SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Concurs cu premii

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 32
Joined: 21.09.2005 22:11
Location: Sibiu
PostPosted: 17.02.2006 01:06
andra wrote:nu vreau sa fiu rautacioasa..este doar un sfat : get a life singes!


Hmmm.... da , se pare ca domnisoara Andra ma stie destul de bine! :scratchchin: Saracul de mine , cu viata asta amarata si cu singuratatea mea.... nu am alta treaba decat sa ma cert cu altii si sa incerc sa schimb ceva in viatza. Asta-i chiar buna. Sa schimb ceva in viatza. Pai .... avand in vedere ca am decis sa devin medic inseamna ca vreau sa schimb ceva in viatza: atat a mea cat si a celorlalti. Ar fi chiar culmea ca fiecare sa-si vada de treburile lui personale. Cum ar fi atunci ca un bolnav cu pneumonie sau cu apendicita sa vina la spital iar pe doctori sa-i doara-n .... cot de ce treaba are , sa-l lase cu viata lui. Ce parere ai? Daca doamne fereste ajungi in spital , ti-ai dori sa iesi si sanatoasa din el, nu? Deci ai vrea sa-ti schimbe doctoru "ceva in viatza" ca sa poti fuma linistita mai departe. :smoke:
Oricum mie imi place "sa pierd timpul" pe forumuri si pe net ca sa ma simt si eu important, ca viata asta a mea ..... e vai si-amar de ea :cry:

Posts: 8
Joined: 15.02.2006 18:14
PostPosted: 17.02.2006 22:50
sa fii fericit! :wink:
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 18.02.2006 13:14
luci ai scris :,,Si nr 2 poate daca ne-ai cunoaste mai bine ai vedea ca pe forum nu sunt niste frustrati , din contra as putea zice (prietenii stiu de ce ... ) ." ....chiar ca stim de ce.. :D se pare ca andra mai are de invatat si ar trebui sa ne cunoasca inainte de a vorbi..pana atunci ... :yo-yo:
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...

Posts: 8
Joined: 15.02.2006 18:14
PostPosted: 18.02.2006 14:31
ah...nu stiam ca una din conditiile ptr a ma putea exprima in acest forum este sa va cunosc "mai bine".imi cer scuze?! :mrgreen:
daca tot se simt TOTI jigniti..ceea ce eu ..repet ..nu am urmarit ,poate intelegeti mai bine modu meu de gandire prin urmatorul impuls:
in ziua de astazi ,oamenii se plang intr-una.se plang de sistem,de mentalitatea unora,de criminalitate,de x si y.acesti oameni se intreaba:nu era odata mai bine?si..ce aduce viitorul?
mai demult nu era cazul.cu toate ca timpurile erau mult mai nasoale.nu te intoxicai de la fumul de tigara ci de la cocioabe arse de invadatori,de la mirosul excrementelor de pe strada.nu se murea de cancer ci de typhus,holera,varsat de vant etc. :idea:
daca stai sa te gandesti avem o viata buna...de unde atata stres?
:roll:

Posts: 8
Joined: 15.02.2006 18:14
PostPosted: 18.02.2006 14:41
nu m-as supara ca in jurul meu totul sa ramana asa cum e !!!! mie chiar imi merge bine.
imi doresc poate..sa inteleg mai bine cum gandesc altii despre anumite situatii.odata cu efectul "aha" ,am dat pace. :!: nu am fost adusa pe lumea asta ca sa o schimb,ci ca sa o inteleg mai bine si sa trag concluziile necesare ptr a avea o viata cat mai lipsita de stres.
"ocupa-te de viata ta, inainte de a te ocupa de viata altora"este un sfat demn de urmat.
daca un om nu poate fi responsabil de propria viata ,si nu accepta faptul ca ceilati au si ei dreptul sa decida ce le cade bine sau nu,ce mai vrea sa schimbe societatea?
:?: :?: :?: :?: :?:
User avatar
Posts: 32
Joined: 21.09.2005 22:11
Location: Sibiu
PostPosted: 18.02.2006 16:16
Sunt de acord cu tine andra! Dar daca toti ar fi ca tine (niste observatori si egoisti, as putea spune) tot la inecatul de la fumul cocioabelor arse de invadatori si la rahatul de pe strada am fi ramas. De aceea exista o asa mare varietate de oameni, unii mai pasivi, altii mai activi, tocmai pt ca omenirea sa evolueze.
Pana una alta , sa ne vedem fiecare de treaba lui si... om trai si om vedea :)
Last edited by SingeS on 18.02.2006 16:18, edited 1 time in total.
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 18.02.2006 16:16
nu Andra
Pentru a-ti exprima parerile pe acest forum nu esti conditionata de faptul ca ne cunosti sau nu. Dar pentru s cataloga niste oameni pe care poate nu-i cunosti .... nu stiu ....
Nici eu nu-l cunosc pe singles in persoana (e unul dintre noi care vrea sa-si exprime parerile ca si tine de altfel pe un forum si acum a ales formul nostru)... dar nu cred ca e cazul sa cataloghezi la capitolu "FRUSTRATI" toate persoanele care nu fumeaza doar pentru ca tu fumezi si ti se pare normal.
Si cum ziceam , nu am nici o problema cu cei care fumeaza am chiar multi prieteni care fumeaza si asta nu ma face sa-i impart in prieteni buni pe cei care fumeaza si prieteni mai putin buni pe cei care fumeaza.
Si aici mai e si bunul simt al fiecaruia sunt persoane care in anumite locuri se abtin de la fumat pentru ca isi dau seama ca de ex. intr-un restaurant unde mergi sa mananci sunt persoane care nu sunt dispuse sa inhaleze fumul de la altii. Dar cum ziceam asta depinde de bunul simt al fiecaruia.
Si un proverb indian zicea ceva de genu: Inainte sa judeci o persoana ar trebui sa mergi cel putin 2 saptamani in incaltarile lui.....
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 32
Joined: 21.09.2005 22:11
Location: Sibiu
PostPosted: 18.02.2006 16:25
Ca dreptate mare are si luciano! Nici eu nu-i cunosc personal pe oamenii astia (apropo luciano... SINGES nu singles, ca apoi intra andra la concluzii gen ca's lonley) si la fel, am prieteni fumatori , care-mi respecta devotamentul si indarjirea cu care incerc sa "fac" ceva, oricat de insignifiant ar fi(ca de exemplu postarea posterului asta pe forum) in ceea ce inseamna fumatorii.
Si eu cred ca , cu tine sau fara tine, tot o sa se impuna legea cu interzicerea fumatului in locuri publice, la un moment dat si in Romania. :twisted:
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 18.02.2006 22:09
in primul rand scuze ca te-am botezat (dau un miel :P ) si cum ziceam si eu sper ca acea lege sa se dea odata sa pot iesi si eu intr-un club fara sa trebuiasca sa-mi bag hainele la spalat a doua zi. :)
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 32
Joined: 21.09.2005 22:11
Location: Sibiu
PostPosted: 19.02.2006 10:21
Uite ca ziceam de un filmuletz simpatic:
http://www.xs4all.nl/~marcmuts/no_smoking.html
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 20.02.2006 18:25
din nou posturi rautacioase...andra, pe forumul acesta noi discutam si incercam sa ne dam cu parerea ptr binele nostru...tu esti un pic cam egoista in ceea ce priveste lumea inconjuratoare...e problema ta daca fumezi sau nu, daca vrei sa schimbi ceva in viata ta sau nu...dar incearca sa nu-i mai tratezi pe cei care NU fumeaza drept niste prosti..pentru ca te anunt, nu suntem prosti deloc...
si nu trebuie sa te cunosti reciproc pe acest forum ptr a-ti exprima opinia...atat am avut de spus momentan.... :yo-yo: :mrgreen:
Last edited by rebelutza on 21.02.2006 19:45, edited 1 time in total.
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 32
Joined: 21.09.2005 22:11
Location: Sibiu
PostPosted: 21.02.2006 11:47
Rebelutza, cred ca ai vrut sa zici "cei care NU fumeaza" sau ma insel eu? :P
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 21.02.2006 19:45
e bine asa?
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...

Posts: 121
Joined: 04.02.2006 14:20
PostPosted: 21.02.2006 22:11
Se pare ca andra s-a consemnat dupa atatea argumente si a inteles atmosfera impaciuitoare ce se incuarajeaza pe forum. De acum, poate va scrie mai putin revoltata.

Am intervenit si eu, nu pentru ca se va inregistra un raspuns in plus sau ca sunt un alt NEFUMATOR, ci pentru ca ma consider responsabil fata de propria viata oferita de Dumnezeu si apoi ca doresc binele celor in jur chiar in ce priveste sanatatea.

Desigur ca nu am puterea, nici imputernicirea sa decid pentru altii dar incerc, in masura posibilitatilor, sa fiu de folos, daca nu cu vorba sau cu sfatul, cu un simplu gest sau cu fapta. Nu zic,andra, sa te lasi de fumat, dar sa stii ca orice viciu din viata noastra nu este o scuza pentru comportamentul sau natura noastra. El este negativ prin definitie, prin urmare, vom avea parte de o proba contrarie, chiar daca acum ne traim viata cu vrem fara sa vedem pe moment toate consecintele.

Deciziile de acum iti vor infulenta destinul. Te-ai gandit ce vrei sa lasi sa straluceasca in urma ta, cu fiecare strop de viata pe care-l traiesti?
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 26.02.2006 19:38
noah ... parere avizata ... pana la sfarsitul anului 2006 un pachet de tzigari va fi in jur de 70.000 ROL sau 7 RON. Rebelutza si nenea Sopa ... daca nu ma mai lasatzi sa fumez va ...
TOT IO!!!
PreviousNext

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron