SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

JUSTITIARUL SIBIAN

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 647
Joined: 09.01.2008 20:16
Location: pretutindeni si nicaeri
PostPosted: 11.04.2008 17:10
mai adyR prezinta`ne si noua dovezile tale,nu ne mai tine in suspans.sau poate inca nu le`ai pus pe toate cap la cap.degeaba tot zici ca ai dovezi daca nu le prezinti.asa pe vorbe goale nu te crede nimeni oricata dreptatea ai avea.si inca o chestie nu ai zis nimic de subminarea securitatii nationale...tare is curios despre ce e vorba
sunt radical si visul meu e sa ajung piR patrat
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 11.04.2008 21:38
Stiti cui ii apartine Justitiarul Sibian? Lui Marius Albin MARINESCU. Candidat la Primaria Sibiului din partea PNTCD. Si stiti ce e ciudat? FDGR-ul e in alianta cu PNTCD la Timisoara.

Tovarasul Marinescu este membru al PNTCD-ului inca din 1990, mereu simpatizant al PRM-ului, fiind chiar membru PRM intre 1997 si 2005. revenind pe urma in partidul fosila (PNTCD)! Si face acuma campanie murdara! Ce campanie e aia de a incerca sa distrugi un om, doar ca e mai bun decat tine sau decat alt candidat? De ce nu vine tovarasul cu pricina cu un proiect, cu idei, cu planuri pentru infrastructura si administrarea Sibiului? Daca are impresia ca asa se castiga o campanie, inseamna ca i-o placut prea mult pe timpul lui Ceasca!
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 11.04.2008 21:48
De fapt... acuma stiu de unde are AdyR toate sursele sale de inspiratie... si eu care credeam ca-i original si cu o imaginatie infinita...

Ah... AdyR, ce m-ai dezamagit! :lol:
Enjoy the silence

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 11.04.2008 22:19
Da, domnul Marius Albin Marinescu va candida la Primaria Sibiu din partea PNTCD, iar fostul primar Dan Condurat din partea PRM.

Sunt contra primarului, desi ai mei toti l-au votat atat in 2000 cat si in 2004, dar nu si in 2008 pentru faptul ca sunt multe lucruri negre si faptul ca un parlit de profesor devine peste noapte milionar in euro.

Lucrurile in Sibiu nu sunt deloc roz. Doar faptul ca suntem, un pic mai civilizati ca alti din alte orase, dar in rest e mult mai rau.

Uite, nu avem o echipa de fotbal - probabil veti spune ca nu are bani primaria, dar din contra exista oameni cu bani care vor sa faca fotbal si nu sunt lasati de primar.

Nu avem un strand. In 8 ani de zile nu au fost capabili sa faca un strand.

Transportul in comun din Sibiu (care apartine exclusiv de CL) e sub toata critica, cel mai jalnic transport in comun din Romania. Nu s-a facut nimic spre imbunatatirea lui si tot primaria nu vrea nici sa apara si alte firme private cum sunt in alte orase.

Vreau si eu si toti sibieni case la 16.000 euro

Salariile mizerabile platite de firme precum cele din zona de Vest se datoreaza primariei. Sibiul e printre ultimele orase la salarii. Mai bine emigrezi daca ai nevoie de bani, decat sa lucrezi acolo.

Vreau o audienta la primar, ca peste tot in lumea asta. La Sibiu primarul e mai cu mot

Licitatii trucate

Mai sunt multe...
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 11.04.2008 22:52
adyR wrote:Da, domnul Marius Albin Marinescu va candida la Primaria Sibiu din partea PNTCD, iar fostul primar Dan Condurat din partea PRM.

Sunt contra primarului, desi ai mei toti l-au votat atat in 2000 cat si in 2004, dar nu si in 2008 pentru faptul ca sunt multe lucruri negre si faptul ca un parlit de profesor devine peste noapte milionar in euro.

Lucrurile in Sibiu nu sunt deloc roz. Doar faptul ca suntem, un pic mai civilizati ca alti din alte orase, dar in rest e mult mai rau.

Uite, nu avem o echipa de fotbal - probabil veti spune ca nu are bani primaria, dar din contra exista oameni cu bani care vor sa faca fotbal si nu sunt lasati de primar.

Nu avem un strand. In 8 ani de zile nu au fost capabili sa faca un strand.

Transportul in comun din Sibiu (care apartine exclusiv de CL) e sub toata critica, cel mai jalnic transport in comun din Romania. Nu s-a facut nimic spre imbunatatirea lui si tot primaria nu vrea nici sa apara si alte firme private cum sunt in alte orase.

Vreau si eu si toti sibieni case la 16.000 euro

Salariile mizerabile platite de firme precum cele din zona de Vest se datoreaza primariei. Sibiul e printre ultimele orase la salarii. Mai bine emigrezi daca ai nevoie de bani, decat sa lucrezi acolo.

Vreau o audienta la primar, ca peste tot in lumea asta. La Sibiu primarul e mai cu mot

Licitatii trucate

Mai sunt multe...


Viespea Albinescu se pare ca e noul tau Guru! ;)

Cat despre motivele tale, puerile... hai sa-ti spun o poveste: Ceea ce au reusit sasii in acesti 8 ani de zile, n-ar fi reusit nici Guru ala al tau si nici Condurat.

Si tu chiar NU vrei sa pricepi un lucru: Pe NOI (astia de pe forum) NU ne intereseaza obsesia asta a ta BOLNAVA legata de Johannis! Mergi si te angajeaza la fabrica de hartie igienica: Justitiarul Sibiului! Ca de acolo nu trebuie sa emigrezi nicaieri ;)
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 11.04.2008 22:59
Numi aduc aminte sami fi bagat Johannis salaru p card mai ady si de asemenea nici de vreun investitor care sa vina cu o oferta serioasa pt construirea vreunei sali sportive/teren fotball atat de ravnit . Transportul in comun? da e jalnic, din cauza lipsei de seriozitate a directorului(CL? ma indoiesc) ,Case 16000 euro? iti dau eu ma pe cuvant iti dau o casa cu 16000 euro k a lu johannis (tio dau intrun articol gazetaresc d 2 parale)

Sti ce nu cred k intelegi tu defapt? K http://www.sibiul.ro este un forum de discutii (FÓRUM, forumuri, s.n. Adunare, întrunire (de mare amploare şi importanţă). – Din lat., fr. ) si nu un site d propaganda(PROPAGÁNDĂ, propagande, s.f. Acţiune de răspândire a unor idei care prezintă şi susţin o teorie, o concepţie, un partid politic etc., cu scopul de a convinge şi de a câştiga adepţi. – Din fr. ) mai inteles? :)


nu stiu cum te astepti sa fie platit bine un muncitor cu 8 clase sau o postliceala ... iti trebuie peste tot o facultate in ziua d azi k sa ai sanse sa avansezi undeva dak intradevar t intereseaza doar partea materiala a meseriei.

mie unul mi sa acrit sa intru toata ziua p forum si sa gasesc topicuri in care johannis ii corupt sau ii traficant d droguri sau mai stiu eu ce, uite am o propunere pt administratorul forumului: ovi draga eu zic k ar fi o solutie eficienta dak ai reusi sa incorporezi in cadrul forumului o rubrica "Arunca cu rahat in Johannis" nu de alta dar sa stim sa nu ne mai poluam ochii cu astfel de ideologii naziste. multumesc :) :surrender:

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 11.04.2008 23:27
Justitiarul, cel putin stie sa faca cat de cat presa.

Presa adevarata in Sibiu nu e.

Toate trustrurile de presa sunt ale unora care delureaza afaceri cu primaria. Normal ca nu o sa scrie de rau, stiu doar sa pupe, ca daca nu veci comisioane sau licitatii aranjate.
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 12.04.2008 06:20
daca ptr tine, adyRRRRRR, ''presa adevarata'' inseamna presa de scandal, barfe si acuzatii aduse in apropierea campaniei electorale, sorry. ptr mine e doar hartie ieftina,de bagat in foc (ca tot imi trebuie hartie ca sa aprind foul in soba-prietenii stiu la ce ma refer)
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 12.04.2008 09:07
AdyR... du-te mai omule in parc, fa o plimbare, mergi in munti, du-te la Mall, citeste o carte... fa ceva! Si lasa obsesia asta a ta cu Johannis! E pervers si bolnav deja ce faci!
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 12.04.2008 10:02
poate daca nu l-ar mai baga nimeni in seama s-ar satura si el. unii oameni vor neaparat sa fie bagati in seama si atunci nu-ti ramane decat sa fi altfel decat cei din jur chiar daca pentru unii asta inseamna sa ajunga pana la ridicol. sa-mi dea si mie cineva un mesaj privat cand se mai deschide un subiect serios pe forum.
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 647
Joined: 09.01.2008 20:16
Location: pretutindeni si nicaeri
PostPosted: 12.04.2008 11:48
imi cer scuze ca au iesit astfel de certuri.io am deschis subiectul,dar intentia mea nu era sa iasa scandal.eram pur si simplu revoltat de articolul ala si vroiam sa fac cunoscuta indignarea mea.daca admini considera ca trebuie inchis subiectul asta sa o faca. si adyR nu mai adu acuze daca nu ai dovezi ca superi prea multa lume.cred ca johannis o fi citit si el articolul din ziaru ala da nu `io dat importanta pt ca nu se coboara la astfel de lucruri.si adyR daca vrei sa fii bagat in seama fa`o cu ceva interesant si nu prin faptul de a fii mereu impotriva
sunt radical si visul meu e sa ajung piR patrat

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 12.04.2008 14:55
jos johannis
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 12.04.2008 18:28
sau lasa :))
Previous

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron