SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Bograis? Jamais !

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 12.03.2007 22:27
Fiecare are o viziune asupra a ceea ce este kitchos sau nu ... deci asta depinde gusturile fiecaruia.. plasma aia mie mi se pare de prost gust si alte alea...
Si sa imi spun si eu parerea despre bacsisuri: eu una nu las mai deloc bacsis... stiti de ce? NU din motivul ca nu as avea bani, dar ptr simplu fapt ca, eu consider ca acel chelner are deja un salariu si nu esti obligat cu absolut NIMIC sa-i dai in plus..
Celorlalti cine le da? Aici ma refer la cei cu alte slujbe.. ei primesc ceva in plus pe langa salariu? (si aici nu ma refer la mita)
Nu consider ca prin aceste lucruri imi arat respectul.. atunci cand o sa mi se arate mie un respect din partea celor ce ma servesc, atunci poate o sa le las ceva..pana atunci, no way !
Deci chiar vreau sa ma credeti ca am lasat in localurile in care mi-a placut mult servirea si localul in general, bacsis consistent.. sunt o pretentioasa si asta este ! :)
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 14.03.2007 00:44
Mai multe informatii despre kitch: DEX, internet, prieten sau prietena specializat in ale artei ;)

Daca in codul bunelor maniere scrie treaba aia cu 10%... atunci merg personal la Curtea Constitutionala si cer sa se schimbe legea! :lol: Glumeam! Poate sa tot scrie... eu dau bacsis numai daca merita personalul localului cu pricina. Si sa stii ca am cat de cat experienta in treburile unui ospatar si stiu cum mergea treaba pe acolo.

Cat despre barurile lipsite de aspect si originalitate... alea le putem numi "carciumae sapiens sapiens" Totusi.... care bodeca isi permite spuma de termopane si cartoane pentru depozitat oua?!?! :lol: Totusi.... fiecare sa mearga acolo unde-i place. Fie Bograis sau Café del Sol sau DownTown sau Crama sau Union etc etc etc. Numai de o chestie nu cred ca o sa scapam repede: de angajati (fie ei calificati sau nu) cu impresii si inchipuiri.

Posts: 61
Joined: 03.01.2007 12:00
PostPosted: 26.03.2007 09:47
sunt de accord cu rebelutza si cu fly_away....las bacsis doar daca se poarta amabil cu mine.

nu inteleg un lucru...de ce toti isi fac barurile la fel(prin cate am ajuns eu,din intamplare...)...adica tendintele/ideile sunt cam aceleasi,cu mici variatiuni....de unde dracu moda asta cu plasmele?
inteleg localurile dedicate(supporter sau unde se asculta muzica de pe tv)dar sa ai plasma si sa fie dat pe mute?

B.
"i'm a cowboy,a steel horse i ride,i'm wanted,dead or alive..."
TFFT
User avatar
Posts: 647
Joined: 09.01.2008 20:16
Location: pretutindeni si nicaeri
PostPosted: 29.01.2008 21:34
bograis...de ce jamais?e dragutz acolo.fara o tenta specifica ce`i drept dar nah imi plac canapelele si cel mai multimi plac robinetele de la toaleta,ozn`uri frate.nu mai stiue exact in a2a sau in a3a curge apa.da is mishto de tot.un singur lucru nu inteleg eu.in toate localurile exista plasme sa u lcd`uri,in fine ce`or fi.si pe toate se vede kiss fm dar fara sonor.de ce fara sonor?atunci de ce nu pun eurosport?sau hbo sau mai stiu io ce.....
sunt radical si visul meu e sa ajung piR patrat
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 29.01.2008 21:40
asa!!! corect!!! mereu se vede cate o melodie faina la tv si ei pun alte melodii......niciodata nu am inteles asta....
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 115
Joined: 15.04.2008 07:31
PostPosted: 30.03.2009 06:43
sambata am fost prima oara acolo, e groaznic, veci nu mai calc pe acolo, si lumea care umbla pe acolo, exact ca in campania radio guerrilla. canapelele arse si negre de mizerie, plus ca a mai venit si politia pt ca era asa de liniste si pace si toata lumea se intelegea pe acolo.
Previous

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron