SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Ce garantie se ofera la renovare unei cladiri importante ?

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 14.03.2005 21:31
Subiectul asta am vrut sa-l incep acum cateva luni, dar am zis sa mai apara ceva, sa nu ma agit doar pt o poza a unei cladiri noi .. acum sunt 2 :lol: si a doua ma cam enervat :evil: ( Sala Thalia ).

Prima data am vazut noua cladire din Piata Cibin, care dupa aproximativ 6 luni ( cred eu ) a inceput sa-si piarda culoarea pe la unele colturi ( stiu ca-i rotunda :lol: ) . Nu inteleg de ce la noi nu rezista nimik :stupid: drumurile sunt praf, zugraveala de pe cladiri nu rezista decat cateva luni ...

Ce as vrea eu sa aflu in postu asta este Ce garantie au lucrarile despre care am vb. aici (Piata Cibin si Sala Thalia) , ma intereseaza lucrarile la exterior. Cine plateste aceste lucrari si cand o sa fie reparate ? .. cand o sa fie nevoie de reparatii capitale sau acum cat mai repede cand se poate face ceva cu costuri mai mici ?

In legatura cu Piata Cibin mai am de spus un singur lucru, nu stiu cum este acum inauntru dar cand am intrat prima data (si ultima data) mirosea ingrozitor :? ... si sunt mai mult ca sigur ca si acum este lafel :(

Si acum pozele :
Attachments
sala-thalia-3.jpg
Sala Thalia
sala-thalia-3.jpg (18.46 KiB) Viewed 5914 times
sala-thalia-2.jpg
Sala Thalia
sala-thalia-2.jpg (19.55 KiB) Viewed 5914 times
sala-thalia-1.jpg
Sala Thalia ( Turnul Gros ) a fost redeschis doar anul trecut si deja crepaturile au aparut, gletul a picat ...
(37.31 KiB) Downloaded 301 times
piata-cibin-zugraveala-egal-kk.jpg
Piata Cibin
piata-cibin-zugraveala-egal-kk.jpg (38.9 KiB) Viewed 5914 times
piata-cibin-zugraveala-egal-kk1.jpg
Piata Cibin - Zugraveala de langa scocuri nu a rezistat prea mult :(
piata-cibin-zugraveala-egal-kk1.jpg (39.12 KiB) Viewed 5914 times
User avatar
Posts: 293
Joined: 20.01.2004 01:04
Location: Sibiu
PostPosted: 15.03.2005 20:20
e un topic foarte bun..dar la care utilizatorii forumului nu cred ca iti pot raspunde...totusi..nu ar strica ca ideea sa se discute intr-un ziar local.Am observat ca aproape de orice se ia ziarele, in urmatoarele zile se "iau masuri"
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 16.03.2005 12:06
si shtefan cel mare? ce masuri o sa ia pentru strada aia? ca ii ca dupa razbelul din afganistan acolo... si numa` acuma ceva timp or gatat`o
TOT IO!!!

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron