SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Sa stie toata lumea adevarurile Bibliei

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
PostPosted: 15.06.2008 20:23


Multumesc pentru link. Motivele din care inteligenta ridicata conduce la gandire libera si la eliberarea de credintele religioase sunt multiple, dar important, cred, e ca oamenii care gandesc mai corect sunt mai putin susceptibili la 'wishful thinking', adica la confuzia intre dorinte si realitate.
Şi tu, şi eu suntem atei. Singura diferenţă e că eu merg până la capăt, iar tu te poticneşti la ultimul zeu.
PostPosted: 16.07.2008 17:25
Primul si al doilea capitol al Bibliei spun doua povesti complet contradictorii ale facerii lumii. Lucrul cel mai stupefiant este ca, desi toti oamenii sunt de acord in sinea lor ca aceasta carte nu este adevarata, cele doua povesti sunt predate chiar astazi, in scolile publice, cu titlu de adevar.

Cei care doresc sa cunoasca detaliile o pot face cu ajutorul Bibliei anotate, care a devenit de curand disponibila pe Internet:

Povestea 1

Povestea 2, negarea primeia

Biblia insasi neaga Biblia!

Forumistii care doresc sa aprofundeze subiectul o pot face aici:

The Scripture Project
Şi tu, şi eu suntem atei. Singura diferenţă e că eu merg până la capăt, iar tu te poticneşti la ultimul zeu.
Previous

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron