SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Aici e Rubrica Speciala pentru Plangerile @PARIZIAN

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 01.03.2011 15:49
Da sper sa nu fie asa sper sa nu se faca gropi si pe centru asa cum sunt in oras
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 01.03.2011 19:57
Parcul Cetatii arata sub orice critica.O banca a fost vandalizata si aruncata sub orice critica pe trotuar si cosurile de gunoi toate rupte si numai mizerie ar trebui sa angajeze mai multi oameni care sa se ocupe de cuaratenia generala a parcurilor.Foarte nemultumit cand am vazut asa ceva m-am suparat teribil :P :D 8) :cry: :cry:
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 02.03.2011 20:07
eu renunt sa ma mai supar gata cu gropile eu astept sa vad ce se mai intampla o zi buna :(
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 03.03.2011 20:45
Ok , pai daca omul are rubrica speciala haide sa-i explicam putin cum stau treburile pe aici si cam ce inseamna un forum.
In primul rand un forum are niste reguli=> nerespectarea regulilor=> BAN temporal/permanent(in functie de gravitatea faptei). Printre aceste reguli se numara si OFFTOPICUL, mai pe intelesul parizianului care obisnuieste sa citeasca pe diagonala: nu posta un mesaj intr-o tema pana cand nu citesti cu atentie temele postate ulterior, dupa ce le-ai citit mai raman 2 etape: sa incerci sa intelegi ce au vrut sa spuna ceilalti inaintea ta, 2 sa postezi folosind niste chestii care poate iti par ciudate dar care au fost inventate cu un scop: semnele de punctuatie. Imi permit sa vb intr-un fel in numele celorlalti pt ca consider ca parerea unitara, daca gresesc corectatima in continuare. Ce deranjeaza la parazianu pe ceilalti membrii? Pai sa zicem ca uni intra pe acest forum pentru a afla niste informatii despre oraselul in care traiesc si presupunem ca fac de regula asta in scopul de a se relaxa sau de a pierde timpul, nici de cum pt a citi aceasi "stire" zilnic (traducere pt parizianul: daca repeti in fiecare zi ca drumurile sunt proaste si ca primaria doarme in sosete nu o sa se intample nimic bun si nu o sa se puna nimeni pe fapte mari, in cazul in care nu ai realizat pana acuma iti spun eu : TRAIESTI IN ROMANIA !!! Tu as compri mon ami? => in concluzie: incearca sa incetezi in a te mai repeta aiurea pt ca esti frustrant [asta nu ar trebui sa fie o jignire ci o constatare]).
Am mai avut oameni obsedati de lupta impotriva primariei, sau ma rog de lupta impotriva unui singur om, sau ma rog de lupta impotriva morilor de vant, dar imi place sa cred ca au inteles ca nu se schimba nimic peste noapte scriind pe un forum, pt ca nu o sa stea herr johannis sa citeasca neplacerile tale de pe sibiul.ro, asta ar fi ultima lui problema.
Parizianul, interesant nick ti-ai ales, usor narcisist !? Si tot odata usor de confundat cu un sinonim descris de herr georg :) . Sfatul meu amical: laso mai moale ca devi obraznic deja, jignesti utilizatorii acestui forum doar pentru simplul fapt ca isi permit sa-ti atraga atentia asupra incalcarii unor reguli ale forumului.

Sunt al naibi de curios cat ai inteles din postarea asta ! :)) Poate imi faci un rezumat.
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 03.03.2011 20:54
VA ROG SA MA SCUZATI DACA AM FOST OBRAZNIC DEJA MA CONSIDER DESTUL DE IMPORTANT DACA MI SE ACORDA ATATA IMPORTANTA.MULTUMESC CA AM UNDE SA-MI POSTEZ NEMULTUMIRILE O SA RESPECT CERINTELE ACESTUI FORUM VA DORESC NUMAI BINE SI MULTA SANATATE AUREVOIR AM INTELES TOT CE MI-AI ZIS GAS
MERSI MULT PENTRU SFATURI :D 8)
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 03.03.2011 21:00
si la scoala fac destule rezumate nu imi mai bat acum capul domnule aurevoir si o noapte buna 8)
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 03.03.2011 21:03
mersi GAS pt postul asta.

Parizian, ti s-a spus in mai multe randuri , nu mai posta 2 - 3 mesaje unu dupa altu in acelasi thread, FOLOSESTE FUNCTIA EDIT, daca ai uitat sa scrii ceva, si posteaza doar cand ai ceva important de spus, sau cand aduci ceva nou (o poza cu strada pe care stai - plina de gropi, cu haita de 9 caini din centru ... cu ceva, orice crezi ca e interesant si pt altii pt ca nu prea vrea nimeni sa citeasca 40 de posturi noi toate cu referire la starea drumurilor, AU INTELES IDEE, ESTI NEMULTUMIT, sunt si altii ca tine, nu creca ai vrea sa vezi cum arata ulita pe care stau eu, si totusi nu ma vait ca tine, incerc sa fiu mai direct, fac o filmare - o pun pe youtube.. fac cateva poze si le pun pe forum, o foaie cu semnaturile a cat mai multor vecini pe care o trimitem la primarie, astea poate ajuta, dar 40 de mesaje , in cateva zile :nono: )

noapte buna.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 05.03.2011 14:51
bine ovy o sa pun si poze la nemultumirile mele.Si sper sa nu mai apara nicio suparare O sambata frumoasa! :D :lol:
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 06.03.2011 10:35
http://www.sibiu100.ro/index.php?page=a ... 20sibiului

:)) pot sa spun doar ca esti tare tipule :))
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 06.03.2011 11:38
ceau GAS pai daca ai tupeu faci treaba.O zii buna iti doresc 8) :wink:
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 06.03.2011 11:41
ma refeream la faptul ca iti comentezi proprile articole :)) dl alexandru din sibiu.
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 06.03.2011 12:04
eu nu mi-am comentat nimic frate eu mi-am spus doar nemultumirea.daca nu stii mai bine taci. Si mai bine nu mai tot vorbii prostii Dar cum de ai aflat ?Dar treaba ta.Si asa ma cheama daca vrei sa stii.
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 06.03.2011 14:20
doamne ce urat am fost pe centru si siglele la parfumeria aia NIPUR este tot rupta si de la banc post lipseste un B pai asa sigle se poate in centru si pe centru este asa un magazin numit bijuteria care e de vremea bunicii oribil de urata vitrina,usa,si zugraveala.Si prea multe spatii goale.Ce sa facem asteptam sa se faca toate pe rand.Sper sa se trezzeasca cei care se ocupa cu asa ceva ca lucrurile o iau tot mai la vale si nu e deloc bine asa. :( :(
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 06.03.2011 15:03
http://www.sibiul.ro/sibiu-virtual-tour ... -2-77.html uite asa imi placea cum arata orasul senzational asta era in 2007 anul de glorie a sibiului
http://www.sibiul.ro/sibiu-virtual-tour ... -4-67.html de ce nu mai vin cei din franta sa se mai faca asa un rond splendid.Asta as mai vrea eu eleganta asta europeana
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 06.03.2011 21:38
Tu ai postat articolul respectiv pe sibiu100% si tot tu ti-ai comentat articolul , greu frate sa porti o discutie cu o bucata de lemn .

Mutate la Brasov frate :))

Vad ca ai uitat ce ne-ai promis: pozeeee ! :D
Attachments
PreviousNext

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron