SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Informatizare Banc Post

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 20.04.2005 09:52
Iulia NAGY @ Rondul de Sibiu wrote: La ghiseele BancPost este inghesuiala mare de cateva zile. Zeci de sibieni au stat ore intregi la coada fie pentru a-si ridica salariile, pensiile sau alocatiile, fie pentru alte operatii bancare. "Noi intotdeauna avem un numar ridicat de clienti, dar cozile din ultimele zile au fost cauzate de introducerea unui nou program informatic. Este mai dificil la inceput, dar este in beneficiul sibienilor pentru ca prin noul sistem va creste calitatea serviciilor noastre. Banc Post Sibiu gestioneaza peste 3.000 de conturi si avem numeroase produse bancare pe care le oferim", explica Bianca Trifan contabil sef, Banc Post Sibiu.

Conform sursei citate, problema cozilor va fi rezolvata in cel mult o saptamana cand reprezentantii bancii spera ca lucrurile sa reintre in ritmul normal. De asemenea, in cel mai scurt timp sibienii vor afla amanunte despre noul program informatic.


Sa speram ca se va rezolva intr-o saptamana, desi cozile de acum 2 zile am auzit ca tot asa erau. Azi am fost si eu acolo , la 9, baiat punctual ;) , in poza se vede cat de mare era coada :( , oamenii aia stateau acolo de la ora 8 ca sa fie primii . Problema s-a mai rezolvat putin cand au deschis banca, lumea a intrat si s-au format 3 cozi, doar 3 pt. ca nu operau toate ghiseele , si asta m-a enervat cel mai mult :evil: .. sute de oameni acolo si doar 3 ghisee functionale. Pana la urma am avut noroc ca m-am pus la un ghiseu unde nu era coada, din cauza ca nu era nici operatoarea acolo 8) .. in cateva minute a venit .. m-a rezolvat si am scapt rapid, doar ~30 minute de asteptat :yo-yo: .

Nu stiu exact care sunt beneficiile noului sistem informatic, cu siguranta ca sunt si beneficii, dar am vb cu operatoarea si operatiunea de alimentare carduri dureaza aproape dublu, defapt am observat si eu .. ca pana acum ii dadeai cardul si banii , trecea cardul prin aparat dupa care ieseau chitantele, semnai, si gata .. acum m-am intrebat de CNP, a mai scris si la calculator ceva .. si uite asa se fac cozi imense, aproape pana la iesire :(
Attachments
coada-imensa-la-bancpost-sibiu.jpg
Coada de la ora 9 , inainte ca BancPostul sa-si deschida "portile"
coada-imensa-la-bancpost-sibiu.jpg (60.83 KiB) Viewed 5484 times
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 24.04.2005 21:24
nu se vede poza :(((

PS: ba se vede... am voie sa`mi arunc calculatorul pe care lucrez pe geam? cu toate ca nu`i al meu da` m`ash avetnura. cine ma ajuta cu o donatie sa iau altul nou. ca promit ca pe asta il sparg cu barosul... filmam si facem poze... se merita asmenea spectacol .. scuze ca am deraiat de la subiect
TOT IO!!!

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron