care nu te lasa sa copiezi, decat cu aia care iau mici atentii)

Probabil ca tanti se intreaba acum ce rau a facut si de ce a aparut in presa, "ca doar toti fac asa"
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 29.02.2008 16:37
Dreptul studentilor de a alege conducerea facultatii cu pricina sau sa dea acceptul unui candidat la un post de profesor/lector/asisten universitar, exista in orice univeristate din tara si din afara. insa nu toti au dreptul, ci doar cei care sunt in "forumul" studentilor...

Cel putin la mine la facultate se implica studentii si la adimterea viitorilor boboci. nu au prea multe de zis, dar participa...

Apropo de corputie, imi aduc bine aminte de vremea cand eram la Scoala Generala... la nr 16 am fost, actualul "I.L. Caragiale"-Wannabe! De cand eram in clasa a 4-a pana in ziua de azi este mereu aceeasi directoare, deci de 9 ani. Si face ce vrea din scoala... an de an ne punea sa dam bani pentru fondul scolii. Dar niciodata nu ne zicea pe ce merg banii, aflam de la femeia de servici: mergeau pe pachete de cafea pentru profi, sucuri, ceaiuri, taxi si alte chestii de genu. A... si in fiecare an se cumparau perdele noi la fiecare sala.

Tin bine minte ca la o sedinta cu parintii, mama a intrebat pe diriga ce se intampla cu perdelele vechi... nici nu a stiu ce sa raspunda caraghioasa aia de diriga care era umbra la directoare. Dupa ce am scapat de "Jilava nr 16" am inceput sa aflu in continuare diferite chestii cum s-au spalat bani prin intermediul nostru, prin intermediul scolii. Iar ea traieste azi intr-un apartament de vis.
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 29.02.2008 21:42
DA! Studentii au un cuvant de spus la alegerea decanului ! Exista consiliul facultatii, din care fac parte si 10 studenti din toata facultatea noastra...cate unul de la fiecare specializare...
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron