SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Lacul Binder - cat a fost, ce a ramas ?

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 08.10.2010 09:48
Poate unii o sa zica ca e oarecum exagerat titlul, dar atat de haotic mi se pare ca se lucreaza acolo incat nu stiu daca exista vreun proiect pt acea strada, daca un arhitect sau proiectant si-a dat acordul cu aruncarea in lac a zeci de bascule de pamant ... probabil pt latirea drumului.

Pamantul respectiv se duce constant la vale, find apa permanent la baza lui e clar ca nu o sa se fixeze niciodata.

Sper ca in curand sa aflam raspunsul autoritatilor despre lucrarile care s-au facut aici incepand de prin 2007 daca nu ma insel.

O sa pun si cateva poze sa vedeti despre ce vorbesc.

Image

Image

Image

Image

Image

mai multe poze cu lacul binder gasiti in albumul de fotografii Cartierul Tiglari
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 149
Joined: 31.10.2006 11:17
Location: Sibiu
PostPosted: 16.10.2010 12:50
Nu cred ca primarul si inspectorii primariei au calcat vreodata pe acolo. Sau daca au calcat sunt orbi sau nepasatori. Dupa parerea mea s-ar fi putut face o zona de agrement acolo fara prea mari investitii. Din pacate este o zona uitata de autoritati.

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron